Artykuły i relacje z podróży Globtroterów
pokaż wszystkie artykuły
Kategoria: kraj:NORWEGIA
Liczba wyszukanych artykułów: 74
macciej Próba wczesnojesiennego trawersu przez zachodnią część górskiego płaskowyżu Hardangervidda w Norwegii. Warunki pogodowe okazały się jednak niezbyt sprzyjające takiemu trekkingowi.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

liczba odsłon: 700
macciej Opis wakacyjnej trasy z 2022 roku, obejmującej południowo-zachodnią Norwegię.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

liczba odsłon: 675
macciej Opis wakacyjnej trasy z 2022 roku, obejmującej południowo-zachodnią Norwegię.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
Norwegia - niskobudżetowa wyprawa autem aż po Nordkapp. Część 2. Koło polarne, Lofoty, Darmowe chatki

liczba odsłon: 775
steve13 Wersja wideo niniejszej 2-giej części relacji dostępna jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=HRpitmC1LPQ Poprzednia 1-sza część: https://www.youtube.com/watch?v=88D_CoJHpzk Lato 2021 to okres, w którym z powodu absurdów COVID-owych nie dało się planować tanich wypraw do większości krajów poza UE. Skoro więc nie mogliśmy jechać do tanich krajów na wschód, postanowiliśmy porwać się na wyprawę do jednego z najdroższych europejskich krajów - Norwegii, planując jednocześnie najniższy możliwy budżet do wydania. Ustalony cel to koszt całej miesięcznej wyprawy poniżej 2500zł na osobę... w praktyce okazał się nawet niższy... W pierwszej części relacji przedstawiliśmy najładniejsze miejsca jakie udało nam się zobaczyć w Norwegii południowej. Nie były to jednak najbardziej znane atrakcje z tzw. listy mustsee... Nie było zatem Drogi Troli, nie czekaliśmy w kolejce przez parę godzin na Trolltunga (Język trola), ani nie zajrzeliśmy na najsłynniejszy klif Preikestolen... Niniejsza druga część relacji koncentruje się na Norwegii środkowej oraz na Lofotach i archipelagu Vesteralen. W tym odcinku przedstawiliśmy też sposoby na całkowicie darmowe noclegi w rejonie koła polarnego. (kolejne relacje w w przygotowaniu).
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

liczba odsłon: 2080
steve13 Wersja wideo niniejszej relacji dostępna jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=88D_CoJHpzk Lato 2021 to okres, w którym z powodu absurdów COVID-owych nie dało się planować tanich wypraw do większości krajów poza UE. Skoro więc nie mogliśmy jechać do tanich krajów na wschód, postanowiliśmy porwać się na wyprawę do jednego z najdroższych europejskich krajów - Norwegii, planując jednocześnie najniższy możliwy budżet do wydania. Ustalony cel to koszt całej miesięcznej wyprawy poniżej 2500zł na osobę... w praktyce okazał się nawet niższy... W niniejszej relacji przedstawiamy najładniejsze miejsca jakie udało nam się zobaczyć w ciągu miesięcznej wyprawy na dziko po tym kraju. Ale raczej nie będą to najbardziej znane atrakcje z tzw. listy must see... Nie pojedziemy zatem Drogą Troli, nie będziemy czekać w kolejce przez parę godzin na Trolltunga (Język trola), ani nie wybierzemy się na najsłynniejszy klif Preikestolen... Cała wyprawa zaplanowana była skrajnie niskobudżetowo, ale zakładała objechanie całej Norwegii kontynentalnej. Cięcia kosztów sprowadzały się do noclegów w darmowych chatkach górskich lub w namiocie, do używania LPG zamiast benzyny, do unikania płatnych dróg, oraz do niekorzystania z żadnych płatnych pseudoatrakcji tzw. masowej turystyki. Pierwsza część relacji koncentruje się na Norwegii południowej (kolejne w przygotowaniu).
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
macciej Opis wrześniowego wypadu do południowo-zachodniej Norwegii. Doliny Romsdalen i Isterdalen oraz otaczające je góry i kilka wycieczek w tym rejonie.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

liczba odsłon: 1919
macciej Wyprawa do Skandynawii w 2019 to już mój piąty samochodowy wyjazd w ten piękny rejon. Naszym celem w tym roku jest przejechanie całego półwyspu - od najdalej wysuniętych na północ i wschód miejsc, aż po sam południowo-zachodni kraniec Norwegii.
zdjęcia

liczba odsłon: 2424
macciej Wyprawa do Skandynawii w 2019 to już mój piąty samochodowy wyjazd w ten piękny rejon. Naszym celem w tym roku jest przejechanie całego półwyspu - od najdalej wysuniętych na północ i wschód miejsc, aż po sam południowo-zachodni kraniec Norwegii.
zdjęcia
igebski Krótki wypad do Norwegii z trekingiem na Kjerag i postawieniem stopy na słynnym kamieniu (Kjeragbolten) zawieszonym między skałami nad Lysefjordem.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
monika.lofoten Jak dojechać na norweski archipelag Lofoty? Ile czasu trwa podróż, ile kosztuje. Podróż najpopularniejszym szlakiem do Moskenes.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki
macciej Opis wyprawy do Norwegii, nastawionej na zwiedzanie południowo-zachodniej części kraju fiordów i szereg wycieczek górskich. 11-dniowa trasa objazdowa. Góry Jotunheimen - najwyższe pasmo Skandynawii. Norweskie lodowce, fiordy, Hardangervidda, Kjerag i Preikestolen
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
macciej Opis wyprawy do Norwegii, nastawionej na zwiedzanie południowo-zachodniej części kraju fiordów i szereg wycieczek górskich. 11-dniowa trasa objazdowa. Góry Jotunheimen - najwyższe pasmo Skandynawii. Norweskie lodowce, fiordy, Hardangervidda, Kjerag i Preikestolen.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
Opowiadacz Północ niejedno ma oblicze, niejedną odsłonę, niejedną radość i rozczarowanie. https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html
zdjęcia
Opowiadacz Tekst opowiada jak dziwnie czasami splatają się losy odległych miejsc i ludzi, którzy nigdy się nie spotkali chociaż tak wiele przecież mają razem wspólnego. Promuje tez książkę o mojej podróży, wraz z synem, niewielkim jachtem po wodach Zachodniego Svalbardu. https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html
zdjęcia
Opowiadacz Mgła, morze, lód, piękna kajakarka, stara kopalnia, łut szczęścia; wszystko to w krótkim opowiadaniu o zdarzeniu na zagubionej w Arktyce wyspie. Artykuł promuje książkę żeglarsko podróżnicza o rejsie małym jachtem na wody Zachodniego Svalbardu. Do kupienia na Allegro https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html#thumb/5
zdjęcia
Opowiadacz Opowieść o białych niedźwiedziach. Zawsze zachęcam do zanurzenia się w światach polarnych poprzez lekturę mojej książki, o pięciomiesięcznym rejsie małym jachtem wzdłuż zachodnich wybrzeży Svalbardu. https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html
zdjęcia
Opowiadacz Relacja opisuje fragment rejsu jachtem po wodach fiordu Hornsund na Szpicbergenie Jest to kawałeczek z podróżniczej książki SZPICZASTY LĄD czyli żaglówką po wodach Arktyki https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html
zdjęcia
igebski Zapiski z jedenastodniowej podróży przez Szwecję, Norwegię i Finlandię z uwzględnieniem m.in. Narviku, Lillehammer, Bodo, Lofotów, Sztokholmu, Rovaniemi, Nordkapp Geiranger
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
macciej Wyprawa do Arktyki z czerwca 2018 roku. Niesamowite, surowe krajobrazy, dzikie tereny, góry, lodowce, opuszczone osady i niedźwiedzie polarne :) Kilka dni na 78 równoleżniku.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
gorest2 Przeloty bezpośrednie do Norwegii w okolice Stavanger.
inf.praktczne, zdjęcia
Antoni Okolice miast Tromso, Alta, Kirkenes i całe Lofoty są doskonałym miejscem do obserwacji zorzy polarnej. Na poszukiwanie zorzy polarnej najlepiej wybrać się w okresie między 21 września a 21 marca. Decydując się na obserwacje zorzy polarnej będziemy musieli poświęcić cały, najlepiej bezksiężycowy wieczór.
zdjęcia
macciej 12 - dniowa trasa objazdowa wokół Bałtyku, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Lofoty, lodowiec Svartisen, Droga Atlantycka, Droga Trolli, droga nr 13, fiordy, Język Trolla, Ambona i inne norweskie wspaniałości.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
tom1971 Najprościej jest wystartować z Ystad. Prom ze Świnoujścia płynie 6 h (w dzień), 7,5 h (w nocy) ,a później już nieograniczona przestrzeń przed nami. Wyruszyłem przez Boras i Trollhattan w kierunku Parku Narodowego Rondane. Odwiedziłem kilka obowiązkowych norweskich miejsc takich jak Trollstigen czy Geiranger. Spiekło mnie słońce i zmarzłem kilka razy ale tym bardziej przyjemne były chwile kiedy przyroda mnie rozpieszczała. Według Szwedów i Norwegów cywilizacja ma współistnieć, a nie rywalizować z przyrodą. W Szwecji zgodnie z prawem można rozbić namiot nawet w czyimś ogrodzie. Nie ma jednak takiej potrzeby ,bo codziennie z łatwością znaleźć można niebanalną rzekę, jezioro, lub las gdzie poczuć można się zupełnie swobodnie,a spanie w norweskich górach to jeszcze inne, wyjątkowe doświadczenie.
inf.praktczne, zdjęcia
Antoni Svolvaer, liczące 4500 mieszkańców jest największym miastem Lofotów, położonym na południowym wybrzeżu wyspy Austvågøy. Powstała w XVI wieku osada jest ważnym portem rybackim i jednocześnie miejscem gdzie część turystów rozpoczyna swoją przygodę z Lofotami.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki
tom1971 Moja samotna podróż rozpoczęła się we wczesne deszczowe popołudnie ,gdy prom dobił do brzegu w Nynashamn. Przepedałowałem ponad 4900 km. Dojechałem przez Szwecję na Nordkapp. Wracałem zachodnim wybrzeżem północnej Norwegii przez Lofoty i dalej. Każdy szuka w podróży czegoś innego. Ja uwielbiam beztrosko popijać kawę w „pięknych okolicznościach przyrody”. Niekoniecznie niebo musi być błękitne ale góry, rzeki, wodospady, fiordy, krystalicznie czyste powietrze … no i wieloryb też nie przeszkadza
zdjęcia
DanMat Moja przygoda, a później i pasja z podróżowaniem zaczęła się chyba właśnie tutaj, czyli od podróży do norweskich fiordów. Wraz z moim przyjacielem Konradem spontanicznie zarezerwowaliśmy sobie tanie loty do Stavanger, by powłóczyć się norweskimi szlakami. Każdy z nas był zupełnie zielony w przygotowaniu się na taką wyprawę. W gruncie rzeczy poszliśmy na żywioł, bo nie posiadaliśmy żadnych map, przewodników czy nawet doświadczenia w tej dziecinie. Na szczęście wyprawa nie była wymagająca aczkolwiek nie raz dała nam w kość.
zdjęcia
macciej Samochodowa wyprawa na Nordkapp i wokół Bałtyku z lipca 2016. 7 tysięcy kilometrów z sześciolatką na tylnym fotelu. Trasa ta była planowana od zeszłego roku, gdy odwiedziliśmy Finlandię.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
igebski Wrażenia z podróży do Stavanger i wędrówki na jeden z dziesięciu najbardziej znanych na świecie punktów widokowych - Preikestolen (Pulpit Rock lub ambona)
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
GlobAdmin Chociaż Norwegia wielkością jest zbliżona do Polski, to zamieszkuje ją jedynie 4,8 miliona ludzi, a 2/3 obszaru kraju stanowią tereny górskie. Matka Natura stworzyła Norwegom ciężkie warunki do życia, jednak piękno przyrody rekompensuje wszelkie niedogodności :-)
zdjęcia
El-Moto Norwegia - motocyklem 23.06.2013 - 02.07.2013r. "Na prom wjechaliśmy 1 lipca wieczorem a rano byliśmy już w Gdyni. To że mamy ok. 50km z portu do domu budzi radość i chęć skorzystania z bliskości Skandynawii ponownie. Cała wyprawa to nieco ponad 3tys km, koszt noclegów 0,00zł, koszt posiłków = zakupy w polskim Lidlu, trochę kiełbasy, czekolady, kawa itd. Wspomnienia zostają na całe życie".
zdjęcia
Antoni Bergen znane z zabytków, targu rybnego, muzeów i wielu festiwali muzycznych jest również „bramą do fiordów”. Położone w najbardziej malowniczym zakątku Norwegii, jest najczęstszą bazą wypadową do wypraw na słynne wybrzeża kraju. Norway in a nutshell czyli Norwegia w pigułce, to najbardziej popularna wycieczka objazdowa po Norwegii. Można wybrać jednodniowy wariant, ale lepiej zatrzymać się w jakimś mieście na noc, na przykład w Voss, lub przepięknym Flåm. www.norwaynutshell.com
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
Antoni Bergen jest najbardziej deszczowym miastem Europy. Deszcz pada tu niemal przez 250 dni w roku, a co więcej lokalną atrakcję stanowi coroczny Festiwal Deszczu. Jednak nie warto się tym zrażać, a na krótkie i dłuższe spacery zabierać odpowiednią odzież, ponieważ prawie tak często jak deszcz, pojawia się tutaj słońce.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki
bronisz Relacja z wyprawy pod namiot do Norwegii w 2013 w sierpniu.
zdjęcia
Sypialny w podróży Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Tym razem Wyprawa do Nordkap, czyli w skrócie: 3 państwa, 5 osób, 8763 km, 28 dni i 27-letni bus.
inf.praktczne, zdjęcia
naFiordy Z niecierpliwością czekałam na tak dużą wyprawę i przeszła ona moje najśmielsze oczekiwania: -trasę zrobiłam szybciej niż myślałam 5836 km w 41 dni, -rower okazał się bezawaryjny ( 2 dętki na sam koniec mogę mu wybaczyć ;) - spotkani ludzie okazywali życzliwość - brak jakichkolwiek przykrych doświadczeń (za to wiele pozytywnych sytuacji) - pogodę miałam rewelacyjną (tylko 5 dni miałam porządnie deszczowych).
zdjęcia
naFiordy Wakacyjna wyprawa rowerowa po Skandynawii. W 2 miesiące sama na rowerze zrobię około 6 tysięcy km. Start: Mazury, przez Pribalticę, Finlandię, aż po norweskie fiordy, do Kopenhagi.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
rowerem_na_polnoc W najbliższe wakacje wyruszam w samotną podróż rowerem na Przylądek Północny (Nordkapp). Za cel postawiłem sobie pokonanie całej drogi wyłącznie rowerem oraz bez wsparcia z zewnątrz. Chcę przekonać się na własnej skórze czy w samotności i pozornej pustce człowiek może odkryć Pełnię, o której wspomina Marek Kamiński w swojej książce "Warto podążać za marzeniami":
zdjęcia
Travel4ever Przed podróżą, kilka luźnych informacji o Lofotach i Golfsztormie
inf.praktczne, zdjęcia
Travel4ever O aktualnym statusie przygotowań do wyprawy na Lofoty. O tym czym jedziemy, w co się ubierzemy, jaki sprzęt zabierzemy.
inf.praktczne, zdjęcia
Travel4ever O tym dlaczego jedziemy na Lofoty, Nordkapp i Knivskjellodden.
inf.praktczne, zdjęcia
kate1986 Zachodni brzeg Oslofjord to doskonały sposób na spędzenie kilku dni w norweskim klimacie.
inf.praktczne, zdjęcia
igebski Relacja z zarobkowo-wypoczynkowego pobytu w Szwecji i w Norwegii
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
strong Relacja z podróży własnym samochodem z uwzględnieniem gazu lpg jako paliwa, praktyczne wskazówki oraz spis wydatków.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
torellexpedition.pl Relacja z wyprawy na Spitsbergen
zdjęcia
Norway Dream Kochani! Czy kiedyś trafiliście na coś, na co tak długo nieświadomie czekaliście? Coś co Was zawsze popychało w którąś stronę z niewiadomych powodów. Jakby ktoś podał Wam to "coś" i powiedział: "to jest to na co czekałeś, teraz tylko sam musisz to wziąć". A gdyby okazało się, że to nie takie proste? Poddalibyście się?
zdjęcia
Norway Dream Pod koniec września 2010 roku postanowiłam odwiedzić najbardziej popularne miejsce w Norwegii – Lysefiorden. Do końca jednak nie byłam przekonana o tym wyjeździe i decyzje o nim podjęłam dość spontanicznie. Tym razem nie zdążyłam domknąć paru spraw no i dopadło mnie te błogie lenistwo. Ostatecznie jednak zwlokłam się z łóżka i znowu przeżyłam ciekawą przygodę!
inf.praktczne, zdjęcia, linki
Norway Dream Na początku największego fiordu w Norwegii – Sognefjorden znajduje się małe górskie miasteczko Ardal. To niewiarygodne, że to właśnie stąd, przez gęstwiny drzew, krzewów i nurty dzikich rzek docieramy do krajobrazu, który zdecydowanie przekracza nasze wyobrażenie o górach Norwegii.
inf.praktczne, zdjęcia, linki
Norway Dream Lofoty chodź najbardziej znane są z letnich widoków zimą też potrafią urzekać. W tym czasie nie można spotkać tam zbyt wielu turystów, my akurat byliśmy chyba jedynymi w tym czasie. Wieść o nas z miasteczka do miasteczka szybko się rozchodziła i dzięki temu zostaliśmy tam bardzo mile przyjęci. W poniższym artykule znajdziecie opis naszego zimowego wyjazdu na zachodni Archipelag oraz kilka wskazówek jak tanio zorganizować swój pobyt Miłego czytania!
inf.praktczne, zdjęcia, linki
MarekU Troldhaugen w Bergen to eksplozja historii, dziewiętnastowiecznej architektury wspaniałych krajobrazów doprawionych wspaniała muzyką , którą tworzył tu kompozytor Edward Grieg.
inf.praktczne, zdjęcia
Aj Na „Oslo to najbrzydsze miejsce w Norwegi” – powie Ci każdy Norweg, którego spotkasz na swojej drodze. I wtedy podrapując się po głowie zaczynasz się zastanawiać, czy w ogóle warto było tu przyjechać.. Wiadomo, Oslo to nie przepiękny Sognefjord, góry w Jotunheimen czy lodowce na Nordkapp. Oslo to serce norweskiej kultury i choćby dlatego warto tam pojechać!
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
ojko1 Relacja z podróży po Skandynawii odbytej w dniach 23.07.2011 - 07.08.2011 r. następującą trasą: Ostróda -Gdynia - Karlskrone – Sztokholm - Lulea – Koło Polarne - Narwik – Sto - Lofoty - Trondheim - Droga Atlantycka - Droga Trolli - Gejranger - Stryn - Lom - Karlskrone – Gdynia - Ostróda
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
torellexpedition.pl W marcu 2012 roku rusza polska wyprawa eksploracyjna Torell Expedition Naszym celem jest dokonanie eksploracji Ziemi Torella, trawersując na nartach lodowce i fiordy Zachodniego Spitsbergenu pomiędzy Longyearbyen a Polską Stacją Polarną Hornsund
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki
filnec Trzecia, ostatnia część relacji z podążania na dalaką północ By dotrzeć do wiodącej przez cały kraj drogi m6 .....
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
filnec ciąg dalszy minirelacji
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
filnec Czyli relacja z dwuosobowej wycieczki/wyprawy do krainy wikingów , w/w troli, krainy o słonych cenach i o słodkich fjordach nie wspominając.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
liczba odsłon: 7679
ancilka Do Skandynawii chcę pojechać od dawna. Nie miałam sprecyzowanych planów odnosnie srodka lokomocji dopóki nie przeczytałam ksiażki "Z Miskiem w Norwegii". Mam nadzieję, że kiedys uda mi się ten plan zrealizować...
droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
tese112 Galdhopiggen a przed nim przez długie lata Glittertind, był uważany za najwyższy szczyt krainy trolli. Góra (2469m n.p.m.) stanowi obecnie najwyższy wierzchołek Norwegii, oraz całej Północnej Europy. Obydwa wzniesienia znajdują się w parku narodowym Jotunheimen, rozciągającym się na powierzchni około 3500km2.
zdjęcia, linki
towPawel Weekendowy, niskobudżetowy wypad do Norwegii: dwie osoby, tanie linie lotnicze, namiot, plecak, kąpiele w jeziorze, jedzenie z ogniska, nieskażona przyroda i niezapomniana atmosfera.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
wisproject Na stronie naszego projektu pragniemy przedstawić nasze dążenia do wymarzonych celów i sposób w jaki tego dokonaliśmy…zaczynając praktycznie „od zera”.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki
piotrmas wyprawa rowerowa po lądzie i nurkowa w morzu północnym
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki
Expedition Jan Mayen 2012
liczba odsłon: 3352
magellano Pomysl oraz przygotowania do wyprawy na Jan Mayen
inf.praktczne, zdjęcia
tkos Zamiast na procesję Bożego Ciała wybraliśmy się tym razem do Oslo. Stolica Norwegii wbrew pozorom i opisom wielu osób, którzy mieli okazję tu zawitać, jest ciekawa i atrakcyjna. Zwłaszcza wieczorem, gdy tętni rozrywkowym życiem, sprawia wrażenie miasta które nigdy nie zasypia.
inf.praktczne, zdjęcia
voythaz55 Podstawowe informacje i koszty wyprawy: Czas trwania podróży: 8 dni (15.06-22.06.2009r.) Liczba osób: 4 (Aga, Ania, Artur, Wojtek) Cel: odwiedziny rodzinki Agi i oczywiście zwiedzenie jak największej części Norwegii Sposób podróży: samolot (290zł/os w dwie strony), wynajęcie samochodu-Ford Focus kombi diesel (480zł/os) (paliwo kształtowało się w cenie 10-11 NOK, czyli ok. 5zł) Noclegi: 5 noclegów u rodziny w Uvdal, 1 nocleg w Olden (hytta ok.37zł/os), 1 nocleg w Lom (hytta ok. 62zł/os, ale wysoki standard). Wyżywienie: sporą część przywozimy z Polski, na miejscu kupujemy tylko pieczywo, ser brun ost itp. Woda z kranu wszędzie nadaje się do picia, więc nie ma problemu. Zwiedzanie: Uvdal, Rjukan, góra Gaustatoppen, Eidfjord, Aurland, jęzory lodowców, Geiranger, Drabina Trolli, Góry Jotunheimen, Lusterfjord, trasy turystyczne.
inf.praktczne, zdjęcia
piotrmas marzenie ktore sie spełniło :)
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
gagus Kraina, w której latem słońce nie zachodzi, a zimą nie wstaje. Spoglądając na Spitsbergen z czysto obiektywnej strony, bez emocji, można powiedzieć tylko jedno. To miejsce, w którym dominują odcienie szarości- groźne, nieprzyjazne, brzydkie. Mimo to, gdy tylko postawiłam pierwsze kroki na tej ziemi, zakochałam się w tym miejscu do szaleństwa
zdjęcia
radekkc icząca 4000 km i trwająca 6 tygodni wyprawa po Półwyspie Skandynawskim. Trasa wyprawy wiodła z Kopenhagi poprzez skaliste wybrzeża zachodniej Szwecji, Oslo, majestatyczne fiordy Norwegii, wysokogórskie wodospady i rzeki Gór Skandynawskich, bezkresne przestrzenie Laponii, aż po Koło Podbiegunowe, wioskę św. Mikołaja i ostatecznie Finlandię.
zdjęcia, linki
BAJKA O NORWEGII
liczba odsłon: 5824
piotrmas WYPRAWA 2006 R
inf.praktczne, droga na miejsce
Svalbard – kraina gdzie słońce nie zachodzi, a idąc do toalety nie zapomnij o strzelbie !

liczba odsłon: 44190
jachu Dzięki uprzejmości mojego przyjaciela Grzegorza, udało mi się w sierpniu tego roku dołączyć do wyprawy naukowej Uniwersytetu Poznańskiego na Spitsbergen. Jako, że kraina jest niezwykła i mało artykułów można znaleźć na portalu o miejscach leżących tak daleko za polem podbiegunowym, zdecydowałem podzielić się z wami swoimi wrażeniami.
inf.praktczne, zdjęcia
Wyprawa na Spitsbergen
liczba odsłon: 7244
CYNIG Relacja z wyprawy na Spitsbergen, napisana w formie dziennika z podróży. Opis wyprawy przez Szwecję, Norwegię i Spitsbergen (fiord Hornsund)
zdjęcia
liczba odsłon: 16240
Pacyfa Ciąg dalszy relacji z letniej wyprawy do krajów Pribałtiki oraz Skandynawii ... czyli to co się nie zmieściło na stronce za pierwszym razem :)
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
liczba odsłon: 25499
Pacyfa Tygodnie, a nawet miesiące snucia planów, klikania po internecie, studiowania map i przewodników. Kilka (?) spotkań przy kilku (?) browarkach. Potem dokładne sprawdzenie stanu autka, duuuuuuuże zakupy i ... zgodnie z planem wyjazd. Jedziemy !
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
igebski Ósmą (w tym trzecią stricte turystyczną) podróż po krajach skandynawskich planowałem już od końca marca. Pierwszym krokiem w tym kierunku było oczywiście „zaklepanie” sobie urlopu na ostatnią dekadę lipca. Drugim zaś zarezerwowanie biletu na prom Stena Line (wcześniejsza rezerwacja w taryfie Flexi pozwalała zaoszczędzić w obie strony aż 800 zł porównaniu z kolejną taryfą o nazwie Premium). Początkowo miałem zamiar jechać tylko z żoną (spanie w samochodzie bez konieczności rozbijania namiotu). Jednak na początku lipca pomyślałem sobie, że warto byłoby kogoś podwieźć chociaż do Oslo. Pozwoliłoby to na częściowy zwrot kosztów za bilet do Karlskrony oraz za paliwo. Zamieściłem zatem stosowny inserat na kilku forach internetowych. Odzew nastąpił szybko.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

liczba odsłon: 5920
enzo Odgłos nadjeżdżającego pociągu oznaczał, że już za kilka minut wsiądę do wagonu, zasuną się drzwi i wyruszę w moją pierwszą podróż. Na koniec usłyszałem jeszcze kilka ciepłych pożegnalnych słów od bliskich, którzy strasznie przeżywali ten wyjazd i pora było się zbierać. Przez kilka następnych godzin wsłuchiwałem się w stukot jadącego pociągu i wpatrywałem się w przesuwający się za oknem krajobraz. Jednocześnie próbowałem sobie wyobrazić jak to będzie. Jak przywita mnie Szwecja i jakie przygody szykuje dla mnie Norwegia. Znając Skandynawię ze zdjęć i z informacji, jakie udało mi się znaleźć, byłem bardzo podekscytowany myśląc o tym, co mnie tam czeka. Wreszcie po dwóch przesiadkach i bieganiu z całym ekwipunkiem od jednego pociągu do drugiego dotarłem do Gdyni, skąd płynąłem do Karlskrony. Pozostało mi jeszcze znaleźć terminal promowy i po odprawie byłem już na pokładzie promu.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
tater Wspomnienia te poświęcone są rajowi na tym ziemskim padole. Może trudno w to uwierzyć, ale to prawda (!) - Istnieje raj na Ziemi. Jest to bajecznie przepiękna północna Skandynawia, postaram się Wam ją w skrócie przybliżyć. O tej wyprawie marzyłem od dawna, północ zawsze mnie fascynowała i pociągała.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
Krótkie statystyki:
Liczba artykułów w bazie: 2717, Łączna liczba odwiedzin: 13838616
Dział Artykuły
Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.