Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Czechy to nie tylko Praga > AFGANISTAN


trylu57 trylu57 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CZECHY / Góry Opawskie / Rejviz / Widok ze szlaku na Czarcie SkałyGóry Opawskie to jedno z mniejszych pasm Sudetów Wschodnich.To góry graniczne Polski z Czechami.Wiele tu ciekawych szlaków,a dziś zapraszam na Czarcie Kamienie i Zlaty Chlum.

Zółty szlak rozpoczyna się w miejscowości Rejviz.Czesi podają na szlakach kilometry do przebycia,a nie czas jak to jest na naszych szlakach.Szlak biegnie przez mieszany las.Dominują jednak świerki i buki.W miejscach przecinek roztaczają się przepiękne widoki na okoliczne góry i Jesenik,Głuchołazy i Prudnik.
Ze zbocza gór spływają strumienie.....a i żródełek też nie brakuje.....jest gdzie ugasić pragnienie.
W tym roku obrodziła czarna jagoda więc staję na popas.Po pewnym czasie usta i język są fioletowe tak ,że mogę być żywą reklamą pewnego płynu,który wlewało się kiedyś do kuchenek turystycznych.
8km nawet nie wiem kiedy minęło i doszedłem do restauracji niedaleko której znajdują się Czarcie Kamienie.To wspaniały punkt widokowy na Jesenik,Głuchołazy i Prudnik.Widoczne tez są okoliczne wzniesienia.Na szczycie mieści się tylko kilka osób....ciasno.Wejście po łańcuchach....dla osób z lekiem wysokości to raczej nie wskazane.
Wracam do restauracji,w której serwowane są przysmaki kuchni czeskiej.Zupy ....czosnkowa i cebulowa.....smażony ser i knedliki..
Teraz juz tylko podejście na Zlaty Chlum.Podejście jest dość strome,ale na szczycie czeka na nas piękna ,wybudowana w 1899 roku........26 metrowa wieża widokowa.Wstep 25 koron....biletem jest ładna widokówka z widokiem wieży.Jesteśmy na wysokości 875m.n.p.m.Nie są to wysokie góry,ale urokliwe.
Czas wracać.Kierujemy się czerwonym szlakiem do Rejwiz.Po drodze mijamy Chlapeckie Kamene.
Ogromna formacja skalna leżąca tuż obok szlaku.Jest na co popatrzeć.
No i już.........jesteśmy po wycieczce.
15km minęło nie wiadomo kiedy.Takich szlaków lub temu podobnych w Górach Opawskich nie brakuje.Wiele tu pozostałości po sztolniach gdzie w średniowieczu wydobywano złoto.Piękne miejsca do weekendowych wypadów.
Zapraszam.

Zdjęcia

CZECHY / Góry Opawskie / Rejviz / Widok ze szlaku na Czarcie SkałyCZECHY / Góry Opawskie / Zlaty Chlum/Złoty Hełm/ / Wieża widokowa na Zlatym ChlumieCZECHY / Jesenik / Jesenik Lazne / Widok na PradziadaCZECHY / Góry Opawskie / Rejviz / Chlapeckie kamienieCZECHY / Góry Opawskie / Czarcie Kamienie / Czarcie Kamienie

Dodane komentarze

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2012-07-08 13:16:11

no własnie zaintrygował mnie ten Afganistan:) A zamiast scen mrożących krew w żyłach nabrałam apetytu:)))))

trylu57 dołączył
11.12.2010

trylu57 2012-07-05 21:25:08

Na inne nie wchodzę :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2012-07-05 20:30:30

Wieża na oko łatwa do wejścia, bo pozioma ...

trylu57 dołączył
11.12.2010

trylu57 2012-07-05 16:35:28

Oczywiście to moja pierwsza relacja.....nazwijmy to próbą.Jak widać zamiast Czech wskoczył Afganistan......pierwsze koty za płoty.

trylu57 dołączył
11.12.2010

trylu57 2012-07-05 16:33:13

Oczywiście to moja pierwsza relacja.....nazwijmy to próbą.Jak widać zamiast Czech wskoczył Afganistan......pierwsze koty za płoty.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl