Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wrocławskie Święto Rowerzysty | Święto Cykliczne 2013 > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Wrocławskie Święto Rowerzysty 2013W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, tysiące zwolenników dwóch kółek zawładną ulicami polskich miast, także we Wrocławiu.

O godzinie 12:00 na ulicy Szewskiej spotykamy się dla dobrej wspólnej zabawy oraz po to, żeby zamanifestować swoją liczebność i upomnieć się o sprawy ważne dla rowerzystów.
W programie imprezy Zlot Gwiaździsty, Wielka Parada Rowerowa, po nim Bajk-Piknik z ogromem niespodzianek, konkursów i atrakcyjnych nagród.
Hasło i postulat
"Śluzy malować, zalegalizować!" – w całej Polsce rowerzyści będą żądać jednego: nowelizacji rozporządzeń wykonawczych do ustawy Prawo o Ruchu Drogowym!

Główne punkty programu Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2013
Zlot Gwiaździsty - grupowy dojazd rowerzystów na start Wielkiej Parady Rowerowej. Zlot ma za zadanie ułatwić dojazd do centrum osobom mieszkającym w dalszych odległościach, a także ceniących sobie towarzystwo innych rowerzystów.
Specjalna Msza Święta dla rowerzystów – odbędzie się o godzinie 10:30 w Parku Tołpy.
Wielki Przejazd Rowerowy - start peletonu o godzinie 12:00 z rogu ulicy Szewskiej i Wita Stwosza. Barwny tłum cyklistów będzie pedałował 13 km przez miasto w rytmie muzyków z zespołu Foliba i Naczynia Połączone, a z Torunia przyjedzie ekipa z sound systemem zainstalowanym na rowerze transportowym. Muzycy i prowadzący będą jechali m.in. na rowerach wieloosobowych z wypożyczalni Rowerownia.
Bajk-Piknik w Parku Tołpy – w godzinach 14:00 - 18:00. W ramach pikniku:
 rozstrzygnięcie konkursu na zdjęcie z wyprawy rowerowej – zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Alzacji – krainy rowerów!
 konkursy na scenie: na najlepsze hasło reklamujące Nową Papiernię - do wygrania stylowy rower, na najbardziej odjazdowe przebranie – do wygrania dwa rowery od Harfa-Harryson, na najgłośniejszy sound system na rowerze, na najlepszy Cycle Chic, na najliczniejszą grupę wyróżniającą się od innych tym samym kolorem koszulek, czy przebraniem z jednej bajki,
 inne konkurencje, w których będzie można zgarnąć gadżety ufundowane przez naszych sponsorów: Sport-Profit, RoweryStylowe.pl, MacTronic, ęą, tutum.pl, bikeOVO, Fabryka Energii, Capoeira UNICAR Wrocław, Merea, czy Nadleśnictwo Świeradów
 atrakcje dla dzieci: Wyścigi Rowerkowe, pokaz tallbike, Pimp My Bike, czyli ozdabianie rowerów według własnego pomysłu, dmuchana zabawka i atrakcje od Trampoliny
 atrakcje dla nieco starszych: otwarte konsultacje z oficerem rowerowym Wrocławia
 dla wszystkich: Doktor Bike, czyli nauka naprawy rowerów, fotobudka, czyli pamiątkowe zdjęcia, testowanie zapięć rowerowych, znakowanie jednośladów przez Policję, testowanie sprzętu rowerowego (Ecobike, bikeOVO, PlanetaRodzina.pl), testowanie zabezpieczeń rowerowych, darmowe sesje fotograficzne
 dla głodnych: małe i zdrowe conieco od firmy Sante, Sonko i Maciejowy Sad, pyszności serwowane przez Najadaczy, Naleśnikarnię, Dobre Moce, Latającą Kuchnię Kapitana Chili i Bike Cafe
 inne atrakcje przygotowane przez Wrocławskich Kurierów rowerowych, Fundację Otwartego Muzeum Techniki, projekt Dobry Cel
 całość będzie filmowana z powietrza przez Caputa Studio

Rowery miejskie za darmo – 9 czerwca wszyscy mogą pedałować z nami za darmo – na rowerach miejskich, których operatorem jest firma Nexbike!
Dania i Holandia nam patronują - w tym roku jedziemy pod honorowym patronatem konsulów Królestwa Niderlandów i Królestwa Danii – rowerowych potęg!
After - o godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich na after do Krzywego Komina (ul. Dubois 33-35a). Odbędzie się tam m.in. slajdowisko ekipy z United Cyclists, opowiadające o ich wyprawach rowerowych w egzotyczne miejsca.
* * *
Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa rodzinna, niesportowa, impreza rowerowa w regionie. Jej ideą przewodnią jest promowanie miasta przyjaznego ludziom - takiego, w którym można oddychać czystym powietrzem, bezpiecznie, szybko i ekologicznie przemieszczać się z miejsca na miejsce i aktywnie wypoczywać.
Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa na zlecenie i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego Wrocławia. Impreza została dofinansowana również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
* * *
Dokładny opis programu Święta i towarzyszących mu wydarzeń znajduje się pod adresami:
http://rowery.eko.org.pl/index_aktualnosci.php5?dzial=11&kat=20&art=1339
http://rowerowy.wroclaw.pl/swieto
http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=9&art=106
http://www.swietocykliczne.pl/2013/
* * *
Kontakt z organizatorami – Wrocławską Inicjatywą Rowerową
Aja Matuszczyk: 668 006 316
Radek Lesisz: 609 976 676
Cezary Grochowski: 691 946 426

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Wrocławskie Święto Rowerzysty 2013

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl