Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Sighisoara i Braszów > RUMUNIA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie RUMUNIA / Sighisoara / Sighisoara / SighisoaraRelacja z Rumunii - Braszów i Sighisoara

Wjeżdżając do Sighisoary po wcześniejszym odwiedzeniu pobliskich barwnych wiosek nie robi ona na nas aż takiego wrażenia, jak byśmy przyjechali tu w pierwszej kolejności. Miasto jest jednak urocze i bardzo kolorowe. Budynki pomalowane są na żywe kolory, co nadaje uliczkom niezwykłego klimatu. Przy wejściu na starówkę rzuca się w oczy charakterystyczna dla tego miasta wieża zegarowa. Zaraz za nią zaczyna się żywy skansen starówki wpisanej na listę UNESCO, z wąskimi kolorowymi uliczkami, zaułkami, placykami. Miasto to zdecydowanie warto odwiedzić będąc w Rumunii, nie tylko ze względu na jego barwność, ale też dlatego, że to właśnie tu urodził się słynny Drakula – ale to temat na osobny wpis :)
Kolejnym większym miastem, które zwiedzamy jest Braszów. Już na wjeździe do miasta rzuca się w oczy wielki napis „Brasov”, ustawiony na wzgórzu, gdzie znajduje się punkt widokowy, z którego widać piękną panoramę miasta. Można się tam dostać kolejką linową. Wjazd w jedną stronę kosztuje 10 RON, a w dwie strony 16 RON. Zejść można dwoma wyznaczonymi szlakami. Przejście jednego zajmuje godzinę, a drugiego 4,5 godziny. Ze względu na napięty grafik wybieramy opcję luksusową. Z góry rozpościera się piękny widok na las czerwonych dachów. Napawamy się nim przez kilkanaście minut, po czym zjeżdżamy na dół, żeby zrobić krótki spacer po starówce.

Zdjęcia

RUMUNIA / Sighisoara / Sighisoara / SighisoaraRUMUNIA / Sighisoara / Sighisoara / SighisoaraRUMUNIA / Sighisoara / Sighisoara / SighisoaraRUMUNIA / Sighisoara / Sighisoara / SighisoaraRUMUNIA / Braszów / Braszów / BraszówRUMUNIA / Braszów / Braszów / Starówka w Braszowie

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl