Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Zamek w Trokach > LITWA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie LITWA / Wilno / Troki / Zamek w TrokachZapraszamy na ciąg dalszy relacji z jednego z ostatnich wypadów po krajach nadbałtyckich :)

Niedaleko Wilna (około 30 km) znajduje się jedna z większych atrakcji turystycznych na Litwie – zamek w Trokach. Wizerunek zamku zdobi niejedną okładkę przewodnika po Litwie. Warto jednak wiedzieć, że Troki mają do zaoferowanie zacznie więcej…
Troki położone są malowniczo pomiędzy czterema jeziorami. Na jednym z nich – jeziorze Galwe znajduje się wyspa, na której wznosi się słynny zamek wzniesiony przez księcia Witolda, do którego prowadzi drewniany pomost. Zamek widoczny jest już z głównej drogi. Parking przy jeziorze kosztuje 3 LTL/h. Po zmierzchu zamek jest pięknie oświetlony, dlatego warto go zobaczyć zarówno w dzień jak i w nocy.
Troki, dawna stolica Litwy, są też kolebką kultury karaimskiej. Warto przespacerować się uliczkami miasta i podziwiać typowo karaimską zabudowę. Kolorowe, drewniane domki dodają uroku temu miasteczku. W restauracjach można spróbować specjałów karaimskiej kuchni. My niestety zwiedzamy miasto po sezonie i większość knajpek jest zamknięta.
We wschodniej części miasta, ukryty w lesie jest najstarszy cmentarz w okolicy, gdzie znaleźć można nagrobki m.in. polskie, żydowskie i rosyjskie.

cdn

Zdjęcia

LITWA / Wilno / Troki / Zamek w TrokachLITWA / Wilno / Troki / Zamek w TrokachLITWA / Wilno / Troki / Zamek w TrokachLITWA / Wilno / Troki / Zamek w TrokachLITWA / Troki / Troki / TrokiLITWA / Troki / Troki / Troki

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
29.01.2012

[konto usuniete] 2013-11-28 15:54:17

Droga Paulino i szanowny Michale - faktycznie nie czytam wszystkich blogów podróżniczych bo nie mam na to zwyczajnie czasu. I nie wiem dlaczego akurat mnie się czepiacie. Odpowiedziałem na post użytkownikowi LONGIN1974 i tyle. Z drugiej strony co za problem, by dłuższe fragmenty waszego bloga umieszczać na globtroterze. Kto chce i ma czas to zagląda. I należy się z tego cieszyć. Ja w zasadzie swoje blogi wprowadziłem w portale społecznościowe, by ułatwić dostęp potencjalnemu odbiorcy. A na ten portal trafia jakiś tam ułamek moich tekstów i zdjęć. Bawcie się dobrze i więcej dystansu do siebie. I tak na przyszłość - milej mi będzie gdy będziecie się zwracać do mnie po imieniu. Piotr jestem. Widać i Wy do mnie nie zajrzeliście. :)

addicted2travel dołączył
17.06.2013

addicted2travel 2013-11-28 10:29:42

Drogi Rzoku, jeśli Ci się nie podobają nasze wpisy, to ich nie czytaj - nikt Cię do tego nie zmusza. Swoje wyjazdy opisujemy zazwyczaj na bieżąco na blogu i piszemy o tym co nam się spodobało, jest warte polecenia i pokazania innym. Czasu mamy zawsze (za) mało i sami sobie wybieramy atrakcje, które nas interesują. W Wilnie na zwiedzanie mieliśmy zaledwie pół dnia i zależało nam na wejściu na wieżę Giedymina i zobaczeniu panoramy miasta oraz przespacerowanie się po Republice Zarzecza - naszym zdaniem numeru jeden w całym Wilnie - i o tych miejscach pisaliśmy. Nie przepadamy za zwiedzaniem budynków, kościołów, muzeów, a preferujemy przyrodę, ludzi, kulturę, kuchnię danego regionu. I o tym piszemy na blogu. Nie będziemy pisać elaboratów o zabytkach w danym miejscu, bo nas one średnio interesują, a jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej, to zawsze może sięgnąć po przewodnik, albo zapytać wujka Google. My pokazujemy innym to, co według nas jest warte polecenia. Dużą uwagę przykładamy do fotografii i chyba dlatego trochę osób naszego bloga odwiedza. Zresztą, twierdząc po zwrocie w l. poj. r. męsk. wnioskujemy, że chyba i tak nie czytasz naszych wpisów i nigdy nie odwiedziłeś bloga, bo wtedy wiedziałbyś, że pisze go dwójka ludzi.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl