Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Chleb i proch" Tony Anderson Wydawnictwo Czarne - patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / -- / 31 marca odbędzie się premiera kolejnej książki Wydawnictwa Czarne z serii Orient Express! Tym razem polecamy "Chleb i proch" Tony Andersona. Doskonała lektura dla miłośników podróży, szczególnie zainteresowanych historią i zawiłością polityki Gruzji.

"Chleb i proch" Tony Anderson Wydawnictwo Czarne
przekład z języka angielskiego Marta Höffner

W lecie 1998 roku Tony Anderson wyruszył w góry Gruzji, by dotrzeć do zapomnianych i niedostępnych plemion – Chewsurów, Tuszynów, Raczów, Megrelów i Swanów. Intrygowały go dawne wierzenia i obyczaje, doskonale zachowane mimo wieloletniej niszczącej polityki władz komunistycznych oraz zawirowań i niepokojów politycznych po upadku Związku Radzieckiego.
Ale Chleb i proch to nie tylko relacja z niezwykłej podróży; Anderson opisuje też skomplikowaną historię i zawiłości regionalnej polityki. Jego Gruzja, choć doświadczona przez los, wciąż jest ekscytująca i pełna życia. Choć jej dzieje sięgają w przeszłość głębiej niż dzieje wielu innych państw europejskich, zachowała młodzieńczą energię i żywiołowość.

Zdjęcia: --, ---, "Chleb i proch" Tony Anderson Wydawnictwo Czarne, POLSKA
--, ---, "Chleb i proch" Tony Anderson Wydawnictwo Czarne, POLSKAWojciech Górecki o książce "Chleb i proch":
"W niespokojnych latach dziewięćdziesiątych Tony Anderson wędruje nie tylko po gruzińskich górach i z pasją o nich opowiada, ale zapuszcza się też na Kaukaz Północny, do Azerbejdżanu oraz do północno-wschodniej Turcji, gdzie w średniowieczu kwitło gruzińskie królestwo Tao-Klardżeti. Chętnie sięga do gruzińskiej literatury i rzadko wznawianych prac dawnych podróżników i badaczy. Rozumie region i ludzi. Mało któremu autorowi udaje się w tak pełny sposób uchwycić i pokazać fenomen gruzińskości."


Więcej informacji, w tym fragment książki, znajdziecie na http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/chleb-i-proch#

Zdjęcia

POLSKA / --- / -- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl