Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika > POLSKA


Klub Szalonego Podróżnika Klub Szalonego Podróżnika Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / Wielkopolska / Środa Wielkopolska / Plakat I Festiwalu KSP I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentacje podróżnicza, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych.

I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentacje podróżnicza, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Po za tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe.
Końcówka maja upłynie w Środzie Wielkopolskiej pod znakiem słońca i dużej dawki podróżniczych opowieści. W ciągu dwóch dni będzie można usłyszeć
10 prezentacji podróżniczych w tym 5 konkursowych. W trakcie trwania festiwalu będzie możliwość osobistego poznania podróżników którzy wędrowali na każdym kontynencie naszego globu ziemskiego – od Australii, Azję, Afrykę po Amerykę.
Inauguracja festiwalu odbędzie się w piątek o godz. 18:00 w Auli Gimnazjum nr 1 przy ulicy Lipowej 9 w Środzie Wielkopolskiej. Agata Kosmalska rozpocznie festiwal prezentacją specjalną tegoroczną podróżą do Kamerunu, a następnym gościem specjalnym tego wieczoru będzie Agnieszka Siejka, która opowie o swojej podroży po Indiach.
Podróż kojarzy się na przede wszystkim z odbyciem drogi. Tym razem podróż odbędziemy wraz z prelegentami, których prezentacje, zdjęcia i opowieści zabiorą nas w niepowtarzalna podroż dookoła świata. Uważajcie jest to naprawdę możliwe!
Barbara Bordych zabierze nas autostopem przez Australię, Olka Zagórska i Marek Chabros opowiedzą nam o ekspedycji na Bałkanach, Robert Gondek przybliży nam drogę na najwyższe szczyty Afryki w Malawi i Zambi,
a z Joanną Tomczak i Krzysztofem Łęckim odbędziemy podróż za wiele uśmiechów do Keni. Nie zabraknie również wakacyjnej opowieści Stasi Budzisz-Cysewska o hidżabie. Jak podróżować żeby nie zbankrutować? - na te ważne pytanie także postaramy się odpowiedzieć poprzez prezentacje Marty Muszyńskiej jak również Yanosika Autostop.
Natomiast na kinomanów czeka filmowa uczta pod postacią filmu „181” Damiana Wolf Wagabungi o samotnej wyprawie przez Amerykę Południową, a z Michałem Kochańczykiem popłyniemy w polarny rejs przez przejście północno wschodnie.
Pełny program oraz dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem:
http://festiwal.ksp.gregorytravel.pl, a dołączyć do Facebook-owego wydarzenia można pod adresem: https://www.facebook.com/events/1445297019044984/ Głównym organizatorem I Festiwalu Podróżniczego jest Klub Szalonego Podróżnika, który powstał w listopadzie 2013 roku i jest coraz bardziej rozrastającym się klubem w Poznaniu.
Klub organizuje comiesięczne spotkania podróżnicze gdzie każdy podróżnika ma możliwość opowiedzenia o swojej niezwykłej odbytej podróży. Szczegóły można uzyskać na fan page https://www.facebook.com/klub.szalonego.podroznika
I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika to przede wszystkim wrażenia, niezapomniane emocje, wiele niezwykłych przygód i zabawy oraz wiele różnorodności podróżniczej do której serdecznie zapraszam – mówi Grzegorz Posała, prezes Klubu Szalonego Podróżnika.
Dzięki Festiwalowi każdy z nas może poczuć się, że tam był. Prelegenci opowiedzą nam swoje przygody życia i chcą się z nami podzielić swoją podróżą. Dzięki ich opowieścią poczujemy to co oni ich emocje i wrażenia. - dopowiada Elżbieta Koźlik – rzecznik festiwalowy Klubu Szalonego Podróżnika.

Zapraszamy do Środy Wielkopolskiej już 23-24 maja 2014

Zdjęcia

POLSKA / Wielkopolska / Środa Wielkopolska / Plakat I Festiwalu KSP

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl