Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Jak blogować i podróżować?- wywiad z Paczkami w podróży > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
magazyn

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Paczki w podróży- wywiad w Magazynie Globtroter.pl InspiracjeJeśli marzycie o spędzeniu życia w podróży, to koniecznie poznajcie historię Kasi i Marcina Paczków, autorów bloga Paczki w podróży!

Zdjęcia: ---, ---, Paczki w podróży- wywiad w Magazynie Globtroter.pl Inspiracje, POLSKA
---, ---, Paczki w podróży- wywiad w Magazynie Globtroter.pl Inspiracje, POLSKA1. Zdradźcie gdzie jesteście aktualnie i jakie są wasze plany na najbliższe miesiące?

Ostatni miesiąc spędziliśmy jeżdżąc w tę i z powrotem po przepięknej Nikaragui - jak na razie naszym ulubionym kraju w Ameryce Środkowej, a dzisiaj przekroczyliśmy granicę z Kostaryką. To nowy kraj i nowe realia, nie wiemy więc co nas czeka, ale docelowo, w najbliższym czasie, chcielibyśmy dojechać do Panamy i przeprawić się do Kolumbii. Z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie nowy kontynent, bo (co tu dużo mówić) w Ameryce Środkowej nieco się zasiedzieliśmy.

2. Tym z naszych czytelników, którzy nie wiedzą jak zaczęła się przygoda Paczków w podróży, przypomnijmy:
w czerwcu 2012 roku wyruszyliście w podróż dookoła świata. 15 miesięcy spędziliście w Azji i Australii. Po czteromiesięcznym odpoczynku w Polsce wyruszyliście, tym razem na motorach, w trasę z Los Angeles do Ushuaia w Argentynie. Wszystko się zgadza. Początkowy plan był zupełnie inny: chcieliśmy objechać świat w zaledwie rok, odwiedzając Azję, Australię, Nową Zelandię i Amerykę Południową. Przez pierwsze pół roku kurczowo trzymaliśmy się planu, ale potem zrozumieliśmy, że nie da się podróżować przez rok w takim samym tempie, jak na trzytygodniowym urlopie, więc zwolniliśmy. Tym sposobem w Azji spędziliśmy prawie rok, a w Australii 4 miesiące i skończył nam się czas. Wróciliśmy do Polski, załatwić niecierpiące zwłoki sprawy i czym prędzej wyruszyliśmy w nową podróż. A jeśli jest to podróż zupełnie inna, to dlaczego by nie zmienić planu i nie zacząć w USA?

3. Powiedźcie, co było najpierw - pomysł na pisanie bloga czy podróże? Czy blog miał być tylko sposobem na dzielenie się z rodziną i przyjaciółmi wrażeniami z podróży czy też od razu pojawił się pomysł, aby trafiać zdjęciami i relacjami do szerszego grona?

Pierwsze było marzenie. Potem były blogi innych osób, które uświadomiły nam, że podróże są dla każdego i stały się, w dużej mierze, bazą, na której zaplanowaliśmy własną podróż. A skoro cudze blogi odegrały tak dużą rolę w naszych przygotowaniach, to czemu by nie założyć własnego? Na początku po to, by rodzina i przyjaciele mogli choć po części podróżować razem z nami, przez nasze relacje i zdjęcia, potem również z nadzieją, że zainspirujemy kilka osób do podróżowania, tak samo jak inne blog zainspirowały nas.

4. Od czego zaczęła się wasza pasja? Czy początków należy szukać już w dzieciństwie?

Nasze początki znacznie się różnią. U mnie (Kasia) w domu zawsze dużo się podróżowało i niezależnie czy był to wyjazd nad Bałtyk, czy za granicę, nigdy nie było siedzenia w jednym miejscu. Zawsze aktywnie: zwiedzanie, latanie po muzeach, a dzień na plaży to był luksus. Z czasem zaczęłam sama planować nasze rodzinne wakacje, a kiedy skończyłam 18 lat po raz pierwszy wyjechałam sama poza Europę, do Syrii i Jordanii. Marcin, natomiast, sam musiał zapracować na swoją pasję. Zaczęło się od wakacyjnego kontraktu w biurze podróży, które wysyłało go co roku na kilka miesięcy do różnych krajów, jak Grecja, czy Maroko, a potem umożliwiało tańsze podróżowanie do innych miejsc. Kiedy się poznaliśmy, koło zaczęło napędzać się samo, a po 3 latach skończyliśmy w samolocie lecącym do Sankt Petersburga - naszego pierwszego przystanku w podróży dookoła świata.


--> cały wywiad znajdziecie w Magazynie Globtroter.pl Inspiracje nr 5!

Zdjęcia: ---, ---, Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5, POLSKA
---, ---, Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5, POLSKAMagazyn do bezpłatnego pobrania z konta każdego zarejestrowanego użytkownika, a dla pozostałych osób ze strony Globtroter.pl Inspiracje

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Paczki w podróży- wywiad w Magazynie Globtroter.pl InspiracjePOLSKA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5

Dodane komentarze

www.eu-transport.pl dołączył
21.11.2019

www.eu-transport.pl 2019-12-17 13:27:27

"Ciekawy artykuł. Dziękuje za informację, planuję wakacje w miejsce, gdzie jeszcze mnie nie było :)"

www.eu-transport.pl dołączył
21.11.2019

www.eu-transport.pl 2019-12-17 13:26:43

"Ciekawy artykuł. Dziękuje za informację, planuję wakacje w miejsce, gdzie jeszcze mnie nie było :)"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl