Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Paryż - Ogród Luksemburski > FRANCJA


Przystanek - Margo Przystanek - Margo Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie FRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiOgród Luksemburski jest chyba jednym z najpiękniejszych terenów zielonych Paryża.

W centralnej części Jardin du Luxembourg mieści się pałac, który obecnie stanowi siedzibę francuskiego Senatu. Przed nim znajduje się ośmioboczny staw, gdzie dzieci chętnie puszczają modele żaglówek. W alejkach ustawione są liczne posągi wpływowych kobiet Francji z królową Marią Medycejską na czele, która była właścicielką tego pałacu i ogrodu i to ona nadała mu kształt posiadłości z jej rodzinnej Florencji. Ogród jest ulubionym miejscem odpoczynku zarówno turystów jak i mieszkańców dzielnicy.

Zapraszam do zapoznania się z całą relacją naszego pobytu w Paryżu i większą ilością zdjęć na stronie : http://przystanekmargo.blogspot.com/2015/11/paryz-z-dziecmi-muzeum-historii.html

Zdjęcia

FRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród LuksemburskiFRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród Luksemburski

Dodane komentarze

Podróżula dołączył
12.05.2016

Podróżula 2016-05-18 08:24:50

Zapraszam na blog http://mojpunktwidzeniablog.com/ ! Porady, informacje o podróżach, pomysły na kilkudniowe i jednodniowe wycieczki, recenzje oraz artykuły o podróżowaniu! Zapraszam również do polubienia na fb https://www.facebook.com/mojpunktwidzeniablog/?fref=ts :) POLECAM :) na blogu relacja z zimowej podróży do Paryża i Disneylandu!

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl