Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Paryż - Muzeum Historii Naturalnej > FRANCJA


Przystanek - Margo Przystanek - Margo Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejParyskie Muséum National d’Histoire Naturelle jest w moim przekonaniu wyjątkowe. To jedna z najstarszych tego typu placówek na świecie. Swoją działalność rozpoczęło pod koniec XVIII w.

Głównym zadaniem muzeum od momentu powstania była działalność naukowa, ale wyobrażam sobie, że w XIX, czy nawet w pierwszej połowie XX wieku, wielką rolę odgrywała także działalność ekspozycyjna i popularyzatorska. Z biegiem lat straciło być może właśnie te ostatnie funkcje, bo przecież współcześnie wystarczy wybrać się do licznych ogrodów zoologicznych lub na wyprawę w stylu safari, aby móc dobrze poznać egzotyczne dla nas gatunki zwierząt.
Całe muzeum to szereg ciekawych wydziałów, ogród botaniczny i ogród zoologiczny.
W bardzo reprezentacyjnym i dużym budynku Wielkiej Galerii Ewolucji na kliku piętrach mieści się tysiące okazów. Na parterze znajdują się szkielety największych ssaków naszej planety czyli wielorybów oraz ekspozycja zwierząt mórz i oceanów. Na kolejnych piętrach prezentowane są ssaki lądowe z imponującą ekspozycją zwierząt zamieszkujących afrykańską sawannę. Zobaczymy tu m.in. zarówno roślinożerców: słoń, żyrafy, zebry, antylopy, jak i drapieżniki: lwy, gepardy i hieny. Na samej górze znajdują się sale poświęcone gatunkom zagrożonym, lub całkowicie wymarłym jak przesympatyczny ptak Dodo. W niewielkiej sali jest również prezentowana historia życia pewnego żółwia. Kiki to samiec Wielkiego Żółwia z Seszeli, który dożył w paryskim ogrodzie zoologicznym, 146 lat i był jednym z nielicznych ( żyjących współcześnie ) przedstawicieli swojego gatunku. Trafił do Francji w 1923 roku i był mieszkańcem ogrodu zoologicznego do 2009 roku, kiedy to w wyniku infekcji, a nie ze względu na swój wiek, odszedł. Dziś Kiki ma drugie życie w muzeum. Na kartach w sali mu poświęconej, możemy zobaczyć jak zmienił się nasz świat w trakcie życia żółwia, poznać historię jego życia, a w centralnym miejscu znajduje się sam Kiki.
Koszt biletów wstępu jest różny w zależności od ilości galerii, które chcemy zobaczyć. W naszym przypadku bilety do Grande Galerie de l’Évolution kosztowały 9 Euro od osoby dorosłej i 7 Euro od dziecka .

Zapraszam do zapoznania się z całą relacją naszego pobytu w Paryżu i większą ilością zdjęć na stronie : http://przystanekmargo.blogspot.com/2015/11/paryz-z-dziecmi-muzeum-historii.html

Zdjęcia

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejFRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejFRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejFRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejFRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejFRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii NaturalnejFRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii Naturalnej

Dodane komentarze

[fb] Ewka Banach dołączył
11.03.2016

[fb] Ewka Banach 2016-03-11 12:40:51

piękna sprawa w Paryżu byłam muż 3 razy i ostatnim raem zawitałam do tego muzeum serio opłacało się ;) Jeżdzę tam bo na prawdę się w tym mieście odnajduję. Ostatnio byłam jakoś tydzień po tych strasznych zamachach ;( W sumie wszystko przebiegło sprawnie dojechałam autokarem z firmą EcoLines (komfortowe i bezpieczne linie autokarowe teraz wszędzie z nimi pojadę ;) ) a więc sprawnie dojechałam do samego Paryża ale faktycznie miasto trochę wydawało się puste ;(

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl