Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Do skoku spadochronowego nie potrzebujesz szkolenia. Skocz w tandemie! > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA /   /   / Sky DiveSkoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie zdolności, szkolenia oraz sporo pieniędzy. Dzisiaj skakać może niemalże każdy, kto ma na to ochotę i spełnia podstawowe wymagania. To możliwe za sprawą skoków tandemowych, które nie wymagają praktycznie żadnego przygotowania. Na czym polegają skoki w tandemie i gdzie będziemy mogli z nich skorzystać?

Skoki w tandemie cieszą się obecnie dużym zainteresowanie. Są to skoki, które odbywają się nie w pojedynkę, ale w dwójkę, a skaczą w nich pilot i pasażer tandemu, którym może zostać praktycznie każdy, kto tylko ma na to ochotę.
Skoki tandemowe są nie mają ograniczeń wiekowych i mogą skakać w nich osoby poniżej 18. roku życia za zgodą rodziców lub opiekunów, także seniorzy. Główne przeciwwskazania to zbyt wysoka waga (powyżej 100 kilogramów), wzrost (poniżej 120 centymetrów), a także takie schorzenia jak ostra niewydolność układu krążeniowego, oddechowego, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

Gdy spełniamy wymagania i mamy ochotę na wzięcie udziału w niesamowitej przygodzie, nie pozostaje nam nic innego, jak wykonać rezerwację skoku spadochronowego w tandemie. Możemy zrobić to całkowicie przez internet – po prostu wybieramy datę i godzinę i opłacamy skok.

Zdjęcia:  ,  , Sky Dive, POLSKA
, , Sky Dive, POLSKAPasażer oraz pilot skoku, którym jest instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, połączeni są ze sobą uprzężą tandemową. Stosuje się także specjalne spadochrony tandemowe z automatami zapewniające najwyższe bezpieczeństwo.

W skoku tandemowym skacze się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi. Wysokość wyskoku ma duże znaczenie dla swobodnego spadania. Tym terminem określa się spadanie jeszcze bez otwartego spadochronu, dlatego lecimy wówczas z maksymalną prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę. To naprawdę niezwykłe odczucie, które warto przeżyć – na pewno pozostanie w pamięci na długi czas. W przypadku wyskoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund.
Nie musimy obawiać się też o lądowanie. Gdy pilot tandemu otworzy spadochron, wówczas przez parę minut opadamy w kierunku lądowiska i lądujemy miękko, bez ryzyk jakichkolwiek kontuzji. Nie musimy mieć też specjalnej kondycji, ponieważ za wszystko odpowiada pilot tandemu.

Całe to niesamowite wydarzenie może być także zapisane na pamiątkę. W tym celu musimy wykupić usługę filmowania i fotografowania, a jeszcze jeden skoczek z kamerą zamontowaną na kasku będzie wtedy rejestrował cały skok oraz przygotowania do niego. W ten sposób otrzymamy wyjątkowy materiał będący niesamowitym zapisem wspomnień.

Ceny skoków tandemowych to od 500 złotych a skok z 3000 metrów do 700 złotych za ten z 4000 metrów. Jeśli będziemy chcieli wykupić usługę filmowania i fotografowania, zapłacimy za nią około 250 złotych dodatkowo.
Na skoki spadochronowe w zaprasza wszystkich Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Prowadzi też skoki w Gliwicach, Przasnyszu i Pruszczu Gdańskim. Oferta, cennik i formularz rezerwacji dostępne są na stronie: www.skydive.pl

Zdjęcia

POLSKA /   /   / Sky Dive

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl