Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Najciekawsze trasy na rowerowe w Polsce i Europie > POLSKA, WIELKA BRYTANIA, FRANCJA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Bałtyk /   / Trasy rowerowe - Art. Spons.Piesze wędrówki, zwiedzanie zabytków i muzeów, kajak, żagle, to wszystko świetne sposoby na aktywny wypoczynek. A co powiecie na rower? To dopiero frajda. Oto kilka propozycji najciekawszych tras rowerowych.

Aktywna jazda na rowerze zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Na pewno w popularyzowaniu jazdy na dwóch kółkach pomagają sukcesy polskich zawodników. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro medale zdobyli Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie) oraz Rafał Majka (kolarstwo szosowe). Ten sam Majka odnosił także duże sukcesy w czasie słynnego wyścigu Tour de France. Nic dziwnego, że Polacy tłumnie wsiadają na rowery i ruszają w trasy.

Zdjęcia:  , Bałtyk, Trasy rowerowe - Art. Spons., POLSKA
, Bałtyk, Trasy rowerowe - Art. Spons., POLSKAPasja do jazdy na rowerze łączy ludzi na co dzień zajmujących się kompletnie różnymi rzeczami. Wśród kolarzy spotkamy aktorów, polityków, gwiazdy estrady, pisarzy, a nawet... pokerzystów! Zawodowy gracz Team PokerStars Marcin Horecki tak się wkręcił w jazdę na rowerze, że zaczął startować w amatorskich wyścigach. Ostatni skończył się dla niego nienajlepiej, bo brał udział w kraksie i złamał nogę! Na festiwalu pokerowym w Pradze wystąpił w gipsie, co nie przeszkodziło mu w osiągnięciu kilku świetnych wyników. Teraz kończy rehabilitację i... nie może się doczekać powrotu na rower!

Jakie trasy możemy polecić Marcinowi i innym kolarskim zapaleńcom?


Polska

Ciekawą propozycją jest Szlak Stu Jezior, jedna z najpiękniejszych tras w Polsce, wiodąca przez pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie. Do pokonania jest ponad 110 kilometrów. Jeśli ktoś od jezior woli góry, świetnym miejscem do jazdy na rowerze są Bieszczady, zapewniające nie tylko piękne widoki, ale także sporo zdrowego ruchu, nie tylko po płaskich trasach.

Na rowerze świetnie jeździ się także nad morzem. Dla naprawdę doświadczonych kolarzy ciekawym pomysłem będzie wyprawa Szlakiem Bałtyckim R10, prowadzącym przez tereny 9 nadbałtyckich krajów. Do pokonania jest prawie 8 tysięcy kilometrów, więc trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję. Oczywiście, nie trzeba od razu pokonywać całej trasy, można Bałtyk objeżdżać po kawałku.

Dla miłośników przyrody i rowerów świetnym pomysłem będzie wyprawa do Doliny Biebrzy. Na terenie największego w Polsce Parku Narodowego jest prawie 100 kilometrów tras rowerowych.


Europa

Dla tych, którzy mają więcej czasu i chcą się wybrać nieco dalej, także mamy kilka ciekawych propozycji.
Bardzo ciekawa jest trasa wokół Balatonu. Największe jezioro Węgier jest otoczone doskonale przygotowanymi, nowoczesnymi ścieżkami rowerowymi. To doskonały pomysł na letnią wyprawę: do pokonania wokół Balatonu jest około 200 kilometrów, a co ważne – w każdej chwili można się zatrzymać na relaksującą kąpiel, albo zwiedzić którąś z leżących nieopodal winnic.

Zdjęcia:  , Bałtyk, Trasy rowerowe - Art. Spons., POLSKA
, Bałtyk, Trasy rowerowe - Art. Spons., POLSKAIdąc tym tropem, można wybrać się do Francji. Europejska Federacja Rowerzystów rekomenduje Route de Grand Crus, czyli 800 kilometrów ścieżek rowerowych wiodących pomiędzy winnicami w Burgundii – Santenay do Dijon przez Beaune.

Świetnym miejscem do jazdy na rowerze jest także Wielka Brytania. Najbardziej znane są tam dwie trasy. Jedna to objazd wyspy Wight, zwanej rajem dla rowerzystów. Na wyspie znajduje się 320 kilometrów świetnie przygotowanych ścieżek, a wszystko to w otoczeniu spektakularnej przyrody. Nic dziwnego, że Europejska Federacja Rowerzystów w swoim rankingu uznała wyspę Wight za najlepszą trasę rowerową w Europie.

Jednak zdaniem Brytyjczyków każdy prawdziwy miłośnik jazdy na rowerze powinien pokonać inną trasę – łączącą dwa skrajne punkty wyspy: Land's End w Kornwalii i John O'Groats na północy Szkocji. Trasę prawie półtora tysiąca kilometrów co roku pokonują tysiące rowerzystów.

Zdjęcia

POLSKA / Bałtyk /   / Trasy rowerowe - Art. Spons.POLSKA / Bałtyk /   / Trasy rowerowe - Art. Spons.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl