Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

„Na złotym wybrzeżu”, Evald Flisar Wydawnictwo EZOP > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / „Na złotym wybrzeżu” Evald FlisarPolecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

Marko Hladnik, syn słoweńskiego pisarza i podróżnika Igora Hladnika, wyrusza do Afryki w poszukiwaniu ojca, śladami jego niedokończonej książki, której maszynopis w zagadkowy sposób trafił do jego rąk. W tym samym czasie tropem innej książki Hladnika Biały jeździec, czarny koń podążają dwie pary z Europy, Słoweńcy, Peter i Silvija oraz Anglicy, Jack i Sally. Ich historie stykają się przypadkowo i wzajemnie przeplatają. Wędrówka do Złotego Wybrzeża wiedzie bohaterów przez Kamerun, Nigerię, Niger, Górną Woltę i Ghanę. W drodze spotykają tajemniczą młodą kobietę, która prowadzi z nimi wyrafinowaną grę, zmieniając imiona i tożsamość. Jest dzika, nieprzewidywalna i niebezpieczna, tak jak Afryka opisana w tej książce.

Dziennik podróży? Niewątpliwie tak, to zapis doświadczeń samego Flisara z jego podróży po Afryce Zachodniej w latach 80. Wnikliwy, obrazoburczy, niezwykle plastyczny, pozwalający czytelnikowi odkryć wszystkie smaki czarnego kontynentu. Ale też, a może przede wszystkim jest to kunsztownie skonstruowana powieść, w której Flisar powraca do swoich ulubionych egzystencjalnych tematów, stawiając pytania o sens ludzkiego życia i działania.

Powieść Na złotym wybrzeżu została nominowana w 2011 r. do nagrody Kresnik (słoweński Booker), zaś angielskie wydanie nominowano do najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody The Dublin IMPAC International Literary Prize. Redakcja czasopisma „The Iris Times” zaliczyła ją do trzynastu najlepszych europejskich książek o Afryce.


Zdjęcia: ---, ---, „Na złotym wybrzeżu” Evald Flisar, POLSKA
---, ---, „Na złotym wybrzeżu” Evald Flisar, POLSKAWydawnictwo EZOP Sp. z o.o.

Parametry techniczne:
Format: 128 x 205 mm
Objętość: 320 stron
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-65230-16-4
Sugerowana cena detaliczna: 35,90 zł
Patroni medialni: Lubię czytać, Magazyn Kontynenty, Globtroter.pl


Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / „Na złotym wybrzeżu” Evald Flisar

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2018-04-13 10:43:00

Dla wybierających się do Afryki - niekomercyjne i nieprzesłodzone spojrzenie na kontynent i jego mieszkańców. Karmionym kolorowymi folderami biur podróży może odebrać chęć do wyjazdu. Podróżników zachęcić.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl