Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Dłuższy urlop w pracy? Da się! > POLSKA


Skok_w_bok_Wyprawa Skok_w_bok_Wyprawa Dodaj do: wykop.pl
porady praktyczne

Zdjęcie PORTUGALIA / Madera / Madera / Ania I aRTURChcemy podzielić się z Wami naszym przemyśleniem, odnośnie łączenia pasji do podróżowania z kariera zawodową.
Dominuje przesąd, że aby zwiedzić kawał Świata trzeba rzucić wszystko i rozpocząć nowe życie, a do tego podchodzić z majętnej rodziny, być mieć jeszcze za co odkrywać zakątki Świata. Obie teorie są błędne i w tym artykule zamierzamy to udowodnić.

Dłuższy wywczas chodził nam po głowie już od jakiegoś czasu. Każdy wcześniejszy wyjazd wnosił w nasze życie nowe wartości i byliśmy ciekawi, jak to jest podróżować trochę dłużej niż 2 tygodnie, bo tego czasu na miejscu zawsze nam było mało.

Ale jak do tego podejść? Co z rodziną, co z pracą i zobowiązaniami, które trzymają nas w rodzinnym mieście?
Często decydując się na dalszą podróż, człowiek szuka problemów, albo wytłumaczeń - dlaczego NIE. My stwierdziliśmy,że jak nie teraz, to kiedy?

Zdjęcia: Madera, Madera, Ania I aRTUR, PORTUGALIA
Madera, Madera, Ania I aRTUR, PORTUGALIAPoszliśmy za ciosem i poprosiliśmy w pracy o bezpłatny urlop Sabbatical i udało się. Tym sposobem już niedługo odwiedzimy 10 fantastycznych państw, które od zawsze były na naszej liście wymarzonych destynacji.

Czym jest urlop Sabbatical?
Sabbatical (nie mylić ze studenckim Gap Year) to forma dłuższego urlopu (płatnego lub nie), który jest przyznawany pracownikom w formie nagrody. Sabbatical daje Ci możliwość wyjechania podróży do innych krajów z gwarantem powrotu do pracy na warunkach w jakich ją opuściłeś.

Pewnie zaraz sobie pomyślisz, że takie rzeczy dzieją się tylko na filmach albo trzeba pracować w Google. => Nawet nie wiesz w jak dużym błędzie jesteś, bo popularność Sabbaticala z roku na rok rośnie. I coraz częściej słyszy się o polskich przykładach "dłuższej przerwy od pracy"

Jeśli chcesz pogłębić temat tego egzotycznego urlopu, zapraszamy Cię na stronę "linki" https://czasnawywczas.pl/przygotowania/sabbatical-rzuc-wszystko-i-jedz-podrozowacCo zrobimy z wolnym czasem?
Wykorzystamy go na MAXa. Zaplanowaliśmy sześciomiesięczna podróż w trakcie której odwiedzimy 10 państw: Rosję, Mongolię, Chiny, Koreę Południową, Japonię, Tajwan Filipiny, Australię, Nową Zelandię i Singapur.

1. pojedziemy najdłuższą koleją na Ziemi,
2. wejdziemy na największy mur na świecie,
3. przepłyniemy największe Jezioro,
4. odwiedzimy dom kangurów,
5. pomieszkamy w najrzadziej zaludnionym państwie,
6. sprawdzimy naturalne środowisko nielotów Kiwi
.. i zobaczymy wiele innych fantastycznych atrakcji.Pokonamy ponad 50.000 KM! Różnymi środkami transportu

Plan jest bardzo aktywny i ambitny, ale wierzymy, że uda nam się go zrealizować. Zawsze wychodzimy z założenia, że jeśli człowiek, czegoś bardzo chcę, to da się zrobić wszystko.

Jeśli jesteś ciekaw naszej podróży koniecznie odwiedź czasnawywczas.pl - będziemy tez opisywać nasze doświadczenia na globtroterze :)

Nie odkładajcie marzeń na jutro, życie jest zbyt krótkie, by stać w miejscu. Czasem warto zaryzykować i wyruszyć w wywczas życia, a jest taka możliwość. Pomyślcie o Sabbaticalu, bo nie trzeba rezygnować ze wszystkiego by móc odkrywać świat.

Zdjęcia

PORTUGALIA / Madera / Madera / Ania I aRTUR

Dodane komentarze

www.eu-transport.pl dołączył
21.11.2019

www.eu-transport.pl 2019-12-04 14:19:14

Też muszę podpytać o taki urlop ;) Gratuluję wam odwagi do spełniania marzeń! ;-)

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

Skok_w_bok_Wyprawa dołączył
25.07.2018

Skok_w_bok_Wyprawa 2018-09-11 09:24:49

Dziękujemy za miłe słowa

Bellatravel dołączył
18.08.2018

Bellatravel 2018-09-08 18:48:25

Świetny artykuł I tyle w nim prawdy Jak ktoś uparcie dąży do spełniania marzeń to zawsze się uda Nieważne kiedy ...Życzę Wam cudownego pobytu 😊

Witold Lewandowski dołączył
20.10.2016

Witold Lewandowski 2018-09-07 19:24:12

Życzę powodzenia i miłych wrażeń.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl