Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Długi weekend w podróży. 3 trendy wycieczkowe > IZRAEL


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie IZRAEL / --- / --- / Izrael - art partnerskiWraz z początkiem wiosny zaczynamy rozmyślać o podróżach. Dłuższe dni, więcej słońca i cieplejsze powietrze sprawiają, że odzyskujemy chęć do życia, poznawania świata i zwiedzania nowych miejsc. Choć teraz podróżowanie jest utrudnione, to przecież nadejdą lepsze czasy. Nie musimy czekać do lata, by zacząć planować wymarzony urlop. Długie weekendy to doskonały czas do wyjścia z domu i wybrania się tam, gdzie nas jeszcze nie było. Nie ma czasu do stracenia – już dziś zaplanujmy wyprawę, by zdążyć obmyślić ją od A do Z. A jakie kierunki są najmodniejsze? Jakie wycieczkowe trendy warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

Kolebka cywilizacjiJednym z popularniejszych w ostatnich sezonach punktów wycieczkowych jest Izrael. Przez wiele lat uważany za bardzo egzotyczny i niedostępny, dzięki biletom tanich linii lotniczych jest dziś w zasięgu ręki (i portfela). Tanie loty do Izraela odbywają się właściwie z każdego polskiego lotniska, więc nasze miejsce zamieszkania nie ma tutaj większego znaczenia.

Wybierając się do Izraela, warto przygotować sobie roboczy plan wycieczki. W zależności od tego, czym najbardziej się interesujemy, możemy wybrać różne regiony i atrakcje. Fani historii i religii nie mogą pominąć wizyty przy Ścianie Płaczu – to ostatni zachowany do dzisiaj element Świątyni Jerozolimskiej i najświętsze miejsce judaizmu. Obowiązkowym punktem wycieczki jest również uważana za miejsce sakralne Góra Oliwna – biblijne miejsce pojmania Jezusa.

Zdjęcia: ---, ---, Izrael - art partnerski, IZRAEL
---, ---, Izrael - art partnerski, IZRAELPo obejrzeniu niezwykłych zabytków i miejsc istotnych dla tradycji judeochrześcijańskiej, warto skierować swoje kroki do wiszących ogrodów Bahai w Hajfie. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na mapie Izraela. Do tego kąpiel w słonych, morskich wodach i wylegiwanie się na plaży. Majówka idealna!

Wygodnie i bezpiecznieMówiąc o trendach podróżniczych, weźmy pod uwagę nie tylko kierunki, ale również technologie pozwalające nam na wygodniejsze, bezpieczniejsze urlopowanie. Jedną z wyraźniejszych tendencji jest powszechne używanie karty kredytowej do płatności. Rozwiązanie pozwala nam nie tylko płacić za usługi w hotelach czy restauracjach, ale jest pomocne m.in. przy wynajmie samochodu za granicą. Visa TurboKARTA pozwala również na oszczędności. Możemy liczyć na zwrot 3% za zakupy na stacjach benzynowych i korzystanie z karty całkowicie za darmo oraz 1% zwrotu za wszystkie transakcje. Fani podróży samochodowych mogą skorzystać z bezpłatnego pakietu car assistance. To niezwykle pomocne na każdej samochodowej wycieczce – nie jesteśmy przecież w stanie przewidzieć, co przytrafi się nam na drodze. Nic dziwnego, że karty kredytowe są dziś tak popularne. Wyrabiając je, pamiętajmy, by wejść we współpracę z zaufaną, doświadczoną instytucją, jak np. Santander Consumer Bank – bank od kredytów.


Ekologia na pierwszym miejscuSzukając najważniejszych trendów podróżniczych, nie sposób nie wspomnieć o ekologii. W dobie kryzysu klimatycznego ciąży na nas większa niż dotąd odpowiedzialność za nasze codzienne decyzje – również te dotyczące wakacji. Naszym moralnym obowiązkiem jest zmiana przyzwyczajeń i dopasowanie ich do nowych, trudniejszych warunków. Coraz więcej mówi się m.in. o śladzie węglowym, jaki zostawiają za sobą nasze samolotowe wycieczki. Być może czas zrezygnować z latania na rzecz podróży samochodami hybrydowymi lub rejsów statkiem? Na krótszych, europejskich trasach to naprawdę możliwe! Przyzwyczajeni do tanich lotów odzwyczailiśmy się już od szukania alternatywnych środków transportu. Tymczasem ślad węglowy, który zostawia za sobą taka podniebna wyprawa jest naprawdę znaczący dla planety. Lotnictwo jest jednym z najszybciej rozwijających się źródeł emisji gazów cieplarnianych. W latach 1990-2012 wzrosła ona o 75%. Jeśli więc mamy okazję, wybierajmy mniej uciążliwe dla środowiska środki transportu[1]. Na zdrowie nasze i kolejnych pokoleń.Zdjęcia

IZRAEL / --- / --- / Izrael - art partnerski

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl