Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:IZRAEL

Liczba wyszukanych artykułów: 20

IZRAEL / Morze Martwe / En Gedi / Ukwiecona pustynia
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 463

Antoni Oaza Ein Gedi, znajduje się w depresji Morza Martwego i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w rejonie zachodniego wybrzeża. Możemy zatrzymać się w hotelu, na terenie kibucu Ein Gedi, który jest jednym wielkim ogrodem botaniczny z ponad 900 gatunkami roślin z całego świata. Warto odwiedzić popularne plaże i co najważniejsze wybrać się na wycieczkę po kanionach w rezerwacie Ein Gedi. Obok rezerwatu znajduje się hostel.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

IZRAEL / Jerozolima / Jerozolima / Jerozolima Miasto Boga 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1365

Agata83 Jerozolima, największe miasto Izraela zadziwi nas pod wieloma względami. Już sam fakt, że kiedyś przechadzał się po niej Jezus, a dziś na kolorowym targu można dostać modny stanik, jest szokujący Uwaga, niektórzy nie powinni wysnuwać pochopnych wniosków, i zakładać, że zetkną się z kulturową skamieliną. W Izraelu legalna jest bowiem aborcja i prostytucja. I kto tu jest do tyłu?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Eljat / Eljat / Granica Egipsko - Izraelska
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1936

BylismyTam.pl Jeśli już sam tytuł artykułu wywołał u Was zainteresowanie, to koniecznie przeczytajcie całą relację! Warto pamiętać, że podczas podróży do Izraela wszystko może się zdarzyć ...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

IZRAEL / Jerozolima / Jerozolima / Jerozolima  -
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3514

BylismyTam.pl Poczytajcie o stolicy Izraela Jerozolimie - mieście dwóch światów i trzech religii. Świata starożytnego i współczesnego. Żydów, Muzułmanów i Chrześcijan. Wszystkie one na wzajem się przeplatają.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Jerozolima / Góra Oliwna / cmentarz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2693

Asiatica.pl Jeśli macie wątpliwości czy kierunek Izrael i Jordania to dobry pomysł, to poczytajcie najnowszą relację Asiatica.pl.

inf.praktczne, zdjęcia

2014-10-15

Asiatica.pl Izrael 2014

IZRAEL / Jerozolima / Kneset / Kneset
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1764

Asiatica.pl Jeśli Izrael wzbudza w Was ciekawość i wciąż powraca myśl o podróży w tym kierunku, to konieznie przeczytajcie tę relację!

zdjęcia, linki

IZRAEL / - / Tel Aviv / Tel Awiw - widok z Jafy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5575

lukasz.s Relacja z mojego samodzielnego, 2-tygodniowego pobytu w Izraelu, w czasie którego odwiedziłem wiele znaczących miejsc.

inf.praktczne, zdjęcia

ANGLIA / - / Manchester / Manchester
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2189

nitkaska Podróż z biurem… No tak, to drogo, to w tłumie turystów, to w towarzystwie obcych ludzi, z których każdy jest inny, to według utartych szlaków, w szalonym tempie, z pilotami o różnych kompetencjach i umiejętnościach (o chęciach nie wspomnę!)

IZRAEL / Palestyna / Betlejem / Grota Narodzenia, w dolnej części betlejemskiej świątyni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3736

Antoni Wzniesiony ponad Grotą Narodzenia, uważaną za miejsce, w którym Maryja porodziła Syna Bożego, kościół jest jedną z najstarszych chrześcijańskich świątyń, w której odprawiane są nabożeństwa. Pierwotny kościół, wzniesiony w IV w. przez cesarza Konstantyna, został znacznie przebudowany około 530 r. przez Justyniana, jest jedyną świątynią w Ziemi Świętej, która ocalała z najazdu Persów w 614 r. i - prawie nietknięta - przetrwała do naszych dni. Do bazyliki prowadzi jedno niskie wejście zwane Drzwiami Pokory, przechodząc przez nie każdy pielgrzym musi pochylić głowę.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

2013-03-08

Antoni Betlejem

IZRAEL / Palestyna / Betlejem / Brama do Betlejem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2545

Antoni Współczesne Betlejem, należące do Autonomii Palestyńskiej posiada ponad 30 tys. mieszkańców, w większości są to Palestyńczycy chrześcijańskiego i muzułmańskiego wyznania, chrześcijanie stanowią 1/3 ludności.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Wybrzeże Północne / Hajfa / sanktuarium Baba
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3689

jedrzej Wybrzeże Morza Śródziemnego, to jeszcze jeden region Izraela, który ma do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Są tutaj pozostałości starożytnych miast, twierdze krzyżowców czy wreszcie piękne ogrody bahaistów w Hajfie. Do wypoczynku zachęcają szerokie i piaszczyste plaże. A na oczekujących luksusu czekają nowoczesne hotele w Tel Awiwie.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / - / Jerozolima / Izrael
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 7409

adadzia Planowana długo podróż doszła w końcu do skutku. Po raz pierwszy samotnie na Bliski Wschód, do Izraela. Zapraszam do zapoznania się z moją relacją.

IZRAEL / Galilea / wzgórza Golan / szczyt Bental
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4420

jedrzej Dla polskiego turysty Galilea jest przede wszystkim znana jako miejsce życia i działalności Chrystusa. Ale kraina ta ma również do zaoferowania piękne parki narodowe czy też pozostałości starożytnych miast. Można tutaj popływać po jednym z czterech mórz Izraela - jeziorze Kinneret lub poszusować na nartach po stokach gór Antylibanu.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / Morze Martwe / Qumran / panorama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9709

jedrzej W okolicach Morza Martwego można znaleźć mnóstwo atrakcji turystycznych: ślady najstarszego osadnictwa, wspaniałe góry oferujące możliwość trekingu oraz relaksujące kąpiele w morzu. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej ciekawych rejonów Izraela.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / Judea / Jerozolima / Zachód słońca
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 6800

jedrzej Wiele osób kojarzy Jerozolimę, jako miasto święte dla wyznawców trzech największych monoteistycznych religii świata: Judaizmu, Chrześcijaństwa i Islamu, ale mało kto wie, że Jerozolima jest również administracyjną stolicą państwa Izrael. To tutaj znajdują się najważniejsze urzędy jak Kneset, Biuro Prezydenta czy Sąd Najwyższy. Niektóre z nich są naprawdę warte zwiedzenia.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / - / Jerozolima / Via Dolorosa
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2807

nitkaska Izrael to przede wszystkim kraj trzech największych religii monoteistycznym świata: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Podróż śladami Chrystusa jest dla wielu spełnieniem marzeń i przeżyciem mistycznym. Ten kraj przyciąga turystów z wielu powodów, jednym z nich jest Jerozolima – jedno z najświętszych miast na świecie.

zdjęcia, linki

IZRAEL / - / Jerozolima /
liczba komentarzy: 10

liczba odsłon: 2890

nitkaska Nie przypuszczałam, że Izrael zrobi na mnie takie wrażenie. Nie jestem osobą religijną i to nie sacrum tak mnie urzekło. Jednakże historia judaizmu to tradycje częstokroć do dziś aktualne. Pierwszy z brzegu przykład - kto by pomyślał, że koszula noszona przez Żyda (kitel), zakończona sznurkami z zawiązanymi na niej supełkami aby Żyd pamiętał przykazania które symbolizują te supełki, mają dla nas także znaczenie. Bowiem do dziś zawiązujemy supełki aby coś dobrze zapamiętać...

zdjęcia, linki

IZRAEL / brak / Izrael / Jerozolima / Ściana Płaczu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2900

gunia 15 dniowy pobyt w Izraelu w środku naszej zimy.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

EGIPT / Synaj / Sharm el Sheikh / Rafa koralowa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10628

igebski Pobyt w Sharm el Sheikh z wycieczkam fakultatywnymi m.in do Jerozolimy

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

IZRAEL / Jerozolima / Stare Miasto / Bazylika Grobu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6206

Wojtekn2 Relacja z podróży po Izraelu i Jordanii - styczeń 2009

zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2415, Łączna liczba odwiedzin: 8744052


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec