Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:IZRAEL

Liczba wyszukanych artykułów: 24

IZRAEL / Pustynia Negew / . / Z lotu ptaka, czyli z samolotu
liczba komentarzy: 16

liczba odsłon: 3731

Antoni Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów. Wędrowałem szlakami, korytami wyschniętych rzek, a nawet po ścieżkach owiec lub koziorożców, odszukując oazy, strumienie i wodospady. Zrozumiałem, że najlepszą porą na wyprawę na tereny pustynne jest wczesna wiosna, kiedy po obfitych opadach życie odradza się tam na nowo. Zwykle wypalone latem zbocza gór i wąwozów, na wiosnę zazieleniają się, zakwitają rośliny i krzewy w korytach wyschniętych rzek.

proga powrotna, zdjęcia

IZRAEL / --- / --- / Izrael - art partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 626

Globtroter.pl Wraz z początkiem wiosny zaczynamy rozmyślać o podróżach. Dłuższe dni, więcej słońca i cieplejsze powietrze sprawiają, że odzyskujemy chęć do życia, poznawania świata i zwiedzania nowych miejsc. Choć teraz podróżowanie jest utrudnione, to przecież nadejdą lepsze czasy. Nie musimy czekać do lata, by zacząć planować wymarzony urlop. Długie weekendy to doskonały czas do wyjścia z domu i wybrania się tam, gdzie nas jeszcze nie było. Nie ma czasu do stracenia – już dziś zaplanujmy wyprawę, by zdążyć obmyślić ją od A do Z. A jakie kierunki są najmodniejsze? Jakie wycieczkowe trendy warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

Globtroter.pl Oryginalna architektura, piaszczyste plaże, lazurowe morze i tętniące życiem knajpki z prawdziwym, izraelskim hummusem – to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić Tel Awiw.

IZRAEL / Nazaret / Bazylika Zwiastowania / Szopka Betlejemska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3962

Antoni „ A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta - Nazaret. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim. [...] Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi” (Łk 2, 39-40.51-52).

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

IZRAEL / Morze Martwe / En Gedi / Ukwiecona pustynia
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4156

Antoni Oaza Ein Gedi, znajduje się w depresji Morza Martwego i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w rejonie zachodniego wybrzeża. Możemy zatrzymać się w hotelu, na terenie kibucu Ein Gedi, który jest jednym wielkim ogrodem botaniczny z ponad 900 gatunkami roślin z całego świata. Warto odwiedzić popularne plaże i co najważniejsze wybrać się na wycieczkę po kanionach w rezerwacie Ein Gedi. Obok rezerwatu znajduje się hostel.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

IZRAEL / Jerozolima / Jerozolima / Jerozolima Miasto Boga 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2994

Agata83 Jerozolima, największe miasto Izraela zadziwi nas pod wieloma względami. Już sam fakt, że kiedyś przechadzał się po niej Jezus, a dziś na kolorowym targu można dostać modny stanik, jest szokujący Uwaga, niektórzy nie powinni wysnuwać pochopnych wniosków, i zakładać, że zetkną się z kulturową skamieliną. W Izraelu legalna jest bowiem aborcja i prostytucja. I kto tu jest do tyłu?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Eljat / Eljat / Granica Egipsko - Izraelska
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3438

BylismyTam.pl Jeśli już sam tytuł artykułu wywołał u Was zainteresowanie, to koniecznie przeczytajcie całą relację! Warto pamiętać, że podczas podróży do Izraela wszystko może się zdarzyć ...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

IZRAEL / Jerozolima / Jerozolima / Jerozolima  -
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8677

BylismyTam.pl Poczytajcie o stolicy Izraela Jerozolimie - mieście dwóch światów i trzech religii. Świata starożytnego i współczesnego. Żydów, Muzułmanów i Chrześcijan. Wszystkie one na wzajem się przeplatają.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Jerozolima / Góra Oliwna / cmentarz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4809

Asiatica.pl Jeśli macie wątpliwości czy kierunek Izrael i Jordania to dobry pomysł, to poczytajcie najnowszą relację Asiatica.pl.

inf.praktczne, zdjęcia

2014-10-15

Asiatica.pl Izrael 2014

IZRAEL / Jerozolima / Kneset / Kneset
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2650

Asiatica.pl Jeśli Izrael wzbudza w Was ciekawość i wciąż powraca myśl o podróży w tym kierunku, to konieznie przeczytajcie tę relację!

zdjęcia, linki

IZRAEL / - / Tel Aviv / Tel Awiw - widok z Jafy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6854

lukasz.s Relacja z mojego samodzielnego, 2-tygodniowego pobytu w Izraelu, w czasie którego odwiedziłem wiele znaczących miejsc.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3146

nitkaska Podróż z biurem… No tak, to drogo, to w tłumie turystów, to w towarzystwie obcych ludzi, z których każdy jest inny, to według utartych szlaków, w szalonym tempie, z pilotami o różnych kompetencjach i umiejętnościach (o chęciach nie wspomnę!)

IZRAEL / Palestyna / Betlejem / Grota Narodzenia, w dolnej części betlejemskiej świątyni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4930

Antoni Wzniesiony ponad Grotą Narodzenia, uważaną za miejsce, w którym Maryja porodziła Syna Bożego, kościół jest jedną z najstarszych chrześcijańskich świątyń, w której odprawiane są nabożeństwa. Pierwotny kościół, wzniesiony w IV w. przez cesarza Konstantyna, został znacznie przebudowany około 530 r. przez Justyniana, jest jedyną świątynią w Ziemi Świętej, która ocalała z najazdu Persów w 614 r. i - prawie nietknięta - przetrwała do naszych dni. Do bazyliki prowadzi jedno niskie wejście zwane Drzwiami Pokory, przechodząc przez nie każdy pielgrzym musi pochylić głowę.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

2013-03-08

Antoni Betlejem

IZRAEL / Palestyna / Betlejem / Brama do Betlejem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4387

Antoni Współczesne Betlejem, należące do Autonomii Palestyńskiej posiada ponad 30 tys. mieszkańców, w większości są to Palestyńczycy chrześcijańskiego i muzułmańskiego wyznania, chrześcijanie stanowią 1/3 ludności.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Wybrzeże Północne / Hajfa / sanktuarium Baba
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5281

jedrzej Wybrzeże Morza Śródziemnego, to jeszcze jeden region Izraela, który ma do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Są tutaj pozostałości starożytnych miast, twierdze krzyżowców czy wreszcie piękne ogrody bahaistów w Hajfie. Do wypoczynku zachęcają szerokie i piaszczyste plaże. A na oczekujących luksusu czekają nowoczesne hotele w Tel Awiwie.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / - / Jerozolima / Izrael
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 10238

adadzia Planowana długo podróż doszła w końcu do skutku. Po raz pierwszy samotnie na Bliski Wschód, do Izraela. Zapraszam do zapoznania się z moją relacją.

IZRAEL / Galilea / wzgórza Golan / szczyt Bental
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6147

jedrzej Dla polskiego turysty Galilea jest przede wszystkim znana jako miejsce życia i działalności Chrystusa. Ale kraina ta ma również do zaoferowania piękne parki narodowe czy też pozostałości starożytnych miast. Można tutaj popływać po jednym z czterech mórz Izraela - jeziorze Kinneret lub poszusować na nartach po stokach gór Antylibanu.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / Morze Martwe / Qumran / panorama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11922

jedrzej W okolicach Morza Martwego można znaleźć mnóstwo atrakcji turystycznych: ślady najstarszego osadnictwa, wspaniałe góry oferujące możliwość trekingu oraz relaksujące kąpiele w morzu. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej ciekawych rejonów Izraela.

inf.praktczne, zdjęcia

IZRAEL / Judea / Jerozolima / Zachód słońca
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 8213

jedrzej Wiele osób kojarzy Jerozolimę, jako miasto święte dla wyznawców trzech największych monoteistycznych religii świata: Judaizmu, Chrześcijaństwa i Islamu, ale mało kto wie, że Jerozolima jest również administracyjną stolicą państwa Izrael. To tutaj znajdują się najważniejsze urzędy jak Kneset, Biuro Prezydenta czy Sąd Najwyższy. Niektóre z nich są naprawdę warte zwiedzenia.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3742

nitkaska Izrael to przede wszystkim kraj trzech największych religii monoteistycznym świata: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Podróż śladami Chrystusa jest dla wielu spełnieniem marzeń i przeżyciem mistycznym. Ten kraj przyciąga turystów z wielu powodów, jednym z nich jest Jerozolima – jedno z najświętszych miast na świecie.

zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 10

liczba odsłon: 4026

nitkaska Nie przypuszczałam, że Izrael zrobi na mnie takie wrażenie. Nie jestem osobą religijną i to nie sacrum tak mnie urzekło. Jednakże historia judaizmu to tradycje częstokroć do dziś aktualne. Pierwszy z brzegu przykład - kto by pomyślał, że koszula noszona przez Żyda (kitel), zakończona sznurkami z zawiązanymi na niej supełkami aby Żyd pamiętał przykazania które symbolizują te supełki, mają dla nas także znaczenie. Bowiem do dziś zawiązujemy supełki aby coś dobrze zapamiętać...

zdjęcia, linki

IZRAEL / brak / Izrael / Jerozolima / Ściana Płaczu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3377

gunia 15 dniowy pobyt w Izraelu w środku naszej zimy.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

EGIPT / Synaj / Sharm el Sheikh / Rafa koralowa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12062

igebski Pobyt w Sharm el Sheikh z wycieczkam fakultatywnymi m.in do Jerozolimy

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

IZRAEL / Jerozolima / Stare Miasto / Bazylika Grobu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6997

Wojtekn2 Relacja z podróży po Izraelu i Jordanii - styczeń 2009

zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2669, Łączna liczba odwiedzin: 12705078Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl