Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

MONGOLIAng z pierwszym dzwonkiem > MONGOLIA


MONGOLIAng MONGOLIAng Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MONGOLIA / step / step / Angielski na stepieWbrew pozorom nieco łączy polską szkołę z mongolską, choć tam do internetu młodzi uczniowie przynoszą barana. Potem trafia on na wspólny, stołówkowy stół

1 września podobnie jak w Polsce rozpoczyna się nowy rok szkolny w Mongolii. Przebywa tam trójka wrocławskich studentów, którzy mimo wakacji prowadzili zajęcia z angielskiego na stepie. Niedługo ze specjalnymi książkami do nauki trafią do tamtejszych szkół i domów dzieckaSystem edukacyjny w Mongolii na pierwszy rzut oka nie różni się od polskiego. Funkcjonują tam żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, średnie i studia uniwersyteckie. Obowiązkowa nauka trwa tam 11 lat, zaś edukacja rozpoczyna się we wrześniu. 98% młodych Mongołów pobiera naukę w szkołach podstawowych, trzynaście procent mniej uczy się w placówkach o randze szkół średnich. Szczególnie utrudniony dostęp do edukacji mają mieszkańcy stepów, którym często droga do szkoły zajmuje nawet kilka godzin. - Obowiązkową edukację rozpoczynają siedmiolatkowie - mówi Michał Działowski, student Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, uczestnik wyprawy edukacyjnej MONGOLIAng. - Szkoła podstawowa trwała do niedawana cztery lata, zaś teraz przedłużono ją do sześciu. Potem zaczyna się edukacja w szkole średniej, przerwana niemal w połowie egzaminem. Tutaj kończy się obowiązek szkolny. Kolejne lata to przygotowania do nauki na studiach albo innej uczelni technicznej bądź kolegium. Nauka w mongolskich szkołach wcale nie wygląda tak różowo. Co piąty uczeń etapu średniego rezygnuje z edukacji z powodu zbyt wysokich kosztów podróży albo problem z zebraniem funduszy na wyżywienie w miejscu edukacji.

Warto podkreślić, iż najpopularniejszymi językami obcymi w kraju stepów są rosyjski i chiński. - Angielski nie jest tak popularny, choć może stanowić siłę napędową tego kraju - mówi fotografii i logistyk wyprawy Łukasz Łasa. - My od 6 września poprowadzimy zajęcia w jednej z publicznych szkół a także w dwóch domach dziecka. Do tego czasu odwiedzamy różne rejony tego niezwykłego kraju przy okazji organizując również nietypowe, przepełnione grami i zabawami, lekcje angielskiego dla jego najmłodszych mieszkańców.

Celem wyprawy, którą wspiera m.in. miasto Świdnica, jest zmotywowanie młodych mieszkańców kraju kojarzonego z jurtami do nauki angielskiego. Może być on szansą dla rozwoju tego państwa, którego gospodarka w coraz większym stopniu opiera się na wpływach z turystyki. Więcej o przebiegu wyprawy można czytać na bieżąco na blogu: wyprawa-mongolia.blogspot.com .

Zdjęcia

MONGOLIA / step / step / Angielski na stepie

Dodane komentarze

Kiko dołączył
15.12.2020

Kiko 2020-12-15 15:37:48

Cześć, chcesz nauczyć swoje dziecko gry na pianinie, ale nie możesz tego zrobić z powodu pandemii? To nie ma znaczenia. W dzisiejszych czasach studiowanie niektórych kursów przez Internet bez wychodzenia z domu jest bardzo łatwe i wygodne. Niedawno zacząłem korzystać z tej strony https://buki.org.pl/korepetycje/gra-na-fortepianie/ . Nauczyciele tutaj są po prostu wspaniali, przekonał mnie przykład sukcesu mojej córki w grze na pianinie.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl