Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pakistan 4 > PAKISTAN


benbm benbm Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Bengalore / Bengalore / KwiatyCDN

Stał tam hotel ,,dla orłów ,, ,faktycznie wybudowany był w niesamowitym miejscu ,na skarpie ,skąd można podziwiać cały Karimabad . To już po wyżej 4000 metrów .Gdy tam podchodziłem to płuca łaziły ,jak nie wiem co .Nocleg w tym hotelu kosztował 150 USA ,gośćmi zaś to wojska ONZ więc nie płacili z własnej kieszeni czyli sponsorowani . Wiec ułożyliśmy się pod schodami ,a tam temperatura spada w nocy po niżej zera .Mocno szczękaliśmy zębami ,grzaliśmy się na wzajem do białego rana .Na szczęście gdzieś nad ranem ktoś nas wykukał ,wpuścił nas do kuchni hotelowej .Wtedy troszkę pospaliśmy .Ostrzegali nas ,byśmy uważali bo tam prowadzone są prace górnicze i zdarzają się wybuchy dynamitu .Dotarliśmy do pułki skalnej .Chyba pierwszy raz w życiu tak się bałem ,idzie się bowiem półka o szerokości 60 cm ,z prawej strony potoczek sztucznie utworzony .Co prawda do strachliwych nie należę ,bo gdy byłem ratownikiem górniczym ,to pracowaliśmy też na linach ,ale nie było tutaj żadnego zabezpieczenia ,jest wąsko wiec łykam cztery tabletki na błędnik żeby mi się w głowie nie kolebało .Przeszliśmy to ,przekroczyliśmy rzekę trochę też wręcz spinaliśmy się ,aż tu nagle jak nie dupnie .Patrzymy -a tu na nas leci lawina .Uskoczyliśmy w bok .Na szczęście lawina wpadła do żlebu ,wzbijała jedynie do góry potężny obłok śnieżnego puchu .Po czasie dowiedziałem się że lawinę wywołali górnicy ,poszukujących tam złota i innych minerałów .W końcu dotarliśmy na łąki pod Ultarem . Po drodze spotkałem dwóch Afgańców .Sami się zresztą tak przedstawili ,m€wili że maja rodzinę po tej stronie gór .Taka podróż zajmuje im tygodnie . Poszliśmy jeszcze wyżej była tam chatka gdzie składowano dynamit do rozsadzania skał i szukania co lepszych okazów zdobyczy .Zauważyłem że wiercą płytkie otwory i wkładają całe laski dynamitu i podpalali lont .Doradziłem im by laske dynamitu robili na połowę a efekty takie same .Zdziwili się ale mówię że byłem górnikiem strzałowym W wyniku tych wybuchów schodziły potężne lawiny ,efektowne więc było co oglądać

CDN

Zdjęcia

INDIE / Bengalore / Bengalore / Kwiaty

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl