Forum dyskusyjne


Kamczatka 2019 byłam przeżyłam

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

AKo dołączył
15.11.2016

AKo 10:09 | 08.08.2019

Jeśli ktoś ma pytania, to chętnie pomogę i podzielę się świeżutkimi informacjami jak samodzielnie zorganizować pobyt na Kamczatce


Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 16:00 | 08.08.2019

Czy potrzebny jest helikopter jeśli tak, to za ile.

Oczywiście, chodzi mi o dotarcie do Doliny Gejzerów.

Moim zdaniem - nie skoro ją odkryto bez pomocy helikoptera, ale z chęcią posłucham doświadczeń z pierwszej ręki :)


AKo dołączył
15.11.2016

AKo 09:31 | 09.08.2019

cześć
wedle wszelkiej dostępnej wiedzy - jest potrzebny. Koszt 44000Rub za osobę (ok 2800zł). Loty do kupienia w każdym biurze w Pietropawłowsku (w sezonie lepiej zarezerwować kilka dni wcześniej), Loty nie odbywają się gdy jest słaba pogoda (ale oddają kasę). Taki wyjazd to całodzienny tour - zabierają z hotelu, zapewniają jakieś jedzenie, chodzisz z całą grupą po wyznaczonych ścieżkach.. Czy warto? my doszliśmy do wniosku, że jednak nie i nie lecieliśmy.
Alternatywa: tzw mini dolinę gejzerów - czyli wulkan Mutnowski. Koszt dwudniowego tripa - 70.000RUB za 6 osób (transport, namioty, przewodnik, jedzenie). 1 dzień to wejść na Gorieły (trek 14km w obie strony), nocleg w namiotach przy stacji geotermalnej (można się kąpać ale warunki ciut siermiężne :), 2 dzień to wejście na Mutnowski (trek 30km w obie strony, w samym kraterze jest właśnie coś, co miejscowi nazywają mini doliną gejzerów). Polecam. Przy dobrej pogodzie widoki powalają.
Wariant bardziej leniwy - kamazem czy innym monstrum na dużych kołach, mogą za 10.000rub/ os dowieźć prawie pod sam krater Mutnowskiego i wtedy nie trzeba robic 30km trekingu.
Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl