Forum dyskusyjne

Syberia w pojedynkę

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

dianawas dołączył
01.05.2014

dianawas 17:00 | 13.09.2019

Cześć,
jeśli interesuje Was moja 8-odcinkowa relacja z samotnej trzytygodniowej wyprawy na Syberię, zapraszam na blog. Chętnie też odpowiem na wszelkie pytania

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2018/08/irkuckie-impresje  -syberia-w-pojedynke.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2018/09/wyspa-olchon-sybe  ria-w-pojedynke-cz2.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2018/11/arszan-i-dolina-t  unkinska-syberia-w.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2018/12/republika-buriacj  i-syberia-w-pojedynke.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2019/02/poza-gownym-szlak  iem-zatoka-barguzinska.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2019/04/ruskie-absurdy-ci  epe-jeziora-nad-zimnym.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2019/07/o-wedrowce-we-mgl  e-strachu-i-ruskiej.html

pasjamilubiebycwpodrozy.blogspot.com/2019/08/koleja-woko-bajka  u-na-pozegnanie-syberii.html

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 15:52 | 01.10.2019

Tak, mam pytanie. Czy w świadomości Rosjan zza Uralu, Buriatów itd jesteśmy wciąż potomkami Czterech pancernych? Wiedzą, że jesteśmy w NATO? Znają obecne antyrosyjskie nastroje w Polszy?

dianawas dołączył
01.05.2014

dianawas 11:27 | 03.10.2019

Hej,
Odpowiem od końca. Nie tylko Rosjanie, ale też Ormianie, Kirgizi czy Uzbecy, z którymi rozmawiałam podczas moich kilku wypraw, niemal zawsze zadawali to samo pytanie: A za co wy Polacy tak Ruskich nie lubicie? I potem szły te same argumenty, że oni nas przecież wyzwolili. I jak to możliwe, że po tym co nam Niemcy zrobili, do nich mamy stosunek zdecydowanie lepszy niż do Rosjan itp. Nie wiem, czego ich tam w szkołach uczą, ale na pewno nie jest to ta sama historia, co u nas.
Co do NATO, Unii itp, to raczej wiedzą, oczywiście, wszystko zależy z kim się rozmawia, ale generalnie jako taka orientacja jest. Gorzej np. w Azji Centralnej, tam już niemal nikt nie słyszał o polskiej walucie, pytają się tez jakim językiem się u nas mówi.Rosjanie z Syberii, przynajmniej tej w okolicy Bajkału i Buriacji, bo tylko tam byłam, są względnie oświeceni, choć zindoktrynowani

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 22:42 | 07.10.2019

Z przyjemnością wpadnę na Twojego bloga i przeczytam.

dianawas dołączył
01.05.2014

dianawas 10:41 | 08.10.2019

Zapraszam :)

>Z przyjemnością wpadnę na Twojego bloga i przeczytam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl