Forum dyskusyjne

Płudniowo-wschodnia Turcja

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:19 | 13.07.2020

Robimy z kolega małą wycieczkę (na wariackich papierach) i brakuje nam i czasu i sprawdzonych informacji.
Czy ktoś ostatnio (nie później niż 2018) był w tym rejonie: Ararat, jezioro Van - szczególnie wulkany Nemrut i Suphan, Gobekli Tepe?
Jak z rozbijaniem namiotów i z noclegami u lokalsów?
Jak z wymianą waluty, jest gdzie wymienić, czy lepiej w Stambule?
Kurdowie wolą $, czy swojskiego lira?
Skąd najlepiej startować do Gobekli Tepe?
Zaczynamy w Igdir i będziemy posuwać się w stronę Syryjskiej granicy, aż do Gobekli Tepe przy granicy z Syrią - namiary na jeszcze jedno zajebiste miejsce gdzieś po drodze?
Jakieś dodatkowe uwagi!

Nie wiem czy to możliwe, ale bardzo proszę o nie udzielanie mi uwag ogólnych, zależy mi wyłącznie na informacjach z pierwszej ręki z tych konkretnych destynacji.

Pozdro. Paweł

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 12:34 | 15.07.2020

Rozumiem, że informacja na jesień 2017 już Cię nie interesuje...

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 13:47 | 15.07.2020

Gastropoda: ">Rozumiem, że informacja na jesień 2017 już Cię nie interesuje..."

Ależ nie! Pisz śmiało. Przecież wątkodawca klarownie i logicznie sformułował zapytanie:
"Czy ktoś ostatnio (nie później niż 2018) był w tym rejonie?"

Byłeś w 2017, zatem nie później niż w 2018...

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 15:02 | 15.07.2020

Cześ Gastropoda, miło Cię słyszeć, oczywiście że interesuje, szczególnie z takiego źródła jak Ty. Czekam z niecierpliwością

Rozumiesz już po co te didaskalia. Niestety Pan młotek był czujny i znalazł wytrych, a wiadomo, że wątek bez Pana młotka jest wątkiem niepełnym.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 15:29 | 15.07.2020

Czy w Igdir lub dogubayazit kupię kartusz z gazem do Jetboila?

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:10 | 15.07.2020

Zadzwoń, coś tam mam.

ireneusz sacher dołączył
13.11.2015

ireneusz sacher 18:53 | 18.07.2020

Cześć
W Dugubajazid pytaj o Murata on tam wszystko może załatwić
Ma kemping nad miastem pod pałacem Ishaka
Pozdrawiam Irek

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 18:00 | 15.07.2020

>Cześ Gastropoda, miło Cię słyszeć, oczywiście że interesuje, szczególnie z takiego
>źródła jak Ty. Czekam z niecierpliwością
>
>Rozumiesz już po co te didaskalia. Niestety Pan młotek był czujny i znalazł wytrych,
>a wiadomo, że wątek bez Pana młotka jest wątkiem niepełnym.

Może powstrzymasz się przed chamstwem na forum?. Chociaż... może warto być sobą.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:43 | 26.07.2020

>Cześć
>W Dugubajazid pytaj o Murata on tam wszystko może załatwić
>Ma kemping nad miastem pod pałacem Ishaka
>Pozdrawiam Irek

Dzięki kolego, już o nim słyszałem i mam Go na uwadze.
Pozdrawiam
Paweł

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 20:53 | 15.07.2020

Niesnaski pomijam milczeniem...

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:54 | 26.07.2020

Dziękuję wszystkim za uwagi.

Jeżeli ktoś chciałby się wybrać na Ararat, to trzeba mieć na uwadze, że Tureckie Ministerstwo Turystyki obecnie nie wydaje pozwoleń na wejście! ... Jednak Kurdowie mają to w dupie i bez problemu podejmują się prowadzenia turystów. Pewnie można by spróbować wejścia samodzielnie, jednak, nie wiem ile w tym prawdy, miejscowi dosyć niechętnie reagują na takie eskapady. Nie znam Turcji i nie będę ryzykować dlatego zamierzam skorzystam z usług przewodnika.

Pozdrawiam
Paweł

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl