/ / TURCJA > Wypożyczalnia samochodów > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Wypożyczalnia samochodów

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

Koziol dołączył
13.12.2016

Koziol 07:42 | 23.03.2022

Cześć,
Mam kilka pytań odnośnie wypożyczenia samochodu w Turcji:
1. Czy generalnie rzecz biorąc opłaca się taki interes? Plan jest żeby z Antalyi wyskoczyć na pewno w góry gdzieś (Taurus) i być może Kapadocja. Czy może lepiej środkami komunikacji publicznej?
2. W czeluściach internetu znalazłem info że wypożyczalnie pożyczają na maks 3 dni samochód i to tylko lokalnie można nim jeździć. True or false?
3. W tych samych internetach dotarłem do info że nie ma problemu z wypożyczeniem i każdy kurort ma wypożyczalnie i generalnie to luzik.
4. Przeglądając oferty na jednej ze stron znalazłem dosyć dziwne zasady o dziennym limicie kilometrów do przejechania, który jest przeliczany na np tydzień twojego wypożyczenia, jak przekroczy się ten limit to jest stawka od kilometra. True or false?
5 No i na koniec może ktoś poleci jakąś wypożyczalnie. :)

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:06 | 23.03.2022

Szkoda że jeszcze więcej postów nie dodałeś , czy nie można w jednym wątku?

Darmodziej dołączył
08.06.2021

Darmodziej 11:25 | 29.03.2022

1 Moim zdaniem samochód na wakacjach to podstawa. Możesz zobaczyć to co chcesz a nie tylko to gdzie da się dojechać komunikacją zbiorczą. Oczywiście są wyjątki np. chcesz zwiedzać wyłącznie duże miasto czy (przynajmniej dla mnie) Azja południowo-wschodnia. W Turcji mają nieco azjatycki styl jazdy, zwłaszcza w miastach, ale jeszcze do ogarnięcia.
2 Bzdura. Większość wypożyczalni (na całym świecie) ma ograniczenie do 3 miesięcy ale nie dni. Zwykle jest ograniczenie dotyczące przekraczania granicy albo jest za to dodatkowa opłata.
3 Generalnie tak, ale warunki wynajmu i ceny są dosyć różne, więc jeśli chcesz przeczytać te kilka stron maczkiem i wiedzieć co podpisujesz to warto pogrzebać w necie wcześniej. Druga rzecz że wypożyczenie wcześniej jest tańsze, trzecia że wypożyczalnie nie mające biura na lotnisku zwykle też są tańsze itd.
4 Czasem tak czasem nie, zależy od wypożyczalni, trzeba czytać warunki wynajmu
5 Brałem w zeszłym roku w https://www.carhiredalamanairport.com/en/ ale zadowolony byłem średnio. W samochodzie przez większość czasu mrugała kontrolka silnika, a oni mówili żeby się nie przejmować. Pozycja "Road Fees" okazała się opłatą za podstawienie samochodu na lotnisko a za opłaty drogowe skasowali oddzielnie, Router WiFi który miał być bez limitu miał limit 10 GB. Poza tym OK. Mieli full ubezpieczenie, nie było limitu km, ze zwrotem o 3 w nocy też nie było problemu.
Objechaliśmy Antalaya, Kapadocja, Stambuł i powrót na Riwierę Turecką.
Co do ubezpieczenia to zwróć uwagę czy obejmuje wszystko czy tylko podstawowy zakres, jaki jest ewentualny udział własny itd. O zasadach ubezpieczeń w wypożyczalniach pisałem w wątku Kokkino Nero pytania
https://www.globtroter.pl/forum/watek,92727,kokkino,nero,pytania,grecja.html w Turcji zasady są takie same.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 11:54 | 29.03.2022

@Darmodziej
>1 Moim zdaniem samochód na wakacjach to podstawa. Możesz zobaczyć to co chcesz a nie tylko to gdzie da się dojechać komunikacją zbiorczą.

Napisz coś o swoich doświadczeniach z wypożyczaniem samochodu w Wietnamie i Egipcie.

Darmodziej dołączył
08.06.2021

Darmodziej 13:05 | 30.03.2022

>Napisz coś o swoich doświadczeniach z wypożyczaniem samochodu w Wietnamie i Egipcie.

O Wietnamie już napisałem, że Azja południowo-wschodnia nie. Raz że z wynajmem samochodów jest problem. O ile skuter można tanio i wszędzie to samochód w tej części świata jest już bardziej ekskluzywną sprawą. Dwa że odnalezienie się w tamtejszym ruchu może być problematyczne. Trzy że kraj jest na tyle tani, że podjechanie nawet dosyć daleko czy taryfą czy po prostu dogadania się z kimś miejscowym nie jest problemem. Ludzie bardzo uczynni i kilkakrotnie korzystałem z takiego środka transportu. Zresztą podobnie funkcjonuje to w Gruzji.
Co do Egiptu to jedyny kraj w którym byłem z biurem, chodziło mi wyłącznie o rafę. Zresztą w Egipcie w miarę bezpiecznie to samopas można się poruszać po Kairze, na prowincji to nie jest dobry pomysł.
Natomiast Turcja o którą pyta autor wątku jak najbardziej. Drogi mają bardzo dobre, zdecydowanie lepsze niż w Polsce, po autostradach też jeżdżą w sumie lepiej i bezpieczniej niż nasi krajanie. W miastach się mocno ryją, ale da się ogarnąć. Za to komunikacja zbiorcza poza dużymi miastami jest marna, a koszt taksówki na jakąś większą odległość spory.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl