Przewodniki

BHUTAN - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AzjaBHUTAN
BHUTAN
(Królestwo Bhutanu)
Stolica: Thimphu
Waluta: ngultrum (BTN), 1 BTN = 100 czetrum;
Język urzędowy: dzongka
Inne języki: angielski

BHUTAN


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
 Turysta udający się do Bhutanu musi uzyskać turystyczną wizę wjazdową. Promesę wizy uzyskuje się wraz z wykupieniem pakietu turystycznego w biurach linii lotniczych Druk-Air (przewoźnik narodowy) lub w agencjach turystycznych uprawnionych do sprzedaży biletów (lista uprawnionych agentów turystów znajduje sie na stronie: Association of Bhutanese Tour Operators http://www.abto.org.bt). Wiza jest wydawana po uzyskaniu promesy. Okres ważności wizy zależy od rodzaju wykupionego pakietu turystycznego (cena, liczba dni). Do aplikacji wizowej należy dołączyć dwa zdjęcia.
Do Bhutanu można się dostać drogą powietrzną lub lądową. Druk-Air (www.drukair.com.bt) obsługuje loty do Bhutanu, na międzynarodowe lotnisko w Paro, dwa razy w tygodniu z Delhi, Kalkuty, Katmandu, Dhaki i Bangkoku. Granicę lądową z Indiami można przekraczać przez przejścia znajdujące się na terenie stanów Asom i Bengal Zachodni.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie obowiązują żadne szczepienia ochronne. Podróżujący w ramach wycieczek trekkingowych winni zaopatrzyć się w niezbędne leki, w związku z możliwością wystąpienia choroby wysokościowej. 

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Ze względu na rządową politykę ochronę zabytków i środowiska Bhutanu liczba turystów odwiedzających kraj jest ograniczona. Tylko wybrane hotele mają prawo przyjmować cudzoziemców. Wizyta w niektórych regionach wymaga uprzedniej zgody MSW. Wykupienie pełnego pakietu usług turystycznych (zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy po kraju, udział w imprezach kulturalno-folklorystycznych) z przewodnikiem jest obowiązkowe. W czasie dużych festiwali religijnych i kulturalnych, które przyciągają do Bhutanu wielu turystów, może się zdarzyć, iż z powodu braku miejsc w hotelu wykupionej kategorii turysta zostanie zakwaterowany w gorszym, bez zwrotu nadpłaconej kwoty. Podróże autostopem nie są dozwolone.

BEZPIECZEŃSTWO
Nie ma zagrożenia przestępczością pospolitą. Nie występują też inne zagrożenia, o ile zachowanie turysty nie odbiega od ogólnie przyjętych norm. Zagrożenie dla bezpieczeństwa mogą stanowić klęski naturalne, np. trzęsienia ziemi, osunięcia się ziemi itp. 

PRZYDATNE INFORMACJE:
Sezon turystyczny w Bhutanie trwa zwykle od września do początku grudnia i od lutego do maja.
Rezerwacji lotów należy dokonywać ze znacznym wyprzedzeniem (2-4 miesiące przed planowanym terminem podróży).


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak stosunków dyplomatycznych z Bhutanem.

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

Brak stosunków dyplomatycznych z Bhutanem. Najbliższa placówka dyplomatyczna i konsularna RP znajduje się w New Delhi, nie jest akredytowana w tym kraju

BHUTAN - galerie i zdjęcia z podróży

BHUTAN / Azja / Bhutan / ChłopiecBHUTAN / Laguna  Honda / Laguna  Honda / DrogowskazBHUTAN / Azja / Bhutan / KobietaBHUTAN / Azja / Jeden z klasztorów w Bhutanie / jeden z wielu młodych mnichówBHUTAN / Azja / Bhutan / DziewczynkaBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / Azja / Bhutan / Dziewczynka 2BHUTAN / brak / Przełęcz Pulala / Dziewczynka siedząca BHUTAN / brak / brak / foto z wyprawy do Bhutanu - listopad 2008BHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutan Zachodni / Gniazdo Tygrysa - symbol Bhutanu, można zwiedzacBHUTAN / brak / Bhutan Zachodni / Dzieci w strojach narodowych udają się do szkołyBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutańskie impresje / Bhutańskie impresjeBHUTAN / brak / Bhutan Środkowy / Mały je makaronBHUTAN / brak / Bhutan / klasztor

BHUTAN - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Zaproszenie do BHUTANU BHUTAN 2628 29-11-11
Jak tam się dostać? BHUTAN 2

BHUTAN - artykuły i relacje z podróży

Brak artykułów do wyświetlenia.
Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

"a ja już za niecałe dwa tygodnie tam będę!! :) razem z Dharma Adventures, nie mogę się doczekać!!! :) "

2013-03-27 11:04:31 trulka

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl