Przewodniki

GRENADA - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

Ameryka PółnocnaGRENADA
GRENADA
Stolica: Saint George’s
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język urzędowy: angielski
Inne języki: patos

GRENADA


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu turystycznego do 90 dni. Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy. Należy okazać bilet powrotny, ale nie jest wymagane okazanie środków na utrzymanie na czas pobytu. Obowiązuje wypełnienie formularza imigracyjnego przy wjeździe na terytorium Grenady.

PRZEPISY CELNE
Nie ma ograniczeń co do kwoty wwożonych lub wywożonych pieniędzy. Pozostałe przepisy celne nie odbiegają od standardowych. Obowiązuje całkowity zakaz przewozu broni, materiałów wybuchowych i narkotyków. Przed wwozem produktów rolnych należy porozumieć się z właściwą terytorialnie placówką dyplomatyczną Grenady.

UBEZPIECZENIE
Uznawane są jedynie ubezpieczenia międzynarodowe. Lekarz może zażądać zapłaty w gotówce pomimo posiadanego ubezpieczenia.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Przy wjeździe z Afryki lub Ameryki Południowej może być wymagane szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane szczepienie przeciw żółtaczce i durowi brzusznemu. Należy unikać spożywania nieprzetworzonej żywności. Możliwa jest bezpłatna opieka medyczna w szpitalach publicznych. Polecany szpital: St. George’s General Hospital lub St Augustine's Medical Services (prywatny).

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy. Możliwość uzyskania czasowego miejscowego prawa jazdy. Ruch uliczny lewostronny. Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.

BEZPIECZEŃSTWO
Nie występuje tu większe zagrożenie przestępczością oprócz kradzieży. Należy zachować ostrożność w poruszaniu się po zmierzchu.  Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.

ŚWIĘTA
Nowy Rok, 7 lutego - Dzień Niepodległości, Wielki Piątek, Wielkanoc (niedziela i poniedziałek), 1 maja - Święto Pracy, poniedziałek po Zielonych Świątkach, Boże Ciało, 6 sierpnia - Dzień Emancypacji, Karnawał (święto ruchome, przypada w sierpniu), 25 października - Święto Dziękczynienia, 25-26 grudnia - Boże Narodzenie.

 
Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej.

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

GRENADA - galerie i zdjęcia z podróży

GRENADA / Karaiby / Reda Saint Georges / Na redzieGRENADA / brak / Grenada / KrykietGRENADA / Peloponez / Leonidion / Droga do monastyru LeonidionGRENADA / Grenada / Saint George's / Gmach parlamentu V

GRENADA - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data

GRENADA - artykuły i relacje z podróży

Brak artykułów do wyświetlenia.
Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl