Przewodniki

MIKRONEZJA - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

Australia i OceaniaMIKRONEZJA
MIKRONEZJA
(Federacja Mikronezji/Federalne Stany Mikronezji)
Stolica: Palikir
Waluta: dolar amerykański (USD)
Język urzędowy: angielski

MIKRONEZJA


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Wizy otrzymuje się na granicy (z wyjątkiem wiz z prawem do pracy, o które trzeba ubiegać się przed przyjazdem). Przy wjeździe należy okazać ważny paszport oraz bilet na powrót lub dalszą podróż. Wiza jest bezpłatna, udzielana na 30 dni pobytu (może być przedłużona do 90 dni). Paszport musi być ważny co najmniej 120 dni od momentu wjazdu. Pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 10 lub 15 USD, w zależności od miejsca wyjazdu. W kwestiach wizowych można kontaktować się również z Ambasadą Federacji Mikronezji w Waszyngtonie, w której kompetencjach są sprawy dotyczące Europy: 1725 N Street, N.W., Washington DC 20036, tel. (202) 223-4383 , faks (202) 223-4491 .

PRZEPISY CELNE
Leki należy przewozić w oryginalnych opakowaniach wraz z receptą.

PRZEPISY PRAWNE
Surowo karane są wszelkie przestępstwa związane z narkotykami (posiadanie, używanie i handel).

UBEZPIECZENIE
Zalecane jest pełne ubezpieczenie (zwłaszcza zdrowotne) z opcją ewakuacyjną.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Występuje tu zagrożenie cholerą i tyfusem - żądane są świadectwa szczepienia przeciw tym chorobom. Przypadki zachorowań na cholerę są spowodowane brakiem wystarczającej ilości zdrowej słodkiej wody. Brak specjalistycznej opieki medycznej; w nagłych przypadkach konieczne jest przewiezienie na Hawaje, Guam bądź do Australii.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Drogi są kiepskie (asfaltowe należą do rzadkości), jazda mało komfortowa i niebezpieczna. Ruch jest prawostronny. Można wynająć samochód.

BEZPIECZEŃSTWO
Z uwagi na zwiększoną przestępczość na wyspie Weno zaleca się wzmożoną ostrożność i unikanie spacerów po zapadnięciu zmroku.

OBYCZAJE
Należy nosić skromny ubiór.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Mikronezja leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Występują obfite opady deszczów, zwłaszcza na zachodnich wyspach, oraz obsunięcia ziemi. Okres od czerwca do grudnia to pora tajfunów.
Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych, np.: www.visit-fsm.org.


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

MIKRONEZJA - galerie i zdjęcia z podróży

MIKRONEZJA / Yap / Colonia / FaluwMIKRONEZJA / Yap / Balabat / Dom starszyznyMIKRONEZJA / Yap / Colonia / Zakład szkutniczyMIKRONEZJA / Yap / Tamilyog / BrukMIKRONEZJA / Yap / Kaday / Bank

MIKRONEZJA - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data

MIKRONEZJA - artykuły i relacje z podróży

MIKRONEZJA / Yap / Kaday / Bank
2018-09-01
gastropoda

kraje: MIKRONEZJA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 677
liczba komentarzy: 7

Kamienie rai

O 2:30 ląduję na wyspie Yap, jednym z czterech stanów Mikronezji. Trzeba wypełnić kartę migracyjną i kartę celną. Stojąc w kolejce do urzędnika migracyjnego zastanawiam się, czy będę miał kłopoty z powodu braku adresu hotelu na karcie, ale odprawa przebiega gładko. Wychodzę na zewnątrz niewielkiego lotniska, na którym są dwa loty międzynarodowe tygodniowo. WITAMY NA WYSPIE KAMIENNYCH PIENIĘDZY!.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl