Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Skradzione dusze > BOLIWIA, PERU


izabella izabella Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie BOLIWIA / Okolice Sucre / Okolice Sucre / Indianka Ajmara. Okolice Sucre - Boliwia. Sierpień 2009Tradycyjni Indianie i mieszkańcy małych wiosek wierzą, że robiąc zdjęcie kradniesz ich duszę.


Tradycyjni Indianie i mieszkańcy małych wiosek wierzą, że robiąc zdjęcie kradniesz ich duszę. Znane są nawet przypadki gdzie ceną jaką turysta zapłacił za zrobienie zdjęcia było życie. Małe społeczności same rozwiązują swoje problemy i wymierzają sprawiedliwość bez udziału organów sprawiedliwości. Tak zwana justicia communitaria praktykowana jest w małych miejscowościach w Boliwii, gdzie to starszyzna społeczności decyduje, jak ukarać winowajcę. Jej wyrok jest zawsze prawomocny, a kary wykonuje się np. przez spalenie lub ukamienowanie. W opowiedzianej nam historii ceną za "kradzież dusz" było ukamienowanie.
Za każdym zdjęciem w tej galerii stoi nie tylko długa rozmowa ale też niezwykła historia ludzkiego życia. Każda z fotografowanych osób na zawsze zapisała się nie tylko na zdjęciach ale też w naszej pamięci.

Zdjęcia

BOLIWIA / Okolice Sucre / Okolice Sucre / Indianka Ajmara. Okolice Sucre - Boliwia. Sierpień 2009BOLIWIA / Potosi / Potosi / Miieszkanka Potosi. Boliwia. Sierpień 2009BOLIWIA / Tarija / Tarija / Staruszka w Tarija. Boliwia. Sierpień 2009EKWADOR / Park Narodowy Sangay / Wioska Guargualla Chica / A mysleliscie, ze jak bardzo mozna sie pobrudzic? ;)PERU /  jezioro Titicaca / wyspa Taquile / Indianka Keczua. Wyspa Taquile, Peru. Wrzesień 2009PERU /  jezioro Titicaca / wyspa Uro / Indianka Uro. Peru. Wrzesień 2009PERU /  jezioro Titicaca / wyspa Uro / Mieszkaniec Uros. Peru. Wrzesień 2009PERU / Okolice Puno / okolice Puno / Młoda mieszkanka okolic Puno. Peru. Wrzesień 2009BOLIWIA / Cordillera Real / Wioska Pinaya / Chlodny poranek w wiosce Pinaya

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Odkryte 450 Strona opisująca podróże, głownie do Ameryki południowej. Znajdziesz tu opisy podrózy i informacje prakyczne

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

01-08
To jest najgorętszy konkurs foto w historii

Dlaczego? Jest już ponad 300 zdjęć, a to oznacza, że będzie ich więcej niż kiedykolwiek w historii. Pamiętajcie jednak, że nie ilość, ale jakość jest najważniejsza :-)

01-05
Indie: Hate or Love?

No właśnie, jedni je kochają, innych odstraszają. To jeden z najbardziej burzliwych wątków Globa, 267 postów, 46tys odsłon. A może to tak, że jak ktoś lubi porządek to nie będzie się w Indniach dobrze czuł. I na odwrót...?

01-01
Już ponad 100 zdjęć w konkursie!...
01-01
Włochy na początek podróży w 2017...
12-27
Promuj swój BLOG...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl