Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:BOLIWIA

Liczba wyszukanych artykułów: 17

BOLIWIA / Salar de Uyuni / Wyspa Incahuasi / CHILE I BOLIWIA - SAMOTNIE I INTENSYWNIE
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2142

wojt64 Dla mających w miarę dobrą kondycję. W 15 dni Chile - Santiago+Wyspa Wielkanocna+Valparaiso+Calama+San Pedro de Atacama+ Boliwia - Salar de Uyuni. Samolot+autobus+auto 4x4

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

BOLIWIA / Potosi / Potosi / Potosi
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 2027

Borneo85 Według legendy mosty prowadzące do miasta pokryte były najprawdziwszym srebrem. Okazałe rezydencje z bogato zdobionymi fasadami oraz barokowe kościoły i katedry nie ustępowały tym ze„starej Europy“ Bogactwo jakie płynęło stąd do Hiszpanii niemal zachwiało systemem ekonomicznym ówczesnego starego świata...

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!

zdjęcia, mapy

BOLIWIA / Beni / Park Narodowy Madidi / W Parku Narodowym Madidi. Sanmiguelanie i ja
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2964

Expedition-madidi Expedition Madidi znacie już z "oślich opowieści", teraz poczytajcie o ich planach i projekcie, który potrzebuje wsparcia.

wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

POLSKA / Polska / Polska / ludziepodrozuja.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3081

ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.

zdjęcia, mapy, linki

BOLIWIA / San Ignacio de Velasco / Dżungla / Troszkę żółtodziób
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2237

gastropoda Dobrze jest w podróżach mieć sporo czasu, szczególnie przez Boliwię. W trakcie pierwszej mojej podróży przez ten kraj (blisko miesiąc w lutym 2002) zostałem przyhamowany na wiele dni z powodu blokad dróg. Tym razem ...

proga powrotna, zdjęcia

BRAZYLIA / - / Rio / Na boisku
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 16145

Zajkowsk58 Prawi miesięczna wyprawa do Ameryki Południowej. Dużo praktycznych informacji, przydatnych w planowaniu podobnej eskapady.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

BOLIWIA / brak / Boliwia, wioska Sajama / Wioska Sajama po wschodzie słońca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2584

izabella To miał być miły wyjazd na jeden z piękniejszych końców świata. Bez pośpiechu, bez gonitwy. Wreszcie czas na zdjęcia i spokojne rozmowy. SPOKÓJ I DUŻO CZASU to były hasła, które pojawiały się w mojej głowie najczęściej. No własnie - MIAŁ.

zdjęcia, linki

BOLIWIA / Tarija / Tarija / Staruszka w Tarija. Boliwia. Sierpień 2009
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 2510

izabella Jeśli szukasz prawdziwej Ameryki Południowej nie znajdziesz jej w muzeach ani w turystycznych dzielnicach. Spotkasz ją na miejscowych targach, w jadłodajniach i na dworcach autobusowych. Tam przychodzi nawet nie proszona.

zdjęcia, linki

BOLIWIA / Okolice Sucre / Okolice Sucre / Indianka Ajmara. Okolice Sucre - Boliwia. Sierpień 2009
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7606

izabella Tradycyjni Indianie i mieszkańcy małych wiosek wierzą, że robiąc zdjęcie kradniesz ich duszę.

zdjęcia, linki

BOLIWIA / Cordillera Real / Lodowiec na Ancohumie / Lodowa kraina
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5173

izabella Różne motywacje towarzyszą nam wszystkim przy wybieraniu górskich celów. Dlaczego Ancohuma? Bo jest w pierwszej boliwijskiej trójce? Bo jest piękna? Bo jest wymagająca? Bo nikt tam nie chodzi? Każdy z powodów jest dobry, choć dla mnie Ancohuma to góra po prostu niezwykła.

zdjęcia, linki

BOLIWIA / Cordillera Real / Wioska Pinaya / Chlodny poranek w wiosce Pinaya
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2709

izabella Illimanii nie jest najwyższą górą Boliwii jednak zajmuje szczególne miejsce w umysłach tubylców. Jest strażnikiem La Paz i symbolem, który pojawia się w wielu miejscach.

zdjęcia, linki

BOLIWIA / brak / Boliwia, La Paz / stragan z pomarańczami La Paz
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3550

izabella Wjeżdżamy do La Paz, najwyżej położonej stolicy świata. To nasza druga wizyta w tym kraju. Czyje się tu już prawie jak w domu. Znajome ulice, znajomy zapach, znajomy widok surowych i zniszczonych wiatrem twarzy.

zdjęcia, linki

BOLIWIA / brak / Boliwia, Isla del Sol / Księżyc w Challapampie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1951

izabella "Ale jak to, mamy bilet bo Copacabany. To jest kurs bezpośredni" - tłumaczymy. Indianka uśmiecha się. Teraz jeszcze szerzej demonstrując spore luki w uzębieniu i mówi: "Si, si kurs bezpośredni, ale trzeba się przesiąść, bo inaczej nie można dojechać do granicy".

zdjęcia, linki

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2733, Łączna liczba odwiedzin: 14582325X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl