Artykuły i relacje z podróży Globtroterów
pokaż wszystkie artykuły
Kategoria: kraj:PERU
Liczba wyszukanych artykułów: 52
Ed Bochnak Ostatnia czwarta cześć relacji z mojej wędrówki do Wielkiej Vilcabamby, ostatniej, legendarnej stolicy Inków.
zdjęcia
Ed Bochnak Opis wyprawy do ostatniej stolicy Inków,Wielkiej Vilcabamby. W dżungli. Wpierw do góry, stromymi zboczami na cztery tysiące metrów n.p.m. na przełęcz De Malaga, a później w dół, serpentynami do rzeki Urubamby. I dalej wyboistą drogą przez zieloną dolinę Vilcabamby, by po siedmiu godzinach jazdy zatrzymać się w górskiej wiosce Huancacalle. Po wyjściu z pojazdu uderzyło nas suche wysokogórskie powietrze, byliśmy na trzech tysiącach metrów nad poziomem morza.
zdjęcia
Ed Bochnak Opis wyprawy do ostatniej stolicy Inków,Wielkiej Vilcabamby.Pobyt w Choquequirao.
zdjęcia
Ed Bochnak Opis wyprawy do ostatniej stolicy Inków,Wielkiej Vilcabamby. Imperium Inków było przez wieki największą cywilizacją w paśmie Andów. Sięgało od dzisiejszego Ekwadoru po skalne fiordy w Chile. To niemal całe zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej, ponad 5000 kilometrów.
zdjęcia
Sylwia Perkowska Jeśli marzycie o rozpoczęciu przygody ze wspinaczką wysokogórską, to jest na to świetny sposób. Konieczcie śledźcie projekt Mujer Montaña, który zrodził się w 2013 r. w Ameryce Południowej.
zdjęcia
TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.
zdjęcia
Sylwia Perkowska Warto spełniać marzenia! Poczytajcie o wrażeniach ze zdobycia szczytu Tocllaraju (6034 m n.p.m.) w Cordillera Blanca, Peru.
zdjęcia
Sylwia Perkowska O Machu Picchu marzy wielu :-) Poczytajcie w takim razie jak zaplanować podróż i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania.
inf.praktczne, zdjęcia
El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!
zdjęcia, mapy
Sylwia Perkowska Nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, że zbyt długie wystawianie się na silne promienie słoneczne może w skończyć się co najmniej poparzeniem słonecznym. Poczytajcie więc jak się zabezpieczyć.
inf.praktczne, zdjęcia
Sylwia Perkowska Peru kusi chyba każdego :-) Jeśli więc podróż w tym kierunku jest na Waszej liście must do, to koniecznie poczytajcie o peruwiańskiej komunikacji.
zdjęcia
Sylwia Perkowska Słyszeliście już o yankees? Jeśli nic Wam to nie mówi, to koniecznie poczytajcie o obuwiu popularnym nie tylko wśród mieszkańców peruwiańskich And.
zdjęcia
Lado Jeśli pociaga Was egzotyka to polecamy relację z podróży dopływem Amazonki z miejscowości Coca w Ekwadorze do Mazan w Peru!
zdjęcia, linki
Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.
zdjęcia, mapy, linki
Expedition-madidi Tuż przed świętami mamy dla Was ostatnią część wędrówki z osiołkiem. Po cichu liczyliśmy na to, że ekipa Expedition- madidi nie rozstanie się z Paksem, ale to jednak nie bajka ;-)
inf.praktczne, zdjęcia
Expedition-madidi Dla fanów osiołka Paksa mamy dobrą wiadomość - pora na kolejną część "oślej historii" :-)
inf.praktczne, zdjęcia
Expedition-madidi Jeśli wciągnęła Was historia "oślej wędrówki" to zapraszamy na II część relacji :-) Doskonała lektura i spora porcja humoru!
inf.praktczne, zdjęcia
Expedition-madidi Polecamy I część "dziennika z podróży" - peruwiańska wędrówka przez Andy z osłem :-) Pełna humoru historia, która na pewno Was wciągnie!
inf.praktczne, zdjęcia
Smok-1 Polecamy dalszy ciąg praktycznych porad Smoka-1. Tym razem co nieco o hotelach i bezpieczeństwie (ceny hoteli z listopada 2013).
inf.praktczne, zdjęcia
Smok-1 Peru w 2 tygodnie? Brzmi zachęcająco :-) Polecamy porady praktyczne Smoka-1 z objazdu po południowym Peru.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
taxi Wielu z nas tęskni za naturą, za prostym życiem. Przyznacie, że miło byłoby odwiedzić plemię Aymara mieszkające na wyspie na jeziorze Titacaca :-) Polecamy więc relację Taxi!
zdjęcia
wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)
zdjęcia
Smok-1 Jeśli w Waszych noworocznych planach zagościł Machu Picchu, to koniecznie poczytajcie w jaki sposób można tam dotrzeć.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
gastropoda Podróżując przez Andy, prędzej, czy później dotrze się do dawnego imperium Inków. Najbardziej znanym obiektem jest Machupicchu. Poza tym wspaniałym kompleksem są i inne: Saqsayhuaman, Pisac, Tambomachay, Chinchero, Ollantaytambo, wszystkie w pobliżu Cusco. Mało znanym i trudno dostępnym jest dawny fort inkaski nad Canyon del Apurimac, ponoć najgłębszym kanionem na świecie. Informacje o dotarciu do tego miejsca niezwykle trudno uzyskać – nawet w punkcie informacji turystycznej w Cusco. Informację o Choquequirao oraz jak tam dotrzeć uzyskałem od pary plecakowiczów z Holandii w Andach Patagońskich.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
benbm CDN
zdjęcia
Dni Kultury Peruwiańskiej w Warszawie WARSZAWIE 25-26.XI.2011- Patronat Medialny Globtrotera!
liczba odsłon: 2589
Peru4D PERU 4D To innowacyjny projekt, dzięki któremu mieszkańcy Warszawy mogą w sposób wyjątkowy doświadczyć z bliska kultury peruwiańskiej poprzez różnorodność etniczną, geograficzną i kulturową tego kraju.
zdjęcia
szkot www.mariusztravel.com
zdjęcia, linki
Zajkowsk58 Prawi miesięczna wyprawa do Ameryki Południowej. Dużo praktycznych informacji, przydatnych w planowaniu podobnej eskapady.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
liczba odsłon: 7694
be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki
Z mikrofonem dookoła świata Podróżnicza audycja radiowa teraz w internecie !!!
zdjęcia, linki
annachalupinska Santa Cruz Track jest zarowno miejscem pieknych szesciotysiecznikow jak rowniez katowania zwierzat
zdjęcia, linki
izabella Wszystko zaczęło się około 400 kilometrów od granicy w przepięknej, kolonialnej mieścinie Cuenka.
zdjęcia, linki
izabella "Remijio, wszystko w porządku?" - pytam. Na co Remijio z szeroko otwartymi oczami mówi, że musimy złożyć ofiarę dla górskich Apus bo w nocy miał sen. Kiedy to słyszę, wiem, że czeka nas "nieziemska" przygoda.
zdjęcia, linki
izabella I znowu jestesmy w Peru :)
zdjęcia, linki
izabella Tradycyjni Indianie i mieszkańcy małych wiosek wierzą, że robiąc zdjęcie kradniesz ich duszę.
zdjęcia, linki
szkot Relacja z udanej wyprawy w 2007 roku. Bez przewodników i tragarzy, w ciągu 4 dni zdobyliśmy najwyższą tropikalną górę świata
zdjęcia, linki
izabella Jeśli nie zginiesz pod stopami turystów tratujących się nawzajem w drodze na Huayna Picchu, Twoim oczom ukaże się zapierający dech w piersiach widok.
inf.praktczne, zdjęcia, linki
izabella Gdziekolwiek jedziemy w Peru na każdym kroku towarzyszy nam jakaś tajemnica. Nekropolie w Chachapoyas, mumie z Leymebamby, cmentarzysko Chauchilla, Machu Picchu.... wszystkie te miejsca powoli i niechętnie zdradzają swoje tajemnice.
inf.praktczne, zdjęcia, linki
Kamilo Peru Mounts Polish Expedition 2009 - Alpamayo zdobyte
zdjęcia
izabella Wcale nie tak latwo bylo wydostac sie najpierw z Iquitos a pozniej z Yurimaguas. A wszystko przez strajki w selwie.
zdjęcia, linki
izabella Naszym celem były góry, ale trwająca dłużej niż zwykle w tym roku pora deszczowa trochę nas zatrzymała, wiec zanim pojedziemy do Huaraz a później do Arequipy mamy trochę czasu. Jedziemy do Iquitos.
zdjęcia, linki
izabella Tej góry też nie było w naszych planach. Takie długie podróże jak nasza mają to do siebie, że pozwalają na bieżąco plany modyfikować. Huaraz i okoliczne szczyty tak bardzo nas zachwyciły, że szukamy wręcz powodów aby zostać tu jak najdłużej. Najwyższa góra Peru to powód nie byle jaki.
inf.praktczne, zdjęcia, linki
izabella Alpamayo-mowia o niej napiekniejsza gora swiata i rzeczywiscie zachwyca. Zdobylismy ja wspinajac sie droga francuska.
inf.praktczne, zdjęcia, linki
dleszcz@hotmail.com Trasę wyprawy mamy z grubsza ustaloną, chcemy zobaczyć największe atrakcje Peru czyli: Lima, wyspy Ballestas- naturalny rezerwat fauny, płaskowyż Nazca z e swymi słynnymi liniami, Arequipa- białe miasto, kanion Colca- drugi co do głębokości kanion na świecie, jezioro Titicaca z wyspami pływającymi, Cuzco - dawna stolica Indian, Machu Picchu- około 100 lat temu odkryte w dżungli miasto Inków oraz amazońska dżungla.
zdjęcia
szkot Zdobycie Alpamayo, nazwanej "najpiękniejszą górą świata"
zdjęcia, linki
Arequipa białe miasto - Porwanie
liczba odsłon: 6241
markoo Dla większości ludzi białe miasto kojarzy się z kolorem budynków zbudowanych z białego wulkanicznego tufu. Nad białym miastem majestatycznie góruje wulkan Misti. Spogląda cierpliwie na krzątających się w pośpiechu ludzi, niemiłosierna kakofonia dźwięków ; ciągłe klaksony, śmiech, gwar, muzyka...taka jest Arequipa, wesoła, turystyczna, przyjazna - ale nie dla mnie. Dla mnie kolor biały nierozerwalnie będzie już związany ze śmiercią.
zdjęcia
liczba odsłon: 4007
markoo Parę dni z życia, kilku gringos zwanych Penetratorami w Peru. Celem naszej podróży było, odwiedzenie, znalezienie zaginionych miast Inków zaczynając od Choquequirao przez Vilcabambę kończąc na najbardziej znanym i odwiedzanym przez turystów Machu Picchu. Zwiedzanie odwiedzanie, humor i dobra zabawa , zmęczenie do granic wytrzymałości to wszystko co towarzyszy nam w podróżach - Jeśli lubisz podrózować w ten sposób zostań jednym z nas - bo przyjació nigdy nie za wiele
liczba odsłon: 4234
markoo Jesteśmy grupka ludzi która poznała się na portalu Globtroter więc czujemy sie jakby ten właśnie portal był naszym ojcem i matką - jesteśmy cząstka Was ( do admina ) Szukamy innych chętnych na wyprawy z nami - zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.penetrator.cba.pl
arica Machu Picchu to klasyczny punkt każdej wycieczki do Peru. To jak przyjechać do Krakowa i nie zobaczyć Wawelu. Dla mnie to coś więcej. Postawienie nogi w tych inkaskich ruinach było od zawsze moim marzeniem. I teraz to marzenie miało się spełnić! Pół roku przygotowań, szukania współtowarzyszy, biletu – i oto w trójkę jesteśmy w Peru: ja, Monika i Teresa.
inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
mak Pierwsze godziny w Selvie - deszcz, wilgoć, wszechobecna woda. Wjeżdzajac zrozumiałam, że można się w niej zakochać od pierwszego wejrzenia. Po pierwszym spacerku złapała mnie w swoje sidła. Oszałamiająca rożnorodność form roślinności, gęste powietrze wypełnione nowymi zapachami i tylko kolor prawie niezmiennie zielony z punkcikami czerwonych kwiatów i ulotnym błękitem motyli. Spowiła nas delikatna mgiełka bijąca od wodospadu, ale wilgoć tutaj nie przeszkadza, jest czymś naturalnym, nieodzownym jak powietrze. A to jest tak nasycone iż mam wrażenie, ze można się tu najeść tylko oddychając.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki
bialeka Inkaskie Imperium Słońca, rozciągające się niegdyś pomiędzy obecnym północnym Ekwadorem, a środkowym Chile, połączone było siecią dróg liczącą sobie 24 tys. kilometrów. Najważniejszą z nich, a zarazem najpiękniejszą i najlepiej do naszych czasów zachowaną, była Capac Ngan, Droga Królewska.
Wiodła ona przez blisko 5 tys. kilometrów pomiędzy andyjskimi szczytami, dolinami i płaskowyżami; brzegami świętych jezior i szlakiem starych miast – fortec.
Ślady tej drogi, wyznaczają szlak naszej wędrówce. Przemierzymy ją od jej najdalszych północnych skrajów w okolicach ekwadorskiego Quito, aż po chilijskie Santiago. Na naszej trasie trafimy do inkaskich stolic – Cusco i Vilcabamby, pod indiańskie strzechy, nad brzegi jeziora Titicaca. Przejedziemy „amerykański Tybet”, czyli płaskowyż Altiplano i zahaczymy o argentyńską stronę najwyższych gór kontynentu. Podróż zaś, po ponad trzech miesiącach, zakończymy w mieście tanga – Santiago.
W czasie wędrówki powtórzymy również wyczyn sprzed ponad 20 lat, kiedy to Polacy jako pierwsi na świecie spłynęli Kanion Rio Colca, uważany wówczas za najgłębszy na Ziemi, obecnie zaś zdeklasowany wyłącznie przez tybetański kanion Cangpo.
Rower stwarza doskonałą możliwość bezpośredniego „dotknięcia” tych miejsc, kontaktu z ludźmi, poznania ich kultury i sposobu życia, będąc zarazem sprawdzianem naszych sił w tych surowych warunkach. Dzięki temu sposobowi podróżowania mamy możliwość spojrzenia prosto w oczy kondorowi, fotograficznego zapolowania na lamy, nauczenia się języków keczua i ajmara, i uczestniczenia w codziennym życiu potomków Dzieci Słońca.
inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
Krótkie statystyki:
Liczba artykułów w bazie: 2739, Łączna liczba odwiedzin: 14933130
Dział Artykuły
Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.