Forum dyskusyjne

Przejazd z Bogoty do Quito

kategoria podróże po świecie

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:06 | 23.05.2011

Czy ktoś przejechał drogą lądową z Bogoty do Quito? Jak długo trwa podróż (wg mnie to 2 dni) i czy jest tam bezpiecznie? Prosiłbym o informacje jeżeli ktoś przejechał tą trasę.
Zbyszek
P.S. Zakładam ten wątek raz jeszcze przez Qawkę.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 14:21 | 23.05.2011

z quito do santa fe de bogota, ale bez pospiechu ok. tygodnia, bezpiecznie? na pewno nie jak w Brunei...

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:15 | 23.05.2011

Mnie interesuje ten przejazd w drodze na Galapagos. Przelot jest drogi, w obie strony około 1300 zł. Jeżeli jest coś ciekawego po drodze to mogę zatrzymać się, czemu nie, ale tak naprawdę chcę w miarę szybko i bezpiecznie dotrzeć do Quito, a za 3 tygodnie przejechać w drugą stronę. Czytałem opisy na thorn tree, ale są sprzed 3 lat, może ktoś ma bardziej aktualne.

terre40 dołączył
19.07.2009

terre40 21:19 | 23.05.2011

Z Bogoty do Ipiales ok 24 godzin, ja jechałam do Quito z Cali a wracałam z Ipiales do Armenii, z Ipiales do granicy taxi zbiorowe, granica Kolumbia expresowa odprawa, Ekwador kolejka zeszlo z dobrą godzinę, potem taxi do Tulcan, stamtąd do Quito ok 5 godzin, koszt przejazdu z Bogoty do Ipiales to ok.85,000 COP, bezpiecznie, jakieś kontrole wojskowe ale pełna kultura, sympatycznie i pro forma, miejscowych trochę trzepią, bagaż rejestrowany, ew. pilnuj podręcznego bo miejscowi up[rzedzali, że sporo złodzieji pląta się po trasie, zwłaszcza w okolicach Pasto, pozdrawiam, miłych wakacji

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:12 | 23.05.2011

Dawno jechałaś tą trasą? Ewentualnie czy wiesz z jakiego dworca w Bogocie jedzie się do Ipiales, jeżeli jest więcej niż jeden? Czytałem też, że zamiast jechać do Ipiales jednym busem, który i tak zatrzymuje się na nocleg po drodze, lepiej podzielić rozsądnie trasę i kupić bilet do miejscowości gdzie jest nocleg i następnego dnia dalej.

terre40 dołączył
19.07.2009

terre40 12:40 | 25.05.2011

w Kolumbii byłam w marcu 2011, wklejam Ci link z rozkładem jazdy, cenami, firmami etc
www.terminaldetransporte.gov.co/home/index.php?option=com_wrapp  er&Itemid=12
dla mnie to było bardzo pomocne, pewnie, że trasę możesz podzielić zwiedzać, nocować, polecam Salento w okolicach Armenii, możesz też rozważyć przeloty wewnętrzne, w promocji można trafić niezłe ceny, korzystałam, znaczna oszczędność czasu, nie bardzo rozumiem bus, który zatrzymuje się na nocleg?pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:02 | 25.05.2011

Dzięki wielkie za link, rzeczywiście bardzo pomocny do planowania. Chyba jednak bardziej skupimy się na Ekwadorze, a Kolumbię tym razem potraktujemy tylko przejazdowo. Sprawdzę też przeloty wewnętrzne tak jak radzisz.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Zbyszek

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 19:39 | 08.06.2011

trzeba miec na uwadze fakt, ze na GALAPAGOS trzeba sobie wczesniej zarezerwowac pobyt bo "wpuszczaja" ograniczona liczbe turystow. Warto o tym pamiec gdy chce sie tam wybrac,
pozdrawiam, Magda

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:21 | 09.06.2011

My będziemy na początku listopada, czyli tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Moim zdaniem nie powinno być problemów. Myślę, że jeżeli ma się wykupiony lot to chyba muszą wpuścić.
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl