Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Abruzja we Wloszech. > WłOCHY


martkris martkris Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Abruzja / Campo Imperatore. / Campo Imperatore,wielki plaskowyz pod Wielkim RogiemPomiedzy Adriatykiem a Apeninami.


Abruzja

Abruzja jest nazywana zielonym regionem Europy lub „mostem” laczacym pld. i pln. Wlochy. Natura cala swoja wyrazistoscia jest protagonista tego regionu. Odkrywanie uroków Abruzji to prawdziwa przyjemnosc. Niewatpliwym plusem przebywania w Abruzji jest mozliwosc korzystania równoczesnie z uroków morza i gór. W ciagu tego samego dnia mozecie dotrzec do najwyzszego szczytu w Apeninach (Wielki róg 2912m n.p.m.) i wykapac sie w cieplym Adriatyku (plaze piaszczyste).

Miedzy górami a morzem czekaja na przybywajacych bogate zbiory dziel sztuki, koscioly o historycznym znaczeniu, starozytne nekropolie, muzea, pustelnie, groty. Wsród wzgórz wylaniaja sie zabytkowe miasta przechowujace liczne i autentyczne arcydziela. Male wioski „przyklejone” do skal dostarczaja niezapomnianych emocji. Meta pielgrzymek z Polski jest Swiete Oblicze z Manopello (10km od Scafy) i Cud Eucharystyczny z Lanciano (60km). Na milosników gór czekaja niezliczone szlaki, które przecinaja cale Appeniny.

30% terytorium Abruzji jest pod ochrona (3 parki narodowe, 1 regionalny, dziesiatki rezerwatów naturalnych pod ochrona). Na turystów czekaja 2 najwieksze parki wodne w Italii (Vasto-70km, Tortoreto-80km). We Wloszech zycie towarzyskie rozpoczyna sie wieczorem. Lokale przy riwierze Adriatyckiej tetnia zyciem. Deptaki w miasteczkach wypelniaja sie spacerowiczami i organizowane sa liczne imprezy (festy). Tradycyjna kuchnia Abruzji jest znana i doceniana na calym swiecie.

Zapraszam na strone WWW.WLOSKIEWAKACJE.PL

Prezentacja okolicy:
http://www.youtube.com/watch?v=HjTawxFsOEU

Zdjęcia

WłOCHY / Abruzja / Campo Imperatore. / Campo Imperatore,wielki plaskowyz pod Wielkim RogiemWłOCHY / Abruzja / Campo Imperatore. / Abruzja we Wloszech-region do odkrycia. WłOCHY / Abruzja / Campo Imperatore. / Abruzja we Wloszech-region do odkrycia. WłOCHY / Abruzja / Scafa / Abruzja we Wloszech-region do odkrycia. WłOCHY / Abruzja / Scafa / Abruzja we Wloszech-region do odkrycia.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Abruzja we Wloszech-region do odkrycia. 368 Prezentacja okolicy Scafy.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl