Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:WłOCHY

Liczba wyszukanych artykułów: 73

Globtroter.pl Romantyczna kolacja z widokiem na wieżę Eiffla, spacer wśród antycznych budowli Wiecznego Miasta, a może rowerowa wycieczka wzdłuż greckiego wybrzeża? Teraz to możliwe! LOT otworzył bezpośrednie połączenia z Lotniska Warszawa-Radom. Pierwsze rejsy do Paryża i Rzymu startują już 28 kwietnia, do Prewezy 11 czerwca, a do Tirany 16 czerwca. Gdzie warto udać się najpierw?

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Raki wspinaczkowe
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 821

Globtroter.pl Ubranie na cebulkę i termos z ciepłym napojem to nie jedyny konieczny ekwipunek na zimowy wypad w góry. Wspinaczka górska po ośnieżonych i oblodzonych szlakach to nie lada wyzwanie, więc dbaj o swoje bezpieczeństwo. Zapobiegaj upadkom i osunięciom, nosząc buty wspinaczkowe z rakami. Kiedy założyć raki i jakie wybrać?

inf.praktczne, zdjęcia

TURCJA / kapadocja / Goreme / Magiczny poranek
liczba komentarzy: 11

liczba odsłon: 3200

rafcio16111992 Rok 2020 był najlepszym rokiem w moim życiu. W 195 dni odwiedziłem 7 krajów i przemierzyłem ponad 33 tysiące kilometrów. Przeżyłem setki przygód. Zapraszam na relację.

WłOCHY / Sycylia / Noto / Balkon
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1574

igebski Relacja z tygodniowego objazdu wybranych miejsc na Sycylii i na Malcie, m.in.: Taormina, Syrakuzy, Noto, Marsala, Palermo, Monreale, Erice, Agrigento, Valetta i Mdina.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Turystyka kulinarna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1856

Globtroter.pl Podróże i kulinaria – to jedno z najlepszych połączeń dla osób żądnych nowych wrażeń. Coraz chętniej właśnie w ten sposób – tj. „od kuchni” – odkrywamy nowe miejsca i zaznaczamy swoją obecność na kulinarnej mapie świata, próbując nowych specjałów. To dobry pomysł zarówno na długi urlop, jak i na nieco krótszy weekendowy wypad. Kuchnie jakich krajów są idealne na dobry początek?

WłOCHY / Morze Śródziemne / Morze Śródziemne / Costa Diadema
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 924

ZosiaGlica Jeżeli marzysz o zwiedzeniu zachodniego wybrzeża Morza Śródziemnego w prawdziwie królewskich warunkach – ta wyprawa jest właśnie dla ciebie. Costa Diadema to prawdziwa morska królowa, a jej nazwa znaczy tyle, co „tiara”. Oferuje mnóstwo fantastycznych i różnorodnych atrakcji, na jej pokładzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / --- / --- / Nieznany Rzym
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1743

Globtroter.pl Za pierwszym razem jest łatwo: Koloseum, plac św. Piotra, Bazylika, Fontanna di Trevi, plac św. Marka, Kaplica Sykstyńska, Schody Hiszpańskie, Panteon… A co jeśli wybieramy się do Rzymu po raz drugi, trzeci, czwarty? Spokojnie. To miasto obfituje w zabytki i tak naprawdę trzeba by poświecić całe życie, żeby poznać je wszystkie.

WłOCHY / Sycylia / okolice Piazza Armerina / Z podróży po Sycylii - willa rzymska (1)
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1990

ru_da Pierwszy etap naszej wycieczki po Sycylii to były całodzienne wypady z usytuowanego na zboczu Etny hotelu do miejsc położonych na wschodnim wybrzeżu wyspy. Mieszkaliśmy przez cztery dni na zboczu wulkanu, którego szczytu nie mogliśmy zobaczyć, bo krył się uparcie w gęstych chmurach. I właśnie piątego dnia rankiem, po dość wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, kiedy pakowaliśmy walizki do autokaru, chmury rozwiały się i odsłoniły tę majestatyczną górę.

2018-07-11

Opowiadacz Jachtsmen

WłOCHY / Toskania / Viareggio / Jachcik
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1158

Opowiadacz Artykuł opisuje dzień codzienny zawodowego żeglarza, którego jacht zacumował w wyspecjalizowanej, włoskiej, stoczni jachtowej. Jednocześnie promuje książkę podróżniczo żeglarską SZPICZASTY LĄD czyli żaglówką po wodach Arktyki, https://allegro.pl/szpiczasty-lad-czyli-zaglowka-po-wodach-arktyki-i7427537076.html

ru_da Opis pierwszego etapu objazdu po Sycylii, obejmującego wschodnie wybrzeże wyspy oraz wjazd na Etnę.

POLSKA /    /   / Majówka 1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2556

Globtroter.pl Majówka to po Wielkanocy kolejna dobra okazja do wypoczynkowego wyjazdu – zarówno w Polskę, jak i za granicę. Zwłaszcza, że w 2018 roku długi majowy weekend znów będzie… wyjątkowo długi. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by cieszyć ponad tygodniową przerwą od pracy! Jak dobrze wykorzystać ten czas? Gdzie jechać na majówkę w Polsce, a gdzie na majówkę za granicę?

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / Morze Śródziemne / Morze Śródziemne / Kalinka burza i słońce 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3485

Kalinka-Kapitanka Ahoj, witam Wszystkich ponownie z pokładu jachtu na morzu Dzielę się z Wami relacjami i opisami z mojego życia na morzu i oceanie. Życie moje jest podobne do dzieci na lądzie, tylko odpowiedzialność jest większa

Kalinka-Kapitanka Dzielę się z Wami relacjami i opisami z mojego życia na morzu i oceanie. Życie moje jest podobne do dzieci na lądzie, tylko odpowiedzialność jest większa

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / SYCYLIA / Palermo /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1095

younatheartme59 Kiedy kolejny raz jedziesz do miejsca, które wydaje Ci się znane - zawsze czeka niespodzianka ! Na Sycylii ryba rybie nie równa :)

WłOCHY / Wenecja Euganejska / Wenecja / Pałac Dożów (Plazzo Ducale)
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2222

Iwona Niedopytalska Co się stanie z tym niezwykłym miastem powstałym na 118 wyspach laguny? Jaki czeka je los? Czy dojdzie do tego, że stanie się zamykanym na noc lunaparkiem? A może zadepczą je turyści w kaloszach lub połknie zazdrosne morze?

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRIA / Tyrol /   / Tyrol Południowy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12318

Globtroter.pl Południowy Tyrol/Südtirol kojarzy się Polakom głównie z jazdą na nartach ale warto przekonać się, że słynie on nie tylko z fantastycznych tras i malowniczych krajobrazów. Wspaniałą atrakcją może być tu także unikatowa kuchnia i degustacja wyjątkowych win.

inf.praktczne, zdjęcia

longin1974 Może tytuł jest nieco przesadzony, ale w Rzymie są również miejsca rzadziej odwiedzane, choć ciekawe. Wynika to z niezmiernego bogactwa wiecznego miasta. Jak już wspomniałem we wcześniejszym artykule, zwiedzanie Rzymu trzeba dobrze rozplanować, aby z jednej strony nie dostać zadyszki i móc rzeczywiście delektować się miastem, a z drugiej strony by mimo wszystko zobaczyć jak najwięcej. Zabieram Was na spacer w kilka miejsc rzadziej odwiedzanych, ale wcale nie ustępujących swym urokiem innym częścią miasta.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Rzym, łuk Konstantyna
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2884

longin1974 W czasie rozwiniętego transportu lotniczego, dobrze wydanych przewodników, informacji internetowej, stron z noclegami oraz kuszących biur podróży oferujących wyprawę do Rzymu za śmieszne pieniądze wydaje się, że taki artykuł nie ma racji bytu. Jednak będąc w tym roku w Rzymie mogłem zwiedzić to miasto w taki sposób, że żadne biuro podróży nie ma w swoim programie tak świetnej oferty. Może było nieco drożej, ale warto było wyjechać w podróż za jeden uśmiech.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Lombardia / Lecco / Góra San Martino (1090 m)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 8364

Antoni Lecco leży w pobliżu południowo-wschodniego krańca Jeziora Como, z którego wypływa rzeka Adda (mająca swe źródła w Alpach Retyckich i wpadająca do Jeziora Como, na północ od Colico. Miasto otaczają poszarpane góry, pasmo Alp Bergamskich, najbliżej Lecco znajduje się góra Resegone (1875 m n.p.m.), ich najwyższe szczyty przekraczają wysokość 3000 m n.p.m., od Alp Retyckich oddzielone są doliną rzeki Addy.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

CHORWACJA / Dalmacja / Wybrzeże / Dalmacja
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 6240

Globtroter.pl Jeśli planujesz wakacje z dojazdem własnym, kemping może być alternatywą dla drogich hoteli i tanich, ale nie oferujących żadnych atrakcji apartamentów. To idealne rozwiązanie dla rodzin, którym zależy na dużej ilości atrakcji dla dzieci, na pełnej swobodzie podczas pobytu i bezpieczeństwie. Sprawdź listę rekomendowanych kempingów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WłOCHY / Veneto / Werona / Werona, zamek i most
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2954

longin1974 Włochy nie leżą na krańcu świata, wydaje się więc, że artykuł o organizacji wyprawy jest niepotrzebny. Okazuje się jednak, że gdy organizację przenosi się w praktykę można napotkać zaskakującą rzeczywistość. W tym roku, z grupą znajomych wybraliśmy się na zwiedzanie północnych i centralnych Włoch. I szybko zostaliśmy zaskoczeni... Dlaczego? O tym właśnie ten artykuł.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Bałtyk / Bałtyk / Bałtyk_wspomnienia_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2003

BalticAnchor Ach ta zima. Na szczęście dzieci, żona, dziewczyna, przyjaciele wszyscy już są zajęci pracą szkołą świętami. Mamy dla siebie trochę czasu. Miałem tak jak i Wy dziś macie, wieczorami z nostalgią wspominałem piękne dni i noce na mazurach, Bałtyku i Chorwacji. Przeglądam zdjęcia i spotykałem się z przyjaciółmi z pokładu i wypraw. Wspominania kilka drinków i przynajmniej jeden wieczór z odrobiną magii morza ! Czy ja naprawdę muszę poddać się sezonom w dzisiejszych czasach ?

inf.praktczne, zdjęcia

2016-09-15

Agnieszka Trolese Cantine Dei

WłOCHY / Toskania / Cantine Dei, Montepulciano / Cantine Dei
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1247

Agnieszka Trolese Każdy kto zwiedzał winnice na własną rękę wie jak to wszystko wygląda. Małe, rodzinne gospodarstwa prowadzone przez dwie osoby, ciasne piwnice, w których piętrzą się beczki i bajkowe pejzaże z polami winorośli na pierwszym planie. Czasami jest jednak całkiem odwrotnie i zamiast właścicieli witają nas w chłodnym progu ogromnych kantyn export managerowie lub asystenci, z wypucowanych beczek ulatuje dusza i cała magia wyparowuje w mgnieniu oka. W Cantine DEI jest jeszcze inaczej – to najbardziej osobliwa i oryginalna winnica w jakiej miałam okazję gościć. I choć niejednego onieśmiela przepych i ogromna inwestycja w architekturę winnicy, urok i pasja właścicielki Cateriny sprawia, że zakochujemy się w tym winiarskim pałacu i wszystkich jego zakamarkach.

WłOCHY / Wenecja Euganejska / Dolo / Zapiekany włoski ser tomino
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2589

Agnieszka Trolese Choć kocham Włochy sjesta doprowadza mnie do szewskiej pasji. W każdej mniejszej miejscowości we Włoszech od godziny 15 do 18 wszystkie sklepy, restauracje i apteki zamykane są na cztery spusty i nieważne jak bardzo jesteś głodny/potrzebujący/nieuleczalnie chory – ta tradycja celebrowana jest tutaj niewzruszenie od lat.

WłOCHY / Toskania / Winnica Biondi Santi / DEGUSTACJA BRUNELLO
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1230

Agnieszka Trolese Do degustacji zasiadamy więc pełne entuzjazmu. Nie na co dzień zdarza się być w miejscu, gdzie historia tak wyraźnie przeplata się z teraźniejszością. Leżakują tu nawet stuletnie butelki, a właściciele zapewniają, że wciąż są one w wyśmienitej formie. Kręcimy kieliszkami, pociągamy nosem, mlaskamy jak na profesjonalnych degustatorów przystało. Nastaje długo wyczekiwana, najprzyjemniejsza z możliwych chwila ciszy i zadumy nad kieliszkiem.

PantarTeam Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

WłOCHY / --- / --- / Wycieczka  żelazną drogą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2621

GlobAdmin Jeśli turystyka górska powoli zaczyna was nudzić, a wspinaczka jeszcze nie pociąga, spróbujcie ferraty! Zachęci Was do tego Marcin Dobas swoim artykułem i zdjęciami.

WłOCHY / Matera / Matera / Gdzie spać na dziko w Materze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13161

gladykov Przekonajcie się czy da się z plecakiem tanio podróżować po południu Włoch Najpierw trzeba oczywiście zdefiniować słowa "tanio" :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

WATYKAN / Rzym / Plac Św Piotra / Plac Św Piotra
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3462

magda_lena2 Kolejna konkursowa relacja przedstawia krótki pobyt w Rzymie i chwile które w pamięci pozostaną na bardzo długo.

FRANCJA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3425

GlobAdmin Polecamy kolejny odcinek relacji Wiktora z podróży w ramach projektu MOTOVBLOG2014. Tym razem poczytamy o wrażeniach z pobytu we Włoszech, Francji i Monako.

WłOCHY / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 2 WHEN IN ROME, DO AS THE ROMANS DO
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2294

GlobAdmin Polecamy drugi odcinek MOTOVBLOG 2014- tym razem z wiecznego miasta. Jak pisze Wiktor "pierwszy raz byłem w nim zaraz po premierze filmu „Gladiator”. Zakochałem się. Niemalże wszędzie czuje się tu dotyk historii, który przypomina o latach świetności Cesarstwa Rzymskiego".

2014-02-21

amo-italia POLIGNANO

WłOCHY / BARI / POLIGNANO / POLIGNANO
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2189

amo-italia Odkąd przyjechałam do Bari, wszyscy tubylcy sugerowali żebym koniecznie wybrała się do Polignano a Mare. Wielokrotnie pisałam, że planowanie nie wychodzi mi najlepiej, dlatego najczęściej decyzje podejmuję spontanicznie. I tak również było z wycieczką do Polignano, pewnego poranka po prostu wstałam i uznałam, że to jest „ten” dzień.

zdjęcia, linki

WłOCHY / Toskania / San Gimignano / San Gimignano
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 24881

Jacek11111 Toskania wzbudza zachwyt każdego! Trudno oprzec się jej urokowi nie tylko latem. Często właśnie poza sezonem bywa tam najpiękniej.

inf.praktczne, zdjęcia

WATYKAN / Watykan / Watykan / Bazylika
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6545

szkoda-czasu.pl Rzym i Watykan cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Jeśli i Wy szukacie informacji praktycznych oraz chcecie nacieszyć oczy interesującymi zdjęciami, to polecamy nową relację.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

WATYKAN / Lazio / Rzym / Bazylika św. Piotra
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6037

longin1974 Wśród wielu pięknych zabytków Wiecznego Miasta znajdują się bazyliki większe. Są to bazylika św. Jana na Lateranie, św. Piotra, św. Pawła za Murami oraz Santa Maria Maggiore.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Fossanova / Fossanova, opactwo
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3972

longin1974 Historia Fossanowy sięga swoimi korzeniami czasów imperium rzymskiego. Jeszcze dzisiaj widoczne są pozostałości willi rzymskiej, która w dużej części posłużyła jako baza do zbudowania przez benedyktynów pierwszego opactwa w stylu romańskim, znanego już w 529 roku. Opactwo to, pod wezwaniem św. Stefana, zostało później rozbudowane przez cystersów, którzy osiedlając się tutaj około 1135 roku przekształcili je w potężne centrum życia duchowego, intelektualnego i gospodarczego. Imiona znamienitych gości jak Innocenty III czy Tomasz z Akwinu, który tutaj spędził ostatnie dni swojego życia, są tego najlepszym dowodem. (http://www.zakonfranciszkanow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=178&Itemid=415)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WłOCHY / Umbria / Asyż / Asyż
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6846

longin1974 Miasto swoimi korzeniami sięga starożytności. Świadczy o tym świątynia Minerwy z III wieku, zamieniona na kościół, w samym centrum starego miasta. Wąskie uliczki, średniowieczne kamieniczki z kamienia, kościoły, bazyliki, ruiny zamków i klasztory, to wszystko sprawia, że człowiek jakby cofną się w czasie...

WłOCHY / Lazio, Apeniny Środkowe / Monte Cassino / Monte Cassino, cmentarz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5249

longin1974 Nim wiedziemy do starodawnego opactwa Benedyktynów na Monte Cassino oczom naszym ukazuje się drogowskaz na cmentarz wojskowy. Co więcej, są tam pochowani żołnierze- Polacy. W mogiłach spoczywa 1051 walecznych ludzi, którzy dokonali tego co dla wielu innych armii było niemożliwe- zdobyli Monte Cassino.

WłOCHY / Apeniny Środkowe, Lazio / Monte Cassino / Monte Cassino
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3064

longin1974 Kolebka kultury Europejskiej- tak pokrótce można powiedzieć o tym miejscu. Nie rozumiałem dlaczego po wojnie je odbudowano, dziś jest to dla mnie jasne.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Zatybrze, Rzym
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4156

longin1974 Zatybrze, czyli Trastevere, prawdopodobnie najstarsza część Rzymu. Właśnie na tę dzielnicę patrzył Neron, gdy podziwiał płonącą stolicę świata. To przez ten pożar chrześcijanie musieli zapłacić swoją krwią. W dawnych czasach była to dzielnica ubogich. Dziś trudno tu kupić mieszkanie, te które są rozchodzą się na pniu. W dobrym tonie jest mieszkać w dawnej dzielnicy biedoty. Zjawisko to sprawia, że z dnia na dzień Zatybrze zyskuje na swym uroku.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Kapitol, Rzym
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6135

longin1974 Nazwa Kapitol wywodzi się od Głowy. Jest to jedno ze wzgórz Rzymu. Ufortyfikowane i ozdobione świątyniami. Znajdowało się tam również miejsce straceń. Jedna z legend opowiada o gęsiach Kapitolińskich, które ocaliły miasto przed napadem Galów, Gęś została obniesiona w lektyce na znak dziękczynienia. W średniowieczu przeniesiono tutaj zarząd miasta, a potem wybudowano kościół Santa Maria in Capitolio.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Piazza Venezia, Rzym
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2830

longin1974 U podnóża Kapitolu znajduje się Plac Wenecki. Schodami zaprojektowanymi przez Michała Anioła Buonarrotiego dostajemy się tam pełni ciekawości. Wita nas noc, która spowiła to urokliwe miejsce. Dawniej była to część starożytnego miasta. Jednak dzisiejsza zabudowa sięga swoimi korzeniami XV wieku.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Fontanna Di Trevi, Rzym
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2227

longin1974 Mimo, że plac niewielki, to znajduje się na nim przepiękna fontanna. Tłok wokół tego dzieła sztuki jest tak wielki, że trudno sobie wyobrazić, że jest to jeden z młodszych, bo liczących zaledwie 250 lat, zabytków.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Santa Maria in Trastevere
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3754

longin1974 Pierwszy kościół na tym miejscu stanął w III wieku, intensywna przebudowa świątyni została przeprowadzona w wieku XII. Piękne mozaiki, kasetony, zdobienia, podłoga Cosmatich... To wszystko sprawia, że dusza ulatuje w modlitewnym skupieniu ku twórcy nieba i ziemi.

zdjęcia, linki

WłOCHY / Lazio / Rzym / Tybr, rzeka Rzymu
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3901

longin1974 Tyber, rzeka przepływająca przez Rzym, mająca 405 km długości. Jej wstęga rozpoczyna się w Apeninie Etruskim, biegnie przez Umbrię i Lazio, aby potem oddać swe wody Morzu Tyrreńskiemu. Dwa ramiona- Ostia i Fiumicino- to ostatni uścisk włoskiej ziemi przed rozpłynięciem się w morskich odmętach.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Piazza della Bocca della Verita-Rzym
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7267

longin1974 Bardzo często zwiedzając miasta biegniemy od jednego do drugiego znanego obiektu. Przewodnik kieruje nas, pokazuje, myśli za nas. Dlatego nie lubię wycieczek zorganizowanych. Bardzo często nie może przebić się przez nie prawdziwy duch miasta. Jednym z takich słabo zauważalnych miejsc jest Piazza della Bocca della Verita. Ludzie trafiają tu albo przez złe odczytanie mapy, albo biegną do ust prawdy i stojąc w kilometrowej kolejce nie zauważają tego, co znajduje się wokół nich. A stoją na dawnym Forum Boarium czyli "rynku wołowego", gdzie handlowano bydłem i rybami.

WłOCHY / Lazio / Rzym / Santa Maria in Cosmedin, Rzym
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4912

longin1974 Do tej bazyliki rzymskiej ciągną ludzie by włożyć swoją dłoń w usta prawdy, zrobić sobie zdjęcie i iść dalej szukając pięknych atrakcji Wiecznego Miasta. Mało kto pochyla się nad samą bazyliką, która kryje w sobie wiele niespodzianek i treści.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WłOCHY / Lazio / Rzym / Rzym-Plac Hiszpański
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3432

longin1974 Plac Hiszpański nigdy nie zasypia. Mimo, że nie jest najstarszą częścią Rzymu (Barok 1723-1726), to jednak przyciąga wielu ludzi. W ostatnim dniu kwietnia było tak samo. Kompozycja placu jest bardzo ciekawa. Na jego głównej powierzchni stoi fontanna Berniniego "La Barcaccia", która symbolizuje łódź przyniesioną aż tutaj przez potężne wody Tybru. Następnie olbrzymie schody zwieńczone budowlą kościoła fundacji króla Ludwika XI, monarchy francuskiego. Kościół nosi wezwanie św. Trójcy i jest starszy od schodów o dwa wieki.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Forum Romanum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4020

longin1974 Forum Romanum, czyli serce starożytnego Rzymu. Z jednej strony zamknięte Koloseum, z drugiej Circus Maximus, z trzeciej zaś wodami Tybru. Pamiątki architektury, monumentalne budowle, jeszcze nie tak bardzo dawno przysypane 22 metrami gruzu...

2013-08-25

longin1974 Koloseum

WłOCHY / Lazio / Rzym / Koloseum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2465

longin1974 Nie sposób w czasie zwiedzania Rzymu pominąć Koloseum. Nazwa jego pochodzi od pomnika, kolosa stojącego obok budynku. Sam obiekt również nie jest mały. Pobudza wyobraźnie, sprawia, że człowiek przenosi się w inny świat...

WłOCHY / Lazio / Terracina / Nad morzem Tyrreńskim
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2293

longin1974 Kwiecień powitał nas we Włoszech szerokim uśmiechem słońca. W porównaniu do polskiej wiosny, ta włoska zdawała się być wymarzonym czasem

WłOCHY / Lazio / Gaeta / Gaeta- miasto marzeń
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8744

longin1974 Gaeta- małe miasto portowe nad morzem Tyrreńskim. Wzmiankowane już w XI w. Jednak znajdujemy w jego okolicy również pamiątki starożytności. Jest to baza marynarki wojennej NATO.

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5082

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

ROSJA / Irkucka Oblast / Irkuck / Podajnik do bagażu (rosyjskie klimaty)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2133

Smok-1 Opis ostatnich sytuacji związanych z liniami lotniczymi (w tym jedna najnowsza), może komuś przydadzą się informacje o sposobach postępowania linii w problemach różnej natury, zdarzających się podczas lotniczych eskapad

inf.praktczne, zdjęcia

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

WłOCHY / - / Rzym / Colosseo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5437

kate1986 Jeśli wybierasz się do Rzymu i chcesz poznać nie tylko najważniejsze elementy zaznaczone na każdej turystycznej mapie, po prostu idź na spacer! Rzym na piechotę zwiedza się wolniej, ale zdecydowanie efekt i wrażenia są niezapomniane.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Wenecja / Burano - wyspa / Most
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 37221

Cyprian Kilka słów o Wenecji- Wenecja – to miasto, do którego nie jedna para wzdycha. Miasto westchnień, marzeń, romantycznych wydarzeń. Czy taka jest naprawdę?

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Apulia / po drodze do Vieste / widok na Baja di Zagare
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 32060

bardo W planach naszej podróży po Sycylii, Kalabrii i Apulii nie mogło zabraknąć Półwyspu Gargano, który od dawna chcieliśmy zobaczyć. Zostawiliśmy go na koniec podróży, poświęcając tydzień na zwiedzanie i odpoczynek.

WłOCHY / Sycylia / Erice / Monte Cofano widziane z Erice
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 18478

A-kot Sycylia północno-zachodnia, rower, wino (w tej, a nie innej kolejności). Witam Globtroterów i zapraszam do lektury.

inf.praktczne, zdjęcia

2012-03-30

MarekU San Leo

WłOCHY / Region Marche w prowincji Pesaro e Urbino / San Leo / Okoloice San Leo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8362

MarekU Zachowane dziedzictwo architektoniczne San Leo to wystarczający powód by przybyć z wizytą do tego kamiennego małego miasta otoczonego pięknem pól i łąk.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Dolomity / Marmolada / Marmolada
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4404

Gdakub Już rano, wczesne rano, kolejny dzień naszej Słoweńsko-Włoskiej podróży. Dziś celem Marmolada 3333 m npm. Najwyżej w Dolomitach. Podejście mamy w planie zacząć wyciągiem gdyż pierwszy kawałek jest nudny i zabiera mnóstwo czasu. Kolejka startuje o 8.30 a my już o 7.45 parkujemy pod jej dolną stacją. Rozkładamy bufet śniadaniowy w bagażniku Golficzka. Kanapki, oczywiście z marmoladą :-)....

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6929

crisca33 W Wenecji co roku w pierwszą niedzielę września odbywają sie Historyczne Regaty - relacja dotyczy września 2010r.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / - / Mediolan / Katedra Mediolańska w pełnej okazałości
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7959

kolo © Propozycja wypadu wekendowego niskobudżetowego do Mediolanu. Zawiera opis jak dojechać, co zobaczyć. Spisałem też podstawowe ceny- dane na styczeń 2011. Nie ma informacji o noclegach gdyż spaliśmy u znajomych, ale we włoszech jest duża sieć hosteli i guesthouse'ów, więc nie powinno być z tym problemu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

WłOCHY / Abruzja / Campo Imperatore. / Campo Imperatore,wielki plaskowyz pod Wielkim Rogiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4878

martkris Pomiedzy Adriatykiem a Apeninami.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ALGIERIA / prowincja wschodnia / na moscie / MY
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8779

europe by train Mamy wspaniały plan, mianowicie w nadchodzące lato przejedziemy Europę wzdłuż i wszerz korzystając z kolejowego „miesięcznego”

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

WłOCHY / Abruzja / Scafa / Abruzja we Wloszech-region do odkrycia.
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5579

martkris Pomiedzy Adriatykiem a Apeninami - Abruzja.

zdjęcia, mapy, linki

WłOCHY / brak / Rzym / Rzym rzeźba na Moście Vittorio Emanuele
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5443

kasai Jak sprawić sobie nietypowy prezent na Mikołaja? Polecam wyjazd do Rzymu na kilka dni - my polecieliśmy do Wiecznego Miasta na weekend. Bardzo krótki, ale też bardzo przyjemny wyjazd. Bez biegania, stresu że jeszcze trzeba tyle zwiedzić i zobaczyć. Pogoda dopisała - było słonecznie i ok. 15 st. A w Polsce w tym czasie zimno i deszcz... W ciągu dwóch dni byliśmy w Watykanie, zobaczyliśmy urocze Zatybrze, snuliśmy się też po okolicach Forum Romanum i widzieliśmy jarmark świąteczny na Piazza Navona.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WłOCHY / brak / Wenecja / Wenecja
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10717

kasia114 Przewspaniałe miejsca we Włoszech i bardzo stare zabytki przyprawią o zachwyt nawet marudę. Naprawdę warto zobaczyć ten pełen tajemnic starożytności kraj. A luz Włochów i upodobanie do zabawy, każdemu turyście w czasie wakacje na pewno przypadnie do gustu.

WłOCHY / Toskania / Monte Oliveto Maggiore / Pochwała uczty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4691

podróżnik Opactwo usytuowane zaledwie 8 km na południe od Asciano na przepięknym wzgórzu w morzu cyprysów i oszałamiającej zieleni , ceglanymi, czerwonymi elewacjami kontrastuje z brązami gliniastej ziemi. W opactwie są trzy klasztory z których Wielki Klasztor słynie z 36 niezwykle cennych i oryginalnych fresków poświęconych życiu Św. Benedykta namalowanych przez Lukkę Signorelli i Antonia Bazi zwanego Sodomą.

WłOCHY / Dolomity / Marmolada / Mapa Marmolada
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2898

Wojtekn2 Marmolada Ferratka w trybie fast

zdjęcia, mapy, linki

FRANCJA / brak / Porto / Korsyka - Haute Corse - Porto
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4157

cubikon Prawie 1000km przez Korsykę, Bastia-Cap Corse-Calvi-Porto-Corte-Ajaccio-Bonifaccio-Bastia plus nieco Europy kontynentalnej (Wenecja w jedną stronę i jezioro Garda z powrotem).

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9202

ewarad Relacja z niedługiej podróży po kilku miastach włoskich: Wenecji, Werony, Udine i Triestu - odbytwj w dniach 30 czerwca - 10 lipca 2007 r.

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2727, Łączna liczba odwiedzin: 14257109Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl