Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Festiwal Barwy Świata Maroko-> Patronat medialny Globtrotera! > POLSKA


Festiwal_Barwy_Świata_Maroko Festiwal_Barwy_Świata_Maroko Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / -- / -- / Festiwal Barwy Świata MarokoSerdecznie zapraszamy na Festiwal, który odbędzie się w dniach 20 – 23 października 2011 roku w Krakowie. Organizatorzy Festiwalu: Jakub Ciećkiewicz dziennikarz „Dziennika Polskiego”, Urząd Miasta Krakowa, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Projekt Orient –serdecznie zapraszają!

Błękitne, tajemnicze uliczki Szafszawan, słodka herbata miętowa, arabeskowe tatuaże na dłoniach i stopach, poetycka opowieść Tuarega o marzeniach… to namiastka Maroka, które już w październiku na cztery dni przeniesie się do Krakowa! To wszystko w ramach Festiwalu „Barwy Świata. Maroko w Krakowie”.

Festiwal jest pierwszym w Polsce tak rozbudowanym wydarzeniem poświęconym w całości kulturze Maroka, jednym z najbardziej egzotycznych, różnorodnych i unikalnych wydarzeń tego typu. Już dziś serdecznie zapraszamy na Festiwal, który odbędzie się w dniach 20 – 23 października 2011 roku w Krakowie.

Organizatorzy Festiwalu: Jakub Ciećkiewicz dziennikarz „Dziennika Polskiego”, Urząd Miasta Krakowa, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Projekt Orient –serdecznie zapraszają!

Festiwal  „Barwy Świata. Maroko”. Jest skierowany do mieszkańców Małopolski w każdym wieku - dorosłych, studentów, młodzieży oraz dzieci. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy o społeczeństwie, życiu codziennym, obyczajach, historii a także aktualnych problemach mieszkańców Maroka – będącego obecnie głównym celem wyjazdów turystycznych Polaków w Afryce Północnej.
Wierzymy, że przekazana w ten sposób wiedza wpłynie na promowanie idei dialogu i współpracy, jak również przyczyni się do lepszego poznania i zrozumienia arabskiej kultury wśród Polaków – podkreśla Jakub Ciećkiewicz, pomysłodawca i reżyser Festiwalu.

W programie Festiwalu zaplanowano wiele różnorodnych atrakcji. Uczestnicy Festiwalu zobaczą unikalną w skali światowej kolekcję  XIX-wiecznych pocztówek – portretów kobiet arabskich, wezmą udział w wystawie zbiorów rzemiosła i sztuki Emira Muhammada Jabirego prosto z Maroka, wysłuchają prezentowanych po raz pierwszy w Polsce wierszy Tuaregów (tłumaczonych specjalnie z okazji Festiwalu).Ponadto odbiorcy zyskają możliwość wzięcia udziału w wystawie fotograficznej, w pokazach filmów, wykładach, warsztatach, slajdowiskach, prezentacjach rzemiosła i tańca marokańskiego.To wszystko stworzy niepowtarzalną okazję do wczucia się w atmosferę Maroka, jego specyfikę kulturową, twórcze możliwości i wielowiekowe tradycje. Festiwal stanie się doskonałym miejscem, aby w przyjaznej atmosferze poznawać marokańską kulturę, poczuć jego zapachy, odnaleźć egzotyczne smaki i rozkochać się w arabskich melodiach, wspólnie przeżywać ciekawe wydarzenia, odnajdywać inspiracje, poruszać istotne tematy i odnajdywać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora Królestwa Maroka w Polsce Pana Moha Ouali Tagmy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Spotkania z Marokiem odbywać się będą przez cztery dni w salach Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie. Festiwal zakończy  Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego - poświęcony poezji Sahary.

Zdjęcia

POLSKA / -- / -- / Festiwal Barwy Świata Maroko

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl