Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Plany i przygotowania (felieton) > KOSOWO, MACEDONIA, ALBANIA


SZARPANINA_2012 SZARPANINA_2012 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Polska / Polska / logoZima odchodzi, wiosna przychodzi, a wyprawa SZARPANINA 2012 - Kosowo Macedonia Albania 14-28 lipca 2012 coraz bliżej....

SZARPANINA 2012 - Kosowo Albania Macedonia 14-28 lipca 2012

Z nową wiosną nowe nadzieje, chciałoby się powiedzieć. Wraz z przejściem stanu atmosfery w okolice dwucyfrowych dodatnich temperatur Ekipa DualSport RIDERS gremialnie poczuła motocyklowego bluesa i zaczęła realizować go od razu na wiele różnych sposobów. Mario z Sowizdrzałem nakręcili wspólnie na opony blisko 100 asfaltowych kilometrów po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej już pod koniec lutego. Teraz Mario szlifuje kondycję na górskich spacerach, a Sowizdrzał zamawia kask rozmiaru XS dla swojej córeczki Danusi, żeby skorupka nasiąkła (nasiąknęła?) już za młodu. Arturowi do potomstwa jak na razie się nie spieszy, więc razem z Thorgalem dłubią zawzięcie przy swoich ,,osiołkach'' i z zazdrości przeklinają słoneczną aurę. Tomasz też dłubie dzielnie przy swojej super Teresie i poznaje uroki startu w życie zawodowe; kończy kolejne studia i zastanawia się czy woli być, czy mieć, ewentualnie czy da się te kwestie jakoś pogodzić. Oskar trenuje długodystansowe przeloty na swej ,,pomarańczy'', dzielnie panuje nad stertami papierów na swoim biurku i intensywnie duma nad wyborem porządnych dualsportowych opon na wyjazd.
Oprócz tego wszyscy, jak się da i gdzie się da, wyszukujemy coraz to nowe tereny, drogi i bezdroża, na których można trenować jazdę w pozasfaltowych warunkach. Ot, choćby odkryta niedawno droga techniczna wzdłuż budowy śląskiego odcinka autostrady A1 (Bytom-Gliwice) dostarcza tyle szutrowo-błotnej frajdy, że przysłowiowy banan z twarzy zejść nie chce nawet po paru godzinach.

Oczywiście, że bez odpowiednich działań - nazwijmy to szumnie: ,,w mediach'', czyli na 99% we wszechmogącym ,,ęternecie'' - byłoby nam trudno wyjść z pomysłem na wyprawę SZARPANINA 2012 poza własne grono. Naszym Patronom Medialnym staramy się podrzucać bieżące informacje. Prowadzimy także własne dwa serwisy, http://szarpanina2012.dualsport.pl oraz https://www.facebook.com/szarpanina2012. To oficjalnie, natomiast na specjalnym supertajnym forum ekipy DualSport RIDERS trwają ożywione dyskusje o doborze sprzętu, narzędzi, wysokokalorycznej żywności i odpowiednich ciuchów. Każdy z nas ma różne doświadczenia w jeżdżeniu i pakowaniu się, ale wspólny cel jest jeden - jechać razem, nie bez fantazji, choć w miarę bezpiecznie. No i oczywiście z samymi wartymi zapamiętania przygodami. Dlatego też, poza intensywnym treningiem, usiłujemy przede wszystkim zminimalizować bagaże i pościskać się nieco w namiotach, aby na odciążonych motocyklach poruszać się dostatecznie lekko i sprawnie.

W tej całej przedwyjazdowej euforii nie zapominamy też o sprawach nieco mniej górnolotnych, jak zakupy i finanse. Nie da się ukryć, że wciąż poszukujemy (z sukcesem!) nowych partnerów i sponsorów. Nie jesteśmy wszak grupą słynnych zawodowych podróżników, więc tym bardziej cieszą nas wszystkie, nawet najdrobniejsze, objawy zainteresowania ze strony firm i osób, które sprzętem, materiałami lub usługami wspierają wyprawę SZARPANINA 2012. Od dwóch zaprzyjaźnionych sklepów motocyklowych mamy już komplet filtrów oleju i powietrza, wszystkie potrzebne smary, świece, dętki, a nawet dwa wodoszczelne worki na bagaże (to dla nas naprawdę duża pomoc). Ponadto mamy już zagwarantowane porządne bawełniane koszulki z logo wyprawy oraz nieustające wsparcie informatyczne (serwery i hosting) ze strony profesjonalnej agencji reklamowej.

Myślimy, że już wkrótce uda się pokazać Wam kilka zdjęć z ,,oficjalnych treningów'' ekipy DualSport RIDERS. Sami również mamy nadzieję zebrać się wspólnie na jakiś więcej niż jednodniowy wypad i zwyczajnie po ludzku zgrać się, jeszcze lepiej niż dotąd, przed naszym wspólnym celem, do którego odliczamy dni i godziny...

Patronatem medialnym wyprawę SZARPANINA 2012 objęli:
Motogen.pl, Motoradio, Radio Piekary, Miesięcznik ,,Poznaj Świat'', Motocyklista.info, Wydawnictwo Motocyklowe, Czytelnia Motocyklowa, Globtroter.pl, e-gory.pl, 4risk.pl, Bezdroża.pl, Skauting.pl, Travelmoto.pl.

SPONSORZY: Motokuźnia (Czeladź), DlaMotocyklisty (Chorzów)
Partnerzy: Forbiker24.pl, Studio Reklamy CADDO

Zdjęcia

POLSKA / Polska / Polska / logo

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl