Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:ALBANIA

Liczba wyszukanych artykułów: 43

GlobAdmin Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany sezon urlopowy. Po dwóch latach ograniczeń podróżowanie wraca do normalności. Europejskie kraje znoszą obostrzenia, linie lotnicze przywracają siatkę połączeń sprzed pandemii, a my z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Pojawia się więc pytanie... gdzie spędzić tegoroczne wakacje?

inf.praktczne, zdjęcia

Globtroter.pl Odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, zwiedzanie antycznych zabytków, a może egzotyczna podróż w nieznane? Wreszcie nadeszło lato, a wraz z nim upragniony, długo wyczekiwany urlop. Każdy, kto planuje zagraniczne wakacje na własną rękę może odetchnąć z ulgą. Po trudnym okresie pandemicznym branża lotnicza znów się odradza.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / Albania, okolice Fier / Ardenica / Klasztor w Ardenicy (1).
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1716

emerytkawpodrozy Międzynarodowa izolacja Albanii w drugiej połowie XX wieku nie sprzyjała kontaktom turystycznym. Dopiero pod koniec XX wieku zaczęli ten kraj odkrywać dla siebie podróżnicy i turyści. A jest co w Albanii odkrywać. Bo to i pozostałości osad iliryjskich, i spuścizna kolonizacji greckiej i rzymskiej, i relikty panowania Bizancjum i Imperium Osmańskiego. Swój wkład w historię tych ziem zaznaczyli też bliżsi sąsiedzi Albanii. I nie zawsze był to wkład pokojowy – jak zwykle, gdy jakaś kraina leży na skrzyżowaniu dróg handlowych. Spośród wielu tak różnorodnych reliktów przeszłości klasztor w Ardenicy niewątpliwie zasługuje na odwiedzenie.

ALBANIA / Bałkany / Bałkany / Kierunek Bałkany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2814

mateuszfabiszak Jest takie miejsce w Europie, które swój charakter zawdzięcza mieszance narodów, kultur, religii i zwyczajów.

ALBANIA / Riwiera albańska /   / Riwiera albańska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7513

Globtroter.pl Prawie 300 słonecznych dni w roku, długa linia brzegowa, czysta, krystaliczna woda, piękne, zadbane plaże jeszcze nie zalane turystami i przepyszne owoce morza. Czego więcej potrzebujesz, żeby spędzić wymarzone wakacje? Albania, jeszcze tak egzotyczna i dziewicza, zapowiada się hitem turystycznym najbliższych lat.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ALBANIA / Kukes / Na rzece Drinie / Jezioro Koman
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4859

Antoni W latach 60 w ramach największego projektu energetycznego w komunistycznej Albanii, celem unowocześnienie kraju i doprowadzenia go do samowystarczalności energetycznej, wybudowano w środkowym biegu rzeki Driny dwie zapory, w Koman i w Fierzë. Tak powstał nowy 40 km wodny szlak komunikacyjny na jeziorze, po którym transport odbywa się za pomocą żeglugi promowej i łodzi. Warto wybrać się na rejs statkiem, podczas którego będziemy podziwiać wspaniałe zielone klify i ulokowane na brzegu wioski.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

aga.s Grupa 100 wolontariuszy z Czech wzięła udział w projekcie o nazwie „Albánská výzva” (Albańskie wyzwanie). Młodzi ludzie wyznaczyli 97 km tras turystycznych w Albańskich Alpach!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ALBANIA / - / Lekbibaj / Dolina w Lekbibaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2857

Albanian_Challenge Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtroter.pl! Tym razem "Albanian Challenge" - projekt stworzony przez grupę miłośników podróży z Czech, którzy zauroczeni pięknem Alp Albańskich postanowili pomóc w rozwoju turystyki w tych okolicach.

inf.praktczne, zdjęcia

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

ALBANIA / Berat / Wzgórze zamkowe / ...z rozległym widokiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3718

Leoncjo Druga część dziennika podróży po Albani dotycząca podróży od Sarande, przez Gjirokaster, Tepelene, Kelcyre, Permet, gorące źródła w okolicach Petran, Berat, Corovode, Oricum do Vlore.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CZARNOGÓRA / Ulcnij / Most na rzece Bojana / Drżyj rybo!
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3660

Leoncjo Pierwsza część dziennika podróży po Albani. Spisywane "na gorąco" wydarzenia obejmują okres od wyjazdu z Polski, do plaży w okolicach Jale, gdzie utknęliśmy z powodu złej pogody.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ALBANIA / Gjirokastra / Permet / Nowoczesność i tradycja
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4657

Leoncjo Subiektywne refleksje po dwutygodniowej podróży, najpierw wybrzeżem od Durres, przez Vlorę, Dhermi Do Sarande a następnie górskimi drogami przez Gjirokaster, Tepelene, Kelcyre, Permet, gorące źródła w okolicach Petran, Berat do Corovode.

ALBANIA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 9
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2901

GlobAdmin Za Wiktorem kolejny odcinek trasy, tym razem Kakavia- Bar. Poczytajcie jakie wrażenie zrobiła na nim Grecja, Albania oraz Czarnogóra.

ALBANIA / Dhermi / - / Albańskie wybrzeże
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3684

addicted2travel Pora na ostatnią część trasy ekipy addicted2travel po Albanii i Macedonii.

ALBANIA / Berat / Berat / Miasto 1000 okien
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2219

addicted2travel Zapraszamy do miasta tysiąca okien - czyli ciąg dalszy relacji z Albanii autorstwa ekipy addicted4travel.

ALBANIA / przełęcz Llogara / - / Albańskie wybrzeże
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10288

addicted2travel Zapraszamy na albańskie wybrzeże, czyli dalszy ciąg relacji ekipy addicted4travel.

ALBANIA / Ksamil / Ksamil / Plaża w Ksamilu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4000

addicted2travel Przedstawiamy ciąg dalszy naszych albańskich przygód

ALBANIA / - / - / albańskie drogi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4323

addicted2travel Zapraszamy na ciąg dalszy relacji z Albanii autorstwa ekipy addicted2travel.

ALBANIA / Syri i Kalter / Syri i Kalter / Blue eye
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3619

addicted2travel Jeśli macie ochotę na dalszy ciąg relacji z podróży do Albanii,to polecamy kolejny wpis ekipy addicted2travel.

ALBANIA / Gjirokaster / Gjirokaster / Miasto białych dachów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2335

addicted2travel Pora na dalszy ciąg relacji ekipy addicted2travel z podróży do Albanii.

ALBANIA / Pogradec / -  / Bunkier
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4120

addicted2travel Nasze portfele z radością opuszczają Grecję i wkraczają na teren zabunkrowanej Albanii.

ALBANIA / góry / GÓRY PRZEKLĘTE / podróż
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2682

armonia podróż do Albanii,jak dojechać, co warto zobaczyć

droga na miejsce, zdjęcia

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Całość relacji z podróży jak i mnóstwo zdjęć, filmów i przydatnych informacji znajdziecie na moim blogu: http://kolemsietoczy.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

Moto Touring Plany na rok 2013: Bałkany początek. Pierwsza wyprawa motocyklowa i oby sie wszystko udało...

ALBANIA / Shkoder-Tirane / Shkoder-Tirane / Drogi Albanii
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 12510

CocaineBlues Najbardziej wysunięty na południe cel podróży, jeden z wielu krajów, które odwiedziliśmy podczas naszej wyprawy motocyklowej. Kraj dziki, ale niezwykle piękny. Wspaniale jest podziwiać krajobrazy z siodła motocykla. Nie nastawialiśmy się na "zwiedzanie" czegokolwiek, nie kupiliśmy przewodnika - mieliśmy mapę i na tej podstawie obieraliśmy kurs. Nasze spostrzeżenia z objazdu Albanii "wyrwane z dziennika":

zdjęcia, mapy, linki

ALBANIA / - / Kanion rzeki Osum / Kanion rzeki Osum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 14993

Cyprian Spacerek wzdłuż kanionu rzeki Osum

BalkanTrip2012 Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza. Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.

POLSKA / Złotoryja / Złotoryja / Honda transalp
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3309

Bałkany2012-Asia Dwie motocyklistki, które nie poprzestały na swoich marzeniach, wybierają się motocyklami na podbój Półwyspu Bałkańskiego. Planują zwiedzić Chorwację, Albanię, Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę. Czy się uda ? Musi !

Bałkany na motocyklu Plan na wakacje: Bałkany na motocyklu. Może to nie koniec świata, ale na naszą pierwszą wyprawę motocyklową zupełnie wystarczy.

zdjęcia, mapy, linki

SkuBany Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Muszę w pełnić zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo po zeszłorocznych wojażach starym golfem teraz przyszła pora na podróż motorowerem na Bałkany.

zdjęcia, linki

POLSKA / Polska / Polska / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3389

SZARPANINA_2012 Zima odchodzi, wiosna przychodzi, a wyprawa SZARPANINA 2012 - Kosowo Macedonia Albania 14-28 lipca 2012 coraz bliżej....

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SZARPANINA_2012 Spółka-córka wyprawy SZARPANINA 2012 prezentuje najnowszą multimedialną grę komputerową w czasie rzeczywistym (a przestrzeni nieco nierzeczywistej) pt. ZMARZNĄĆ W CHORWACJI Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Geneza pomysłu, czyli motocyklem po Bałkanach (2009). Ilość graczy: 3 (Borsuk, Glaca, Sowizdrzał) Czas trwania: 6 dni (wrzesień 2009) Wymagania sprzętowe: Honda Deauville 700, Yamaha TDM 850, Yamaha FZS 600 Urządzenia peryferyjne: jeden GPS, jeden aparat 12 Mpx, dwie mapy (w tym jedna Krakowa), trzy mózgi (poziom wykorzystania ok. 10-40%), dużo chęci i wiary, głównie w siebie nawzajem. Urządzenia pamięci masowej: torby i plecaki przywiązane do siodeł, gdzieniegdzie kufry i torby na zbiorniki. Gadżety: namioty, śpiwory, palniki i butle z gazem, żywność zabrana z Polski.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ALBANIA / Kukes / Kukes / szczyt
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4373

SZARPANINA_2012 Przygotowania do wyprawy motocyklowej SZARPANINA 2012 14-28 lipca 2012 r.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Śląsk / Racibórz / logo projektu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5190

golfomaniacy Opis projektu wyprawy na Bałkany w sierpniu 2011. projekt jest otwarty dla wszystkich posiadaczy Golfów, którzy chcą dołączyć do nas na trasie.

droga na miejsce, zdjęcia

BOśNIA i HERCEGOWINA / Bośnia i Hercegowina / Medjugorie / Dewocjonalia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 22054

igebski Objazdowa wycieczka po Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czarnogórze, Albanii i Serbii.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ALBANIA / - / Góry Albanii / Zakręt 2
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6017

tkos Do Albanii wjechaliśmy od strony Macedonii, a dokładniej górską drogą wzdłuż północnego brzegu Jeziora Ochrydzkiego. Im dalej prowadziła nasza droga, tym coraz częściej zakręcała, prowadząc nas serpentynami przez górskie przełęcze, doliny i wzniesienia. Przed nami roztaczały się piękne, górskie krajobrazy. Pomyśleliśmy sobie, że choćby dla nich warto było tutaj odbić z naszej powrotnej drogi do Polski.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

towPawel Relacja z dwutygodniowej objazdówki po Bałkanach. Polecam przejechanie tej trasy :)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / brak / Drymades / albania
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 39040

szkot Niskobudżetowa podróż samochodem po Bałkanach i nie tylko

zdjęcia, linki

ALBANIA / brak / Apollonia / Albania - Apollonia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12486

danifilth86 Albania to miejsce, wokół którego krąży masa stereotypów oraz mitów. Nic dziwnego w końcu kraj był zamknięty na turystykę i kontakty międzynarodowe przez wiele lat. Ja postaram się obalić w/w zastrzeżenia i zachęcić do odwiedzenia tego regionu.

ALBANIA / Albania / Tirana / widok na Dajti
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 12998

jedrzej Pomysł odwiedzenia Albanii, najbardziej tajemniczego kraju Europy, zrodził się w 1995 roku. Pierwotnie wyjazd zaplanowaliśmy na wakacje 1996 roku. Niestety, upadek systemu oszczędnościowego tzw. piramid oraz związane z tym rozruchy społeczne, uniemożliwiły nasz plan. Dopiero w 2005 roku nasz pomysł doczekał się realizacji.

inf.praktczne, zdjęcia

grzewor prezentujemy dalszy ciąg relacji Grzegorza Worony z podróży po Europie Środkowo-Wschodniej

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

grzewor Będąc dzieckiem wymyśliłem niesamowitą podróż. Nie znając problemów z wizami, zamkniętymi granicami i przede wszystkim kosztami chciałem przejechać autostopem przez Europę do Maroka, dalej brzegiem morza Śródziemnego przez Egipt do Turcji i z powrotem do domu, do Polski. Trasą, przez kraje wtedy dla mnie dzikie i tajemnicze, z innymi kulturami, religiami czy nawet kolorem skóry mieszkańców. Miałem atlas i mapy więc plan był gotowy. Wiedziałem ile kilometrów mam do przejechania w każdym z państw. Miałem też namiot i karimatę a przede wszystkim dużo wolnego czasu w okresie wakacji.
Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Nie wszystkie granice były otwarte, do wielu potrzeba kosztownych wiz i raczej autostopem trudno by było je przejechać a na pociągi czy autobusy nie było mnie stać. Plan został odroczony.
Wyprawa którą odbyłem latem 2004 roku jest drugą częścią (pierwsza część to kawałek Afryki - Egipt) realizacji trasy z młodzieńczych lat, kolejne etapy czekają .........
........marzenia o ile są silne wcześniej czy później się spełniają ............

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2664, Łączna liczba odwiedzin: 12618351X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl