Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:ALBANIA

Liczba wyszukanych artykułów: 44

Globtroter.pl Romantyczna kolacja z widokiem na wieżę Eiffla, spacer wśród antycznych budowli Wiecznego Miasta, a może rowerowa wycieczka wzdłuż greckiego wybrzeża? Teraz to możliwe! LOT otworzył bezpośrednie połączenia z Lotniska Warszawa-Radom. Pierwsze rejsy do Paryża i Rzymu startują już 28 kwietnia, do Prewezy 11 czerwca, a do Tirany 16 czerwca. Gdzie warto udać się najpierw?

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

GlobAdmin Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany sezon urlopowy. Po dwóch latach ograniczeń podróżowanie wraca do normalności. Europejskie kraje znoszą obostrzenia, linie lotnicze przywracają siatkę połączeń sprzed pandemii, a my z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Pojawia się więc pytanie... gdzie spędzić tegoroczne wakacje?

inf.praktczne, zdjęcia

Globtroter.pl Odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, zwiedzanie antycznych zabytków, a może egzotyczna podróż w nieznane? Wreszcie nadeszło lato, a wraz z nim upragniony, długo wyczekiwany urlop. Każdy, kto planuje zagraniczne wakacje na własną rękę może odetchnąć z ulgą. Po trudnym okresie pandemicznym branża lotnicza znów się odradza.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / Albania, okolice Fier / Ardenica / Klasztor w Ardenicy (1).
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2360

emerytkawpodrozy Międzynarodowa izolacja Albanii w drugiej połowie XX wieku nie sprzyjała kontaktom turystycznym. Dopiero pod koniec XX wieku zaczęli ten kraj odkrywać dla siebie podróżnicy i turyści. A jest co w Albanii odkrywać. Bo to i pozostałości osad iliryjskich, i spuścizna kolonizacji greckiej i rzymskiej, i relikty panowania Bizancjum i Imperium Osmańskiego. Swój wkład w historię tych ziem zaznaczyli też bliżsi sąsiedzi Albanii. I nie zawsze był to wkład pokojowy – jak zwykle, gdy jakaś kraina leży na skrzyżowaniu dróg handlowych. Spośród wielu tak różnorodnych reliktów przeszłości klasztor w Ardenicy niewątpliwie zasługuje na odwiedzenie.

ALBANIA / Bałkany / Bałkany / Kierunek Bałkany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3488

mateuszfabiszak Jest takie miejsce w Europie, które swój charakter zawdzięcza mieszance narodów, kultur, religii i zwyczajów.

ALBANIA / Riwiera albańska /   / Riwiera albańska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16446

Globtroter.pl Prawie 300 słonecznych dni w roku, długa linia brzegowa, czysta, krystaliczna woda, piękne, zadbane plaże jeszcze nie zalane turystami i przepyszne owoce morza. Czego więcej potrzebujesz, żeby spędzić wymarzone wakacje? Albania, jeszcze tak egzotyczna i dziewicza, zapowiada się hitem turystycznym najbliższych lat.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ALBANIA / Kukes / Na rzece Drinie / Jezioro Koman
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6017

Antoni W latach 60 w ramach największego projektu energetycznego w komunistycznej Albanii, celem unowocześnienie kraju i doprowadzenia go do samowystarczalności energetycznej, wybudowano w środkowym biegu rzeki Driny dwie zapory, w Koman i w Fierzë. Tak powstał nowy 40 km wodny szlak komunikacyjny na jeziorze, po którym transport odbywa się za pomocą żeglugi promowej i łodzi. Warto wybrać się na rejs statkiem, podczas którego będziemy podziwiać wspaniałe zielone klify i ulokowane na brzegu wioski.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

aga.s Grupa 100 wolontariuszy z Czech wzięła udział w projekcie o nazwie „Albánská výzva” (Albańskie wyzwanie). Młodzi ludzie wyznaczyli 97 km tras turystycznych w Albańskich Alpach!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ALBANIA / - / Lekbibaj / Dolina w Lekbibaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3178

Albanian_Challenge Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtroter.pl! Tym razem "Albanian Challenge" - projekt stworzony przez grupę miłośników podróży z Czech, którzy zauroczeni pięknem Alp Albańskich postanowili pomóc w rozwoju turystyki w tych okolicach.

inf.praktczne, zdjęcia

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

ALBANIA / Berat / Wzgórze zamkowe / ...z rozległym widokiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4339

Leoncjo Druga część dziennika podróży po Albani dotycząca podróży od Sarande, przez Gjirokaster, Tepelene, Kelcyre, Permet, gorące źródła w okolicach Petran, Berat, Corovode, Oricum do Vlore.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CZARNOGÓRA / Ulcnij / Most na rzece Bojana / Drżyj rybo!
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4237

Leoncjo Pierwsza część dziennika podróży po Albani. Spisywane "na gorąco" wydarzenia obejmują okres od wyjazdu z Polski, do plaży w okolicach Jale, gdzie utknęliśmy z powodu złej pogody.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ALBANIA / Gjirokastra / Permet / Nowoczesność i tradycja
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5199

Leoncjo Subiektywne refleksje po dwutygodniowej podróży, najpierw wybrzeżem od Durres, przez Vlorę, Dhermi Do Sarande a następnie górskimi drogami przez Gjirokaster, Tepelene, Kelcyre, Permet, gorące źródła w okolicach Petran, Berat do Corovode.

ALBANIA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 9
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3533

GlobAdmin Za Wiktorem kolejny odcinek trasy, tym razem Kakavia- Bar. Poczytajcie jakie wrażenie zrobiła na nim Grecja, Albania oraz Czarnogóra.

ALBANIA / Dhermi / - / Albańskie wybrzeże
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4108

addicted2travel Pora na ostatnią część trasy ekipy addicted2travel po Albanii i Macedonii.

ALBANIA / Berat / Berat / Miasto 1000 okien
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2478

addicted2travel Zapraszamy do miasta tysiąca okien - czyli ciąg dalszy relacji z Albanii autorstwa ekipy addicted4travel.

ALBANIA / przełęcz Llogara / - / Albańskie wybrzeże
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10877

addicted2travel Zapraszamy na albańskie wybrzeże, czyli dalszy ciąg relacji ekipy addicted4travel.

ALBANIA / Ksamil / Ksamil / Plaża w Ksamilu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5099

addicted2travel Przedstawiamy ciąg dalszy naszych albańskich przygód

ALBANIA / - / - / albańskie drogi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5390

addicted2travel Zapraszamy na ciąg dalszy relacji z Albanii autorstwa ekipy addicted2travel.

ALBANIA / Syri i Kalter / Syri i Kalter / Blue eye
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4002

addicted2travel Jeśli macie ochotę na dalszy ciąg relacji z podróży do Albanii,to polecamy kolejny wpis ekipy addicted2travel.

ALBANIA / Gjirokaster / Gjirokaster / Miasto białych dachów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2680

addicted2travel Pora na dalszy ciąg relacji ekipy addicted2travel z podróży do Albanii.

ALBANIA / Pogradec / -  / Bunkier
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4821

addicted2travel Nasze portfele z radością opuszczają Grecję i wkraczają na teren zabunkrowanej Albanii.

ALBANIA / góry / GÓRY PRZEKLĘTE / podróż
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2890

armonia podróż do Albanii,jak dojechać, co warto zobaczyć

droga na miejsce, zdjęcia

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Całość relacji z podróży jak i mnóstwo zdjęć, filmów i przydatnych informacji znajdziecie na moim blogu: http://kolemsietoczy.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

Moto Touring Plany na rok 2013: Bałkany początek. Pierwsza wyprawa motocyklowa i oby sie wszystko udało...

ALBANIA / Shkoder-Tirane / Shkoder-Tirane / Drogi Albanii
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 13137

CocaineBlues Najbardziej wysunięty na południe cel podróży, jeden z wielu krajów, które odwiedziliśmy podczas naszej wyprawy motocyklowej. Kraj dziki, ale niezwykle piękny. Wspaniale jest podziwiać krajobrazy z siodła motocykla. Nie nastawialiśmy się na "zwiedzanie" czegokolwiek, nie kupiliśmy przewodnika - mieliśmy mapę i na tej podstawie obieraliśmy kurs. Nasze spostrzeżenia z objazdu Albanii "wyrwane z dziennika":

zdjęcia, mapy, linki

ALBANIA / - / Kanion rzeki Osum / Kanion rzeki Osum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 15496

Cyprian Spacerek wzdłuż kanionu rzeki Osum

BalkanTrip2012 Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza. Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.

POLSKA / Złotoryja / Złotoryja / Honda transalp
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3524

Bałkany2012-Asia Dwie motocyklistki, które nie poprzestały na swoich marzeniach, wybierają się motocyklami na podbój Półwyspu Bałkańskiego. Planują zwiedzić Chorwację, Albanię, Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę. Czy się uda ? Musi !

Bałkany na motocyklu Plan na wakacje: Bałkany na motocyklu. Może to nie koniec świata, ale na naszą pierwszą wyprawę motocyklową zupełnie wystarczy.

zdjęcia, mapy, linki

SkuBany Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Muszę w pełnić zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo po zeszłorocznych wojażach starym golfem teraz przyszła pora na podróż motorowerem na Bałkany.

zdjęcia, linki

POLSKA / Polska / Polska / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3589

SZARPANINA_2012 Zima odchodzi, wiosna przychodzi, a wyprawa SZARPANINA 2012 - Kosowo Macedonia Albania 14-28 lipca 2012 coraz bliżej....

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SZARPANINA_2012 Spółka-córka wyprawy SZARPANINA 2012 prezentuje najnowszą multimedialną grę komputerową w czasie rzeczywistym (a przestrzeni nieco nierzeczywistej) pt. ZMARZNĄĆ W CHORWACJI Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Geneza pomysłu, czyli motocyklem po Bałkanach (2009). Ilość graczy: 3 (Borsuk, Glaca, Sowizdrzał) Czas trwania: 6 dni (wrzesień 2009) Wymagania sprzętowe: Honda Deauville 700, Yamaha TDM 850, Yamaha FZS 600 Urządzenia peryferyjne: jeden GPS, jeden aparat 12 Mpx, dwie mapy (w tym jedna Krakowa), trzy mózgi (poziom wykorzystania ok. 10-40%), dużo chęci i wiary, głównie w siebie nawzajem. Urządzenia pamięci masowej: torby i plecaki przywiązane do siodeł, gdzieniegdzie kufry i torby na zbiorniki. Gadżety: namioty, śpiwory, palniki i butle z gazem, żywność zabrana z Polski.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ALBANIA / Kukes / Kukes / szczyt
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4619

SZARPANINA_2012 Przygotowania do wyprawy motocyklowej SZARPANINA 2012 14-28 lipca 2012 r.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Śląsk / Racibórz / logo projektu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5571

golfomaniacy Opis projektu wyprawy na Bałkany w sierpniu 2011. projekt jest otwarty dla wszystkich posiadaczy Golfów, którzy chcą dołączyć do nas na trasie.

droga na miejsce, zdjęcia

BOśNIA i HERCEGOWINA / Bośnia i Hercegowina / Medjugorie / Dewocjonalia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 23034

igebski Objazdowa wycieczka po Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czarnogórze, Albanii i Serbii.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ALBANIA / - / Góry Albanii / Zakręt 2
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6700

tkos Do Albanii wjechaliśmy od strony Macedonii, a dokładniej górską drogą wzdłuż północnego brzegu Jeziora Ochrydzkiego. Im dalej prowadziła nasza droga, tym coraz częściej zakręcała, prowadząc nas serpentynami przez górskie przełęcze, doliny i wzniesienia. Przed nami roztaczały się piękne, górskie krajobrazy. Pomyśleliśmy sobie, że choćby dla nich warto było tutaj odbić z naszej powrotnej drogi do Polski.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

towPawel Relacja z dwutygodniowej objazdówki po Bałkanach. Polecam przejechanie tej trasy :)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / brak / Drymades / albania
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 39965

szkot Niskobudżetowa podróż samochodem po Bałkanach i nie tylko

zdjęcia, linki

ALBANIA / brak / Apollonia / Albania - Apollonia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13063

danifilth86 Albania to miejsce, wokół którego krąży masa stereotypów oraz mitów. Nic dziwnego w końcu kraj był zamknięty na turystykę i kontakty międzynarodowe przez wiele lat. Ja postaram się obalić w/w zastrzeżenia i zachęcić do odwiedzenia tego regionu.

ALBANIA / Albania / Tirana / widok na Dajti
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 13506

jedrzej Pomysł odwiedzenia Albanii, najbardziej tajemniczego kraju Europy, zrodził się w 1995 roku. Pierwotnie wyjazd zaplanowaliśmy na wakacje 1996 roku. Niestety, upadek systemu oszczędnościowego tzw. piramid oraz związane z tym rozruchy społeczne, uniemożliwiły nasz plan. Dopiero w 2005 roku nasz pomysł doczekał się realizacji.

inf.praktczne, zdjęcia

grzewor prezentujemy dalszy ciąg relacji Grzegorza Worony z podróży po Europie Środkowo-Wschodniej

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

grzewor Będąc dzieckiem wymyśliłem niesamowitą podróż. Nie znając problemów z wizami, zamkniętymi granicami i przede wszystkim kosztami chciałem przejechać autostopem przez Europę do Maroka, dalej brzegiem morza Śródziemnego przez Egipt do Turcji i z powrotem do domu, do Polski. Trasą, przez kraje wtedy dla mnie dzikie i tajemnicze, z innymi kulturami, religiami czy nawet kolorem skóry mieszkańców. Miałem atlas i mapy więc plan był gotowy. Wiedziałem ile kilometrów mam do przejechania w każdym z państw. Miałem też namiot i karimatę a przede wszystkim dużo wolnego czasu w okresie wakacji.
Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Nie wszystkie granice były otwarte, do wielu potrzeba kosztownych wiz i raczej autostopem trudno by było je przejechać a na pociągi czy autobusy nie było mnie stać. Plan został odroczony.
Wyprawa którą odbyłem latem 2004 roku jest drugą częścią (pierwsza część to kawałek Afryki - Egipt) realizacji trasy z młodzieńczych lat, kolejne etapy czekają .........
........marzenia o ile są silne wcześniej czy później się spełniają ............

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2721, Łączna liczba odwiedzin: 14032140Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl