Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Australia, moja Austaralia cz.3 > AUSTRALIA


paulina.jot paulina.jot Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie AUSTRALIA / Wiktoria / Phillip Island / KoalaTym razem znów na południu: Victoria. Zajrzymy na Phillip Island i wyruszymy Great Ocean Road do 12 apostołów. Zapraszam.

https://picasaweb.google.com/106643223731376319771/AustraliaPhillipIsland
https://picasaweb.google.com/106643223731376319771/AustraliaGreatOceanRoad


Ta wycieczka przyniosła mi wiele radości, pomimo tego, że była zorganizowana i z przewodnikiem. Zbiórka na godz.13:00 na przystanku niedaleko Eureki w Melbourne. Ledwie zdążyłam, bo po drodze było tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia.. Tu po raz pierwszy przekonałam się o niesamowitej życzliwości australijczyków, bo wystarczyło tylko otworzyć mapę, a już jakaś życzliwa dusza z uśmiechem proponowała pomoc. Zbliżałam się już do celu, do przystanku miałam dosłownie jedną przecznicę, gdy zobaczyłam... blokadę ulicy, tłumy ludzi, telereporterzy, policja etc.. Zaklęłam pod nosem i podjęłam decyzję,że spróbuję bezczelnie, po polsku, sforsować tą blokadę. Nie uszłam za daleko, za chwilę już były koło mnie panie policjantki i oczywiście z uśmiechem zapytały mnie... czy mogą mi w czymś pomóc! Nie do wiary! Przeprowadziły mnie na drugą stronę, wyjaśniły, że ów spęd to wiec polityczny i wysłuchały mojej panicznej opowieści o uciekającym autokarze, bo właśnie dzwony oznajmiły godz.13... Następnie wyciągnęły prywatną komóreczkę, wykręciły numer do biura, w którym wykupiłam wycieczkę i zatrzymały dla mnie autokar. Kiedy już siedziałam bezpiecznie w fotelu, otrząsnięta z szoku, pomyślałam o naszej rodzimej Policji, o ich zaangażowaniu w sprawy szarego człowieczka... :)

Zdjęcia

AUSTRALIA / Wiktoria / Phillip Island / KoalaAUSTRALIA / Wiktoria / Phillip Island / Face in...faceAUSTRALIA / Wiktoria / Great Ocean Road / AUSTRALIA / Wiktoria / Great Ocean Road / Twelve Apostoles

Dodane komentarze

paulina.jot dołączył
23.04.2012

paulina.jot 2012-05-02 19:40:14

Już się tłumaczę! ...To był tylko jeden wyjazd pt." Zorganizowana wycieczka i z przewodnikiem" do Phillip Island na paradę pingwinków... Inaczej bym ich nie zobaczyła... A wogóle to piszę ten artykuł na raty i pewnie dlatego, że nie skończony muszę się teraz tłumaczyć :)

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 2012-05-02 19:14:53

:) Zorganizowana wycieczka i z przewodnikiem? To tak przystoi globtroterowi? :) Paulino - jesli bedziesz jechala w te strtony nastepnym razem - skontaktuj sie najpierw ze mna. Doradze Ci jak zobaczyc ta prawdziwa Australie i bez horrendalnych cen ( chociaz na tanio tez bym nie liczyl) :)
Pozdrawiam!
Marek

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Australia Blog Nowaka 613 To nie jest zwykły blog. Poczucie humoru autora, styl pisania, ilość informacji, stały kontakt z bloggerami czyni go wyjątkowym pod każdym względem. UWAGA! uzależnia! :)

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl