Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:AUSTRALIA

Liczba wyszukanych artykułów: 34

AUSTRALIA / WA / WA / Karijini NP
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1921

MwAustralii Karijini NP to jedno z miejsc na mapie Australii Zachodniej, które trzeba odwiedzić!! Słynie przede wszystkim z przepięknych wąwozów, wodospadów (okazalych szczegolnie w porze deszczowej) i kilkunastu szlakow trekkingowych o roznej trudnosci.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / NSW / Sydney / Vivid Sydney
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3106

Smoki i Kangury Jeśli na waszej trasie podróży pojawi się Australia, a pewnie się pojawi - będziecie musieli pomyśleć o wizie. Oczywiście, jeśli planujecie wyłącznie podróże i krótkoterminowy pobyt najlepsza (i bezpłatna) będzie wiza turystyczna, ale jeśli chcielibyście zatrzymać się na chwilę – i na przykład podreperować budżet przed dalszą podróżą, przyda wam się wiza z pozwoleniem na pracę. Tutaj macie do wyboru dwie opcje: Work and Holiday oraz Wizę studencką. Poniżej kilka podstawowych informacji na temat wiz

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / Daintree Nat. Park / rzeka Daintree / Krokodyl różańcowy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5179

ArturG Z czym kojarzy Wam się Australia? Jeśli tylko z pustyniami, suszą, wysoką temperaturą, eukaliptusami, kangurami i koalą, to koniecznie przeczytajcie tę relację.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / Wielka Droga Oceaniczna / Wielka Droga Oceaniczna / Arch George
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4788

emerytkawpodrozy Z Melbourne do Adelajdy jest około siedmiuset kilometrów. Aby przejechać ten dystans, potrzebny jest jeden dzień lub jedna noc. Ale ja chcę zobaczyć Most Londyński i Dwunastu Apostołów – wapienne formacje skalne na brzegu oceanu. Wykupuję trzydniową wycieczkę, z którą pokonam trasę z Melbourne do Adelajdy Wielką Drogą Oceaniczną.

AUSTRALIA / Nothern Teritory / Uluru-Kata Tjuta National Park. / konkurs
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 10982

Pan Urubamba Marzenia z dzieciństwa spełniają się :-) Przeczytajcie relację z podróży do Australii i uwieżcie, że Wam też się uda!

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5390

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

AUSTRALIA / New South Wales / Blue Mountains / Foggy
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1466

xmaori Zapraszamy do lektury czwartej i ostatniej część relacji z Czerwonego Kontynentu. Czy Wam także zamarzyła się podróż w tym kierunku? :-)

AUSTRALIA / Queensland / Hillsbourough National Park / butterfly
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3856

xmaori Pora na trzecią część wyprawy Xmaori, która przebiegała głównie przez Queensland i trwała 3 miesiące.

AUSTRALIA / Northern Territory / Kata Tjuta / Bubbles
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2164

xmaori Przedstawiamy drugą część relacji Xmaori z wyprawy przez Australię.

AUSTRALIA / Zachodnia Australia / Monkey Mia / Delfin
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4172

xmaori Przedstawiamy pierwszą część dziennika z podróży przez Czerwony Kontynet. Xmaori przez 45 dni przejechał 20 000 km!

AUSTRALIA / Sydney / Sydney / Sydney
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5312

Mala Goska Dla mnie Sydney to nieudane połączenie tradycji z nowoczesnością. Na starych budynkach dosłownie dobudowane są nowe, które pasują do nich tylko kształtem. Wygląda to okropnie.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / Wschodnie Wybrzeże / Brsibane / Świat oczami Gośki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1584

Goska Bloggerka Największych emocji i wrażeń podczas wolontariatu w ośrodku dla koali, kangurów, dingo i innych dzikich zwierząt dostarczyły mi kangury,

AUSTRALIA / --- / --- / Lady Australia, Marek Tomalik- patronat medialny Globtroter.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6812

GlobAdmin Majestatyczne piękno australijskiej ziemi, tej najbardziej pociągającej, nieoczywistej i niedostępnej, woła i przywabia niespokojne duchy. Jednym z nich jest Marek Tomalik, autor zjawiskowej opowieści o najmniejszym kontynencie świata.

AUSTRALIA / - / Uluru / Uluru
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2873

nowakadventure Relacja z najkrótszego wypadu do Australii

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / - / Szubin / Za horyzont
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4686

Za horyzont Niesamowita motocyklowa wyprawa dwóch przyjaciół na koniec świata. Wyprawa rozpocznie się 01.09.2013 roku i będzie wiodła przez 16 krajów. Żar pustyni, tropikalny upał to będzie towarzyszyć nam przez większość czasu. Mamy nadzieję poznać wspaniałych ludzi oraz pomóc tym, którzy potrzebują życzliwej ręki.

2012-06-27

gastropoda Mungo

AUSTRALIA / NSW / Mungo NP / Gdzie przód, gdzie tył?
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2782

gastropoda Park Narodowy Mungo znajduje się w południowozachodniej części Nowej Południowej Walii obejmując swoim zasięgiem obszar starożytnych jezior Willandra, obecnie wyschniętych. Nad brzegami jezior znaleziono ślady osadnictwa Aborygenów już od 45 000 lat. Archeolodzy odkryli tu m.in. najstarsze na świecie ślady kremacji zwłok, paleniska, kamienie młyńskie do ucierania nasion traw na mąkę., czy skamieniałe szczątki gigantycznych torbaczy. Jeziora wyschły ok. 18 000 lat temu i dziś jest to obszar pustynny. W 1981 teren został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

AUSTRALIA / Zach.Australia / Mandurah marina / Mandurah-most na Marina
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6288

Grusza Relacja z podrozy, Perth, Mandurah, Lake Clinton, Busselton, Margaret River

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

AUSTRALIA / Wiktoria / Phillip Island / Koala
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1865

paulina.jot Tym razem znów na południu: Victoria. Zajrzymy na Phillip Island i wyruszymy Great Ocean Road do 12 apostołów. Zapraszam.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

AUSTRALIA / great Barrier  reef / great Barrier  reef / żółw; nurkowanie w Australii
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2348

paulina.jot Tym razem Queensland: Cairns i okolice i nurkowanie na Wielkiej Rafie

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / Wiktoria / Phillip Island / Face in...face
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2332

paulina.jot Zapraszam do zapoznania się z moją relacją na temat Australii. Zapytasz: dlaczego miałbyś wybrać właśnie moją? Profesjonalnych poradników są tysiące, a ja jestem totalną amatorką, z sercem przepełnionym miłością do tego kontynentu, zapałem do podzielenia się relacją z podróży

inf.praktczne, zdjęcia, linki

AUSTRALIA / Queensland / Atherton Tablelands / Wodospad Millaa Millaa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7000

Beata & Tomek Globetrotting Odcinek miedzy Parkiem Narodowym w Daintree a Atherton byl najdluzszym jaki przejechalismy podczas naszwego pobytu w Australii. Nie mozemy jednak narzekac bo to co widzielismy po drodze zapieralo dech w piersiach.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / Queensland / Great Barrier Reef / Zielony Zolw Wodny
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5894

Beata & Tomek Globetrotting Jest to największa na Ziemi pojedyncza struktura wytworzona przez organizmy żywe, widoczna nawet z kosmosu. Jej poczatki szacuje sie na 18 milionow lat temu i ta struktura ciagle sie zmienia.

AUSTRALIA / Queensland / Miedzy Cairns a Palm Cove / Plaze Polnocnego Queensland
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6758

Beata & Tomek Globetrotting Wypozyczylismy kampera na 2 osoby z wbudowanym prysznicem, WC, kuchenka, lodówka, a co najważniejsze klima i z płaskim ekranem TV na mroczne wieczory;-) Zadnych hoteli i restauracji w tygodniu - wystarczy kamping i grill ;-) Szczerze mówiąc byliśmy pod wielkim wrażeniem kampingów w Queensland. Jest wiele do wyboru - prywatne, rzadowe- w parkach narodowych za jedyne 5 $ od głowy (ale licencje na kamping trzeba wykupić wcześniej). Udaliśmy się wiec do najbliższego supermarketu by zaopatrzyć się na caly tydzień i kilka godzin później jechaliśmy juz na północ od Cairns, zatrzymując sie od czasu do czasu na podziwianie tego pięknego krajobrazu, ktory znajduje sie liscie UNESCO (www.wettropics.gov.au.)

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / Queensland / Daintree National Park / Zielona Zaba Drzewna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4194

Beata & Tomek Globetrotting Ruszylismy na polnoc od Port Douglas by zaglebic sie w lasy tropikalne Queensland. Tyle slyszelismy o tym miejscu i z niecierpliwoscia czekalismy na ta czesc naszej podrozy w Australii.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

GlobAdmin Wiedza przeciętnego człowieka na temat Australii z reguły nie jest zbyt duża. Ten odległy kraj i kontynent zarazem, kojarzymy zazwyczaj z operą w Sydney, pociesznymi misiami koala i wszechobecnymi, skaczącymi kangurami. W swojej nowej książce pt. „Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia” Marek Tomalik zabiera czytelnika w podróż po Australii nieznanej, tajemniczej, a nader wszystko absolutnie fascynującej.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / NSW / Katoomba / Three Sisters z Echo Point
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7728

Ignatius Krótka relacja z jednodniowej wycieczki do Katoomba w Blue Mountains. Praktyczne informacje i ciekawostki dla zainteresowanych tymi magicznymi górami.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

AUSTRALIA / NSW / Manly / klif w Shelly Beach Park
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3185

Ignatius Krótki opis wycieczki do Manly, niedaleko Sydney w Nowej Południowej Walii. Kilka praktycznych informacji i kilka ciekawostek. Manly jest miejscem pełnym uroku i pięknych widoków w którym można poczuć klimat surferskiego raju.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

SZWAJCARIA / - / Zermatt / Trekking
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5362

phototraveller Śladem największych atrakcji Azji i Australii w poszukiwaniu przygody. Zabierzemy Was ze sobą w trzy miesięczną podróż swoimi relacjami oraz zdjęciami z interesujących miejsc drugiej strony świata.

be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

AUSTRALIA / Sydney / Sydney / Opera
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6097

dominkom Opis podróży po Australii, która była po trasie podróży dookoła świata. Trasa od Sydnej po wschodnim wybrzeżu, do rafy koralowej

AUSTRALIA / Wschodnia Australia / Góry Sniezne / Mt.Kosciuszko 2008
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2233

batibak Wyprawa Klubu Apinistycznego "Homohibernatus" do Australi na Gore Kosciuszki w 2008r.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / brak / Australia / Australia czyli twarzą w twarz z czerwonym lądem!
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 7718

thunderG ...wyjechałem z biletem w jedną stronę. Po przeszło rocznym pobycie w Sydney spakowałem plecak i wyruszyłem przed siebie, odwiedzając niezapomniane zakątki Australii...oto 10000 kilometrów wolności.

zdjęcia, mapy

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2734, Łączna liczba odwiedzin: 14641023Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl