Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Świąteczne jarmarki w Portugalii > PORTUGALIA


Turismo de Portugal Turismo de Portugal Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Natalis w LizbonieGrudniowe dni wypełnione są poszukiwaniem idealnych prezentów dla bliskich oraz zakupami wszelkich potrzebnych na święta produktów. W Portugalii dużą popularnością cieszą się świąteczne jarmarki, które umożliwiają zarówno zrobienie sprawunków, jak i dobrą zabawę. Poniżej kilka propozycji.

Natalis w Lizbonie
Natalis to największe targi świąteczne w stolicy Portugalii (Feira de Natal de Lisboa). Nie jest to jednak zwykły kiermasz – wpływy ze sprzedaży biletów wstępu (normalny – 2 euro, ulgowy – 1 euro, dzieci do 10 lat – gratis) przekazywane są na cele charytatywne. W tym roku Natalis odbędzie się w dniach od 1 do 9 grudnia, w godz. 15 do 23, w centrum targowym Feira Internacional de Lisboa (FIL) w Parque das Nações. To już 7 edycja tego wydarzenia. Na targach będzie można zapoznać się z ofertą ok. 180 wystawców, zarówno z Portugalii, jak i z zagranicy. Nie zabraknie bożonarodzeniowych dekoracji, zabawek, rękodzieła, mody i biżuterii, a także produktów i dań tradycyjnej kuchni. To świetna okazja dla tych, którzy poszukują wyjątkowego i stylowego prezentu dla swoich bliskich, a do tego w przystępnej cenie. Zaplanowano też dodatkowe atrakcje m.in. przedstawienia, tradycyjne zabawy oraz występy chórów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.natalis.fil.pt.

Óbidos Vila Natal
Tegoroczne miasteczko bożonarodzeniowe w portugalskim Óbidos otworzy swoje podwoje już 7 grudnia i będzie czynne aż do 2 stycznia 2013 r. Jak zwykle Óbidos zamieni się w bajkową krainę z atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych: chatka Świętego Mikołaja (Casa do Pai Natal), Planetarium, Dom Luster (Casa de Espelhos), gry przygodowe, karuzela, lodowisko - to tylko kilka z nich. Do tego wystawa konstrukcji z LEGO®, przedstawienia marionetek oraz jarmark produktów regionalnych. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.obidosvilanatal.pt (m.in. mapę z zaznaczonymi hotelami i restauracjami) oraz www.obidos.pt.

Świąteczne zakupy na Maderze
Już na początku grudnia na ulicach Funchal, stolicy Madery, pojawiają się drewniane budki, w którym można zakupić rozmaite ciasta i przysmaki (m.in. słynne maderskie ciasto miodowe czy chleb kukurydziany) oraz kwiaty doniczkowe: poinsecje, storczyki, anturium, a nawet hiacynty (wszak to „wyspa wiecznej wiosny”).
Osoby, które będą miały okazję spędzić Boże Narodzenie na tej wyspie, powinny zajrzeć do Funchal na odbywającą się tam 23 grudnia Noc na Targu (Noite do Mercado). W największej halli targowej tego miasta - Mercado dos Lavradores oraz na straganach ustawionych na okolicznych uliczkach przez całą noc będzie można zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy. Rolnicy z całej wyspy oferują swoje produkty: tutejsze, egzotyczne owoce, warzywa i kwiaty. Lokalne bary serwują tradycyjne napitki o takich nazwach, jak poncha (rum z cukru trzcinowego z dodatkiem miodu i soku z cytryny), cidra (sporządzony z jabłek napój o niskiej zawartości alkoholu) i sangria. Można tam także kupić słodycze oraz Carne de Vinho-e-Alhos, czyli kanapki z mięsem przyrządzonym w winie i czosnku, tradycyjnie podawane na Boże Narodzenie. Ogólna radość i świąteczny nastrój udziela się wszystkim. Zwłaszcza, że zakupy umilają występy regionalnych zespołów oraz koncert kolęd, śpiewanych przez wszystkich odwiedzających jarmark. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.visitmadeira.pt/fimdoano.


W Portugalii dużą popularnością cieszą się świąteczne jarmarki, które umożliwiają zarówno zrobienie sprawunków, jak i dobrą zabawę.

Zdjęcia

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Natalis w LizboniePORTUGALIA / Lisboa / Óbidos / Óbidos Vila NatalPORTUGALIA / Madera / Funchal / Świąteczny jarmark na MaderzePORTUGALIA / Madera / Funchal / Noite de Mercado

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Óbidos Vila Natal 24 Strona dotycząca corocznego miasteczka bożonarodzeniowego w Óbidos.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl