Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

II edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza. > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / II edycja  Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda BudrewiczaW dniach 11 - 13 kwietnia 2013 roku w Mediatece przy pl. Teatralnym 5 i w Bibliotece Turystycznej przy ul.Szewskiej 78 odbędzie się druga edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”. Organizatorem Festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Centrum Inicjatyw UNESCO i Instytut Studiów Azjatyckich.

Druga edycja „Równoleżnika zero” będzie poświęcona kontynentowi azjatyckiemu.
Podczas Festiwalu będzie można wysłuchać opowieści o podróżach po Sri Lance, Indonezji, Birmie, Tajlandii i Chinach. Dodatkowo nasi prelegenci zachęcą do podróżowania autostopem oraz zademonstrują jak przygotować egzotyczną podróż za małe pieniądze.
Tegoroczną edycję festiwalu otworzy gość honorowy: Jacek Pałkiewicz, reporter, odkrywca źródła Amazonki, twórca survivalu w Europie, autor ponad dwudziestu książek.
Gośćmi Festiwalu będą podróżnicy, z którymi szersza publiczność nie miała okazji spotkać się wcześniej m.in.: Małgorzata Szumska, Jędrzej Morawiecki, Arkadiusz Wyrostek, Anna Jaklewicz, Zbyszek Pawlak, Łukasz Kędzierski, Anna i Bogusław Hajduk, Marta Sziłajtis – Obiegło i Anna Janik, a także Paweł Bartnik. To osoby o zainteresowaniach zarówno antropologicznych, fotograficznych, geograficznych, jak i reporterskich.
Formuła Festiwalu przewiduje różnorodne imprezy towarzyszące, takie jak: warsztaty tańca indyjskiego bharatanatyam, przygotowywania potraw według tradycyjnej kuchni indyjskiej, a także pokaz japońskiej ceremonii herbacianej, który poprowadzi Krzysztof Pielaszek.
Oferta Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego jest na tyle bogata, iż każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Dla dzieci proponujemy m.in. czytanie bajek indyjskich, japoński teatr ilustracji i sypanie mandali, a dla ich mam malowanie henną.
Jedną z atrakcji festiwalu będą koncerty: występ Adama Dudko - muzyka gitarowego i sitarowego, a także pokaz gry na starochińskim instrumencie - Guzheng.
Festiwalowi będzie towarzyszyła wystawa Łukasza Kędzierskiego, pt.“Kolory Azji” prezentująca podróże po Azji m.in. Sri Lance, Indonezji, Birmie i Tajlandii.
Jesteśmy przekonani, że druga edycja festiwalu „Równoleżnik zero” podobnie jak, pierwsza przyciągnie i zainteresuje zarówno zagorzałych podróżników jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podróżowaniem. Wrocławski Festiwal Podróżniczy na pewno przybliży jego uczestnikom zarówno nieznane miejsca, jak i kultury, a także pozwoli na poznanie życia codziennego i tradycji ludzi żyjących w różnych zakątkach globu.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony Festiwalowej: (http://rownoleznikzero.pl/) i profilu na Facebooku: (http://www.facebook.com/RownoleznikZero?ref=ts&fref=ts), na której można znaleźć aktualne informacje na temat programu, imprez towarzyszących i konkursów podczas których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.
Marzena Karwowska – koordynator ds. programu mbp57[at]biblioteka.wroc.pl tel. 503 750 009
Anna Janus – koordynator ds. promocji festiwalu ajanus[at]biblioteka.wroc.pl tel. 507 768 752

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / II edycja  Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl