Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Księżycowy krajobraz błotnych wulkanów vs. wielkomiejska atmosfera Bukaresztu > RUMUNIA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie RUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyCiąg dalszy relacji z wyprawy do Rumuni

Po raz kolejny zbaczamy z utartych szlaków, szukając miejsc do których turyści rzadko docierają. Zamiast od razu zatrzymać się w Bukareszcie, postanawiamy nadrobić jakieś 120 km i kierujemy się w stronę Buzau. Niedaleko tego miasta znajdują się wulkany błotne Noirisi. Droga do wulkanów jest bardzo malownicza, wąska i porośnięta dziką roślinnością, co nadaje jej niezwykle egzotycznego i niedostępnego charakteru.
Podążając za drogowskazami, dość łatwo udaje nam się trafić do wulkanów. Bilet wstępu kosztuje 4 RON, a studencki 2 RON. Parking jest bezpłatny. Okazuje się, że na miejscu jesteśmy praktycznie sami. Z oddali co chwilę słychać bulgotanie błotnych kraterów. Kiedy naszym oczom ukazują się pierwsze wulkany, mamy wrażenie, że wylądowali na innej planecie. Obserwujemy błotne wybuchy i napawamy się pięknem otaczającej nas przestrzeni. Niestety dwa kolejne dni będziemy musieli spędzić w Bukareszcie. Aż żal nam stąd wyjeżdżać. Czas nas jednak goni, bo następnego dnia Paulina bierze udział w konferencji w Narodowym Banku Rumunii. Powoli zmierzamy więc w kierunku stolicy.
Hotel Cameliei zarezerwowaliśmy już wcześniej na booking.com. Z doświadczenia wiemy, że łapanie noclegów w przyzwoitej cenie w wielkim mieście nie należy ani do łatwych, ani do przyjemnych. Okazuje się, że wylądowaliśmy w jakimś slumsie, gdzie mieszkańcy całymi dniami przesiadują na ulicy popijając różne trunki.
Postanawiamy zapoznać się z okolicą. Po Bukareszcie można poruszać się autobusem, tramwajem, trolejbusem, metrem lub taksówką. Bilet na dwa przejazdy metrem kosztuje 4RON Za niewielkie pieniądze można także poruszać się taksówkami. Koszt przejechania 1 km to zaledwie 1,39RON. Po przejechaniu ponad 1000 km bocznymi drogami, przejeżdżając przez wiele małych wiosek, wielkomiejska atmosfera Bukaresztu zdecydowanie nie robi na nas wrażenia. Takich miejsc raczej staramy się unikać. Spacerując ulicami Bukaresztu podziwiamy ogromny budynek parlamentu, który jest największym budynkiem w Rumunii i jednym z największych w Europie.

cdn

Zdjęcia

RUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyRUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyRUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyRUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyRUMUNIA / Bukareszt / Bukareszt / Wielkomiejska atmosfera - budynek parlementuRUMUNIA / Bukareszt / Bukareszt / Wielkomiejska atmosfera - budynek parlementuRUMUNIA / Bukareszt / Bukareszt / Wielkomiejska atmosferaRUMUNIA / Bukareszt / Bukareszt / Wielkomiejska atmosfera

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl