Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

drogi w Rumunii > RUMUNIA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie RUMUNIA / Maramuresz / rumunia / Drogi w Rumuniiciąg dalszy relacji z Rumunii

Wśród krajów, które dotychczas zwiedziliśmy na trzech kontynentach, Rumunia zdecydowanie wyróżnia się najgorszym stanem dróg. Można tu co prawda znaleźć nowoczesne autostrady, ale w znacznej większości przypadków drogi cechują się złym stanem nawierzchni. Dobrze jest, kiedy łata przykrywa łatę. Niestety trafiliśmy też na drogi tak dziurawe jak szwajcarski ser. Najgorszy i najbardziej dziurawy odcinek wiódł z Borsy w kierunku przełęczy Prislop do Varta Dornej – ponad 65 km drogi pokrytej dziurami. Nierzadko na naszej drodze pojawiały się także żywe przeszkody w postaci różnych zwierząt, przejeżdżaliśmy przez wątpliwej jakości mosty. Czasem na środki drogi wyrastało drzewo. Dodatkowym utrudnieniem były złe warunki pogodowe, które doprowadziły do podmycia szosy transfagaraskiej. Kierowca na rumuńskich drogach zdecydowanie się nie nudzi, bo jazda dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny. Nawet nasze auto, które przeżyło już wiele, nie dało rady z rumuńskimi dziurami – w Bukareszcie okazało się, że w kole nie ma powietrza. Musieliśmy więc szukać najbliższego wulkanizatora, bo na laczku daleko byśmy nie zajechali. Usługa wulkanizatora kosztowała nas 25 RON.

Zdjęcia

RUMUNIA / Maramuresz / rumunia / Drogi w RumuniiRUMUNIA / Maramuresz / rumunia / Drogi w RumuniiRUMUNIA / Maramuresz / rumunia / Drogi w Rumunii

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Drogi, kuchnia, krajobrazy i ceny Rumunii 377 informacje praktyczne podczas podróżowania w Rumunii

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl