Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

People's Jury – program dla uczestników - patronat medialny Globtroter.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Festiwal Pięć Smaków 7 edycjaDo 9 września trwa rekrutacja do People's Jury, które oceniać będzie konkursowe tytuły Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.

Do 9 września trwa rekrutacja do People's Jury, które oceniać będzie konkursowe tytuły Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. W programie przewidzianym dla uczestników projektu znalazły się praktyczne warsztaty dziennikarskie, zajęcia teoretyczno-filmowe oraz spotkania z twórcami.

People's Jury 2012 - spotkanie z reżyserem Dainem Saidem

W skład jury wejdzie 13 osób - będą one oceniać filmy sekcji Nowe Kino Azji. Recenzje, które powstaną w trakcie trwania projektu, będą publikowane na portalu Stopklatka.pl. Opiekę merytoryczną nad pracą People's Jury już po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni od kilku lat publikująca w mediach drukowanych i elektronicznych (FILM, Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Portalfilmowy.pl).

Zajęcia dodatkowe poprowadzą:

* Michał Oleszczyk - krytyk filmowy i tłumacz, doktor filmoznawstwa UJ. Laureat nagrody im. Krzysztofa Mętraka i nagrody PISF w kategorii Krytyka Filmowa. Autor książki "Gorycz wygnania: Kino Terence'a Daviesa" i współautor (wraz z Kubą Mikurdą) wywiadu-rzeki z Guyem Maddinem pt. "Kino wykolejone". Prowadzi bloga "Ostatni fotel po prawej stronie", nagrodzony w konkursie Onetu jako najlepszy kulturalny blog 2009 roku. Poprowadzi zajęcia z podstaw analizy filmu i języka filmowego.
* Jagoda Murczyńska - psycholożka, kulturoznawczyni, doktorantka filmoznawstwa UJ, tłumaczka i redaktorka. Współautorka książek o tematyce filmowej w wydawnictwie Ha!art, redaktorka i jedna z tłumaczek książki Jaspera Sharpa "Za różową kurtyną. Historia japońskiego kina erotycznego". Dla People's Jury wygłosi wykład o kinie gatunkowym na podstawie twórczości Tetsui Nakashimy.
* Wafa Ghermani - badaczka kina tajwańskiego, doktorantka na Uniwersytecie La Sorbonne, gdzie zajmuje się zagadnieniem filmu i tożsamości na Tajwanie, konsultantka Międzynarodowego Festiwalu Filmów Azjatyckich w Vesoul Cinéma d'Asie. W ramach projektu poprowadzi autorskie zajęcia.
* Midi Z - reżyser urodzony w Birmie. W wieku 16 lat wyemigrował do Tajwanu. Jego dyplomowy film, "Paloma Blanca", był prezentowany na kilkunastu międzynarodowych festiwalach filmowych. W 2009 roku został wybrany na głównego reżysera Taipei Golden Horse Film Academy organizowanej przez Hou Hsiao-Hsiena. Zrealizował krótki film pt. "Hua-Xing Incident", wyprodukowany przez Hou. Jego pełnometrażowy debiut "Powrót do Birmy" (Return to Burma/ Gui lái dí rén, Tajwan 2011) był prezentowany na międzynarodowych festiwalalach, w tym Pięciu Smakach. W tym roku filmowiec odwiedzi festiwal ze swoją najnowszą produkcją - "Biednymi ludźmi" (Poor Folk/ Qiong ren, liu lian, ma yao, tou du ke, 2012) i weźmie udział w specjalnym spotkaniu z członkami jury.

Konkurs jest skierowany wyłącznie do amatorów i półprofesjonalistów - w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu, Fundacja Sztuki Arteria. Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl

Więcej informacji na stronie festiwalu.


7. edycja festiwalu odbędzie się w kinach Muranów i Luna w dniach 4-11 listopada. Replika w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 8-14 listopada.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteriakontakt: Joanna Jakubik
joanna@arteria.art.pl
+48 600 944 351
pr@arteria.art.pl
www.piecsmakow.pl


Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Festiwal Pięć Smaków 7 edycja

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl