Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Festiwal Podróżniczy "Kontynenty" - patronat medialny Globtroyer.pl > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Lubelskie Spotkanie Podróżnicze KontynentyZapraszamy na kolejną imprezę dla wielbicieli podróży! Tym razem na Festiwal Podróżniczy Kontynenty w Lublinie.

Festiwal Podróżniczy „Kontynenty” będzie odbywał się w dniach 4 – 5 kwietnia 2013 roku, a spotkanie podróżnicze będące zapowiedzią festiwalu odbędzie się w dniu 19 listopada 2013 roku. Wydarzenia odbędą się w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Festiwal „Kontynenty” to pierwsze tego typu wydarzenie w Lublinie, w programie którego znajdą się prelekcje znanych podróżników, panel dyskusyjny, wystawa fotografii podróżniczej, konkurs na film krótkometrażowy o tematyce podróżniczej i około-podróżniczej, konkursy dla zgromadzonych gości, projekcje filmowe oraz impreza z muzyką świata. Całość dwudniowego wydarzenia będzie transmitowana w Internecie, a następnie udokumentowana w postaci relacji foto oraz wideo.

Spotkanie listopadowe, to swojego rodzaju zapowiedź festiwalu. Wysłuchamy tu dwóch prezentacji podróżniczych, zorganizowana będzie również wystawa fotografii podróżniczej oraz konkurs na najlepszy, krótki film / teledysk z podróży. Całość wydarzenia będzie transmitowana w Internecie.

Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze to inicjatywa, która narodziła się w marcu 2013 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnej społeczności. Cykliczne spotkania inspirują do aktywnego poznawania świata i dzielenia się zdobytą w ten sposób wiedzą, przez co umożliwiają poznawanie innych kultur oraz kształtują postawy tolerancji oraz szacunku dla odmienności. Barwne prezentacje podróżnicze, a także wystawa fotografii i konkurs filmowy w sposób przystępny prezentują życie mieszkańców innych rejonów świata, przełamują dzielące nas mury stereotypów i uprzedzeń oraz dają wgląd w życie codzienne udowadniając, że wszędzie na świecie ludzie są do siebie podobni i ich życie toczy się w oparciu o te same elementarne zasady.

Podczas festiwalu oraz w nadchodzących spotkaniach organizatorzy Festiwalu chcą zwrócić szczególną uwagę na aspekty, które często pojawiały się w pytaniach padających z widowni – kobiety w podróży oraz podróżująca rodzina. Chcą ponadto pokazać, że podróżować może każdy niezależnie od wieku - zapraszając do wygłoszenia prelekcji podróżujących seniorów.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Lubelskie Spotkanie Podróżnicze Kontynenty

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl