Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Odkrywając najładniejsze plaże Albanii > ALBANIA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ALBANIA / przełęcz Llogara / - / Albańskie wybrzeżeZapraszamy na albańskie wybrzeże, czyli dalszy ciąg relacji ekipy addicted4travel.

Leżenie na plaży w jednym miejscu szybko nam się nudzi więc ruszamy w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża. Chcemy zobaczyć najładniejsze plaże Albanii. Z Ksamilu ruszamy w kierunku Himare, przez Gjipe, Dhermi żeby dotrzeć do jednego z najpiękniejszych miejsc w Albanii – przełęczy Llogara.

Cała trasa wiodąca wybrzeżem była bardzo malownicza, co znacząco obniżało tempo naszej jazdy, ponieważ co chwila zatrzymywaliśmy się na krótką sesje fotograficzną. Co kilka kilometrów robiliśmy też postój na co ładniejszych plażach na krótki spacer i mała kąpiel.
Nie udało nam się tylko dotrzeć jedynie do plaży Gjipe, do której można dotrzeć jedynie samochodem terenowym przez kanion o tej samej nazwie. Alternatywą był 4-kilometrowy spacer wzdłuż kanionu, na który chcieliśmy się zdecydować, ale niestety jadąc główną drogą, przeoczyliśmy wejście do kanionu.

O Dhermi wiedzieliśmy tyle, że znajduje się tu najdłuższa 7-kilometrowa piaszczysta plaża. Piaszczyste plaże najeżą do rzadkości w Albanii, dlatego strasznie chcieliśmy tam dotrzeć. W wjeździe do miasta Dhermi zatrzymaliśmy się na dwóch plażach – jednak żadna z nich nie była ani długa, ani piaszczysta. Trochę zrezygnowani, zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę na jednej z nich. Plaża, choć nie piaszczysta – to bardzo piękna. Woda kryształowo czysta. Wykąpaliśmy się w morzu, odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej w kierunku przełęczy Llogara. Nie ujechaliśmy kilku kilometrów, kiedy naszym oczom ukazał się przepiękny widok poszukiwanej przez nas plaży. Niestety było już dość późno, więc musieliśmy zrezygnować z kolejnego dłuższego postoju. Przejazd przez pzełęcz Llogara, zdecydowanie zrekompensowała nam to jednak .


Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych relacji http://addicted2travelblog.wordpress.com/

Zdjęcia

ALBANIA / przełęcz Llogara / - / Albańskie wybrzeżeALBANIA / przełęcz Llogara / - / Albańskie wybrzeżeALBANIA / Saranda / - / Albańskie wybrzeżeALBANIA / Dhermi / - / Albańskie wybrzeżeALBANIA / przełęcz Llogara / - / Albańskie wybrzeże

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl