Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Podsumowanie trasy - Rumunia > RUMUNIA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie RUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyPora na podsumowanie trasy, która wiodła przez Rumunię, Bułgarię, Grecję, Albanię i Macedonię.

W ciągu 17 dni pokonaliśmy prawie 6,5 tysiąca kilometrów, odwiedziliśmy 5 krajów i przeżyliśmy całe mnóstwo niesamowitych przygód. Trasa wiodła przez Rumunię, Bułgarię, Grecję, Albanię i Macedonię.

Z Poznania kierujemy się w kierunku Krakowa, następnie przekraczamy granicę ze Słowacją i przez Węgry docieramy w końcu do Rumunii. Na noc zatrzymujemy się w okolicy miejscowości Certaze, gdzie rano udajemy się na niedzielną mszę i mamy okazję poznać bliżej rumuński folklor. Maramuresz zdecydowanie najlepiej odwiedzić w niedzielę lub święta, ponieważ wtedy mieszkańcy wiosek spacerują w swoich tradycyjnych strojach. Następnie udajemy się do Sapanty, aby zobaczyć słynny wesoły cmentarz.

Ruszamy dalej i zatrzymujemy się w Barsanie , żeby podziwiać kompleks monastyrów.
Następnie zmierzamy w kierunku Wąwozu Bicaz, jednak najpierw musimy pokonać najtrudniejszy odcinek na całej naszej trasie. Droga z Borsy do Vatra Dornei jest w stanie fatalnym. Pokonanie odcinka 90 km zajęło nam kilka godzin.
Przez Wąwóz Bicaz udajemy się w kierunku Sighisoary, gdzie zaczynamy nasze poszukiwania śladów Drakuli – tu bowiem urodził się Wlad Palownik – pierwowzór słynnego Drakuli. Najpierw jednak odwiedzamy Iacobeni – wioski prawie w całości zasiedlonej przez Cyganów.

W Braszowie zwiedzamy starówkę i podziwiamy panoramę miasta z punktu widokowego, do którego dostajemy się wyciągiem.
W Branie szukamy kolejnych śladów Drakuli – tu znajduje się rozreklamowany na potrzeby turystyki masowej pseudo zamek Drakuli. My jednak postanawiamy poszukać tego, w którym rzeczywiście władzę sprawował Palownik – przejeżdżając słynną trasę Transfagorską i podziwiając niesamowite widoki – trafiamy w końcu do celu – Twierdzy Poienari.
Nas0tępnie odwiedzamy stolicę Rumunii – Bukareszt. Stąd robimy wycieczkę do błotnych wulkanów koło Buzau.

Ostatnim celem naszej podróży było miejsce pochówku Wlada Palownika. Jego grób znajduje się na wyspie Snagov na Jeziorze Snagov w Monastyrze Snagov. Stąd kierujemy się w stronę bułgarskiego Ruse.
tu został pochowany Wład Palownik

Zdjęcia

RUMUNIA / Buzau / Noirisi / Błotne wulkanyRUMUNIA / Transylwania /  Iacobeni / Cygańska wioskaRUMUNIA / Braszów / Braszów / Las czerwonych dachówRUMUNIA / Transylwania / Snagov / Monastyr Snagov - grób DrakuliRUMUNIA / Maramuresz / Sapanta / Wesoły cmentarz

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl