Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Peru w 2 tygodnie (listopad 2013) > PERU


Smok-1 Smok-1 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie PERU / Arequipa / okolice Chivay / Kanion Colca (3)Peru w 2 tygodnie? Brzmi zachęcająco :-) Polecamy porady praktyczne Smoka-1 z objazdu po południowym Peru.

Krótkie info, porady praktyczne, trasa dwutygodniowego objazdu po południowym Peru w listopadzie 2013 roku

Przelot: coś w rodzaju promocji, chociaż do mitycznej ceny poniżej 1000 zł to jednak sporo brakowało (za mniej więcej 240 Euro były ceny lotów Paryż – Lima – Paryż w marcu-czerwcu 2013 – wybrane daty, oczywiście upolowanie nie było łatwe). Minusem mojej promocji (lot Madryt – Miami –Lima – Miami – Madryt, cena ok. 2100 zł) była konieczność posiadania wizy amerykańskiej, no i dolot do Madrytu – wydaje mi się, że lepsze ceny są na przeloty z Warszawy są do Barcelony, Madryt niestety nawet Ryanairem jest nieco droższy (i w dodatku z Krakowa) …. No ale kupić bilet w końcu się udało (dodatkowo doszedł dzień w Madrycie)

Zdjęcia: okolice Chivay, Arequipa, Kanion Colca (3), PERU
okolice Chivay, Arequipa, Kanion Colca (3), PERU2 tygodnie oznacza konieczność zawężenia zwiedzania do pewnej części Peru, jak również dość sprawnego rozplanowania przelotów, przejazdów, w szczególności w części związanej ze zwiedzaniem Machu Picchu – limity dzienne wejść oraz dojazdem do MP (określona ilość pociągów dziennie, nie wspominając już o wysokich kosztach). Dodatkowym czynnikiem, zabierającym dużo czasu, była chęć zwiedzania dżungli amazońskiej (też rezerwacja przez Internet).

Zdjęcia: Machu Piccchu, Cuzco, Panorama Machu Picchu, PERU
Machu Piccchu, Cuzco, Panorama Machu Picchu, PERUW związku z powyższymi ograniczeniami moja trasa wyglądała następująco:
Lima - Cuzco - Park Narodowy Manu –Cuzco –Ollantaytambo - Aguas Calientes - Machu Picchu – Ollantaytambo – Moray – Pisaq – Cuzco – Puno – Titakaka (Uros, Taquile) – Puno – Arequipa – Colca – Arequipa – Corire (Toro Muerto) – Nazca – Paracas (Islas Ballestas) - Lima

Zdjęcia: Wyspy Uros, Puno, Łodzie na Titikaka, PERU
Wyspy Uros, Puno, Łodzie na Titikaka, PERU10 listopada Lima – przelot Peruvian Airlines (koszt 92 usd, bilety kupione przez Internet na stronie linii lotniczej) do Cuzco, pół dnia aklimatyzacji (Cuzco wprawdzie leży w dolinie ale na wysokości 3300 m npm), zwiedzanie miasta.

Zdjęcia: Ollantaytambo, Cuzco, Panorama Ollantaytambo, PERU
Ollantaytambo, Cuzco, Panorama Ollantaytambo, PERU11 listopada (wyjazd o 4 rano) – przejazd do dżungli (Manu Peru Amazon – polecam www.manuperuamazon.com) – Cuzco – Paucartambo (miasteczko nazwane szumnie peruwiańską stolicą folkloru - Capital del Folclore), krótki postój, zwiedzanie miasteczka, potem przejazd do Tres Cruses (od tego miejsca zaczyna się las deszczowy Manu, droga lokalna, od czasu do czasu nieco utwardzona, ale po deszczach ciężko przejezdna, dodatkowo zjazd z poziomu ok. 3500 npm na mniej więcej 700 m, później Pilcopata (położona już w dżungli), następnie Salvacion (tzw. zona amortiguamiento Parku Narodowego Manu).

Zdjęcia: Arequipa, Arequipa, Santa Catalina (6), PERU
Arequipa, Arequipa, Santa Catalina (6), PERUPakiet 3 – dniowy (najkrótszy z możliwych) obejmował przejazdy, 2 noclegi (jeden w hostelu w Salvacion, drugi w dżungli – namiot), nocny trek po dżungli, następnego dnia - przepłynięcie łodzią na drugą stronę Alto Madre, kilkugodzinne przejście po dżungli z wycinaniem ścieżki maczetami, obserwację przyrody).
13 listopada - po południu powrót do Cuzco (bardzo późną nocą).
14 listopada - zakup Boleto Turistico - zwiedzanie Cuzco (Qoricancha) i okolic (Saqsayhuaman), przejazd do Ollanta. (tak zwaną taksówką zbiorczą)

Zdjęcia: Mirador de los Andes, Arequipa, Krajobraz z wulkanem, PERU
Mirador de los Andes, Arequipa, Krajobraz z wulkanem, PERU15 listopada- pociąg do Aguas Calientes, zwiedzanie Machu Picchu i powrót do Ollanta.
16 listopada – zwiedzanie twierdzy Ollantaytambo (Boleto Turistico), po południu przejazd lokalna taksówką (Ollanta – Moray (Boleto Turistico), – Pisaq (Boleto Turistico, – inkaskie ruiny), powrót busem z Pisaq (miasteczko położone jest 11 km od ruin) do Cuzco, nocny przejazd do Puno,

Zdjęcia: Machu Piccchu, Cuzco, Widok z Wayna Picchu, PERU
Machu Piccchu, Cuzco, Widok z Wayna Picchu, PERU17 listopada – zwiedzanie Uros i Taquile (wycieczka kupiona w lokalnym biurze – 60 soli), zwiedzanie Puno (centrum historyczne),
18 listopada – przejazd rannym autobusem do Arequipy (przyjazd 11.00, zwiedzanie miasta (m.in. Santa Catalina)
19 listopada – Kanion Colca (wariant 1 dzień, cena 50 soli, kupione w lokalnej agencji) (Arequipa – - Chivay - Mirador del Condor – - Maca - Aguas Termales Chacapi – Mirador dos Volcanos – Arequipa),
20 listopada – przejazd Arequipa – Corire – zwiedzanie petroglifów Toro Muerto (taksówką koszt 35 soli), powrót z Corire do Arequipy, nocny przejazd do Nazca,

Zdjęcia: Mirador de los Andes, Arequipa, Krajobraz z wulkanem, PERU
Mirador de los Andes, Arequipa, Krajobraz z wulkanem, PERU21 listopada przyjazd Nazca, lot nad geoglifami (cena 90 USD, kupione w agencji w Arequipie, ale można również w samej Nazca, bądź na lotnisku), następnie oglądanie geoglifów z platformy widokowej (25 km na północ od Nazca, dojazd lokalnym busem, przejazd do Paracas,
22 listopada – poranny rejs łodzią na Islas Ballestas (kupione dzień wcześniej w agencji w Paracas, cena 60 soli), ważne jest żeby na wyspy udać się w miarę wcześnie, po później ciężko wytrzymać), Przejazd do Pisco (autobus lokalny), z Pisco do Limy, przyjazd w godzinach późno popołudniowych.
23-24 listopada Lima – zwiedzanie, nocleg w fantastycznym miejscu – Hostal Espana w Centro Historico, hotel będący skrzyżowaniem muzeum sztuki z małym zoo.
24-25 listopada przeloty Lima – Miami – Madryt - Kraków

Zdjęcia: okolice Salvacion, Madre de Dios, Motylek, PERU
okolice Salvacion, Madre de Dios, Motylek, PERUcdn.

Zdjęcia

PERU / Arequipa / okolice Chivay / Kanion Colca (3)PERU / Cuzco / Machu Piccchu / Panorama Machu PicchuPERU / Cuzco / Machu Piccchu / Widok z Wayna PicchuPERU / Cuzco / Ollantaytambo / Panorama OllantaytamboPERU / Puno / Wyspy Uros / Łodzie na TitikakaPERU / Madre de Dios / okolice Salvacion / MotylekPERU / Arequipa / Arequipa / Santa Catalina (6)PERU / Arequipa / Mirador de los Andes / Krajobraz z wulkanemPERU / Cuzco / Cuzco / KokaPERU / Arequipa / Chivay / Jak nie zmywać naczyń ...PERU / Cuzco / Cuzco / Trochę tęczowoPERU / Madre de Dios / okolice Salvacion / Termitiera

Dodane komentarze

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2014-02-16 14:05:42

Jędrzeju, dzięki, program w miarę typowy (generalnie na ogół zwiedzanie południowego Peru odbywa się w drugą stronę, z Limy, dochodzi Huacachina, część Boliwii przy Titikace, i dżungla w okolicach Puerto Maldonato i rzeczywiście raczej są to 3 tygodnie

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2014-02-16 14:01:50

1wowo1, wiem, zawsze w takich momentach ubolewam, bo chciałoby się w wielu miejscach pobyć zdecydowanie dłużej, największy niedosyt został po Kanionie Colca i dżungli amazońskiej i Świętej Dolinie Inków - tam trzeba zdecydowanie dłużej, ale ja też pewnie tam kiedyś wrócę (pewnie jak będą jakieś dobre ceny przelotów...)

jedrzej dołączył
07.03.2006

jedrzej 2014-02-15 22:17:31

Bardzo ciekawa relacja i trasa. Myślę, że skorzystam z zawartego w niej programu w przypadku wyjazdu do Peru. Gratuluję kondycji, jak dla nas jest to trasa na co najmniej trzy tygodnie.

[konto usuniete] dołączył
02.10.2012

[konto usuniete] 2014-02-15 19:32:15

wowooo ,jestem pod wrazeniem /super/! japonscy turysci uznali by cie za guru,! 90 dni vizy nie starczylo mi na to ,co zobaczyles w 2 tygodnie ! musialem wrocac do peru 2 razy !
peace

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl