Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

POLIGNANO > WłOCHY


amo-italia amo-italia Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / BARI / POLIGNANO / POLIGNANOOdkąd przyjechałam do Bari, wszyscy tubylcy sugerowali żebym koniecznie wybrała się do Polignano a Mare. Wielokrotnie pisałam, że planowanie nie wychodzi mi najlepiej, dlatego najczęściej decyzje podejmuję spontanicznie. I tak również było z wycieczką do Polignano, pewnego poranka po prostu wstałam i uznałam, że to jest „ten” dzień.

Trochę żałowałam, że nie wpadłam na ten pomysł wcześniej, kiedy pogoda była wyśmienita. Niestety byłam ogromnie zajęta relaksem na plaży oraz spożywaniem tony lodów, które uwielbiam ;-)

Dojazd do Polignano z Bari jest bardzo łatwy i zajmuje 15 minut jazdy samochodem oraz 20 pociągiem. Kiedy znalazłam się na Stazione Polignano ciemne chmurzyska niebezpiecznie krążyły nad głowami, jednak cały czas miałam nadzieję, że słońce wygra ten pojedynek.
Nie wiem dlaczego, ale przed wycieczką nawet na chwilę nie zajrzałam do mapy aby sprawdzić orientacynie jak poruszać się po miasteczku. Przeczytałam wyłącznie co jest warte odwiedzenia i widocznie uznałam, że moja prawie zawsze zawodna orientacja w terenie tym razem stanie na wysokości zadania.
Jak na mnie nie było tak źle… faktycznie trochę się zgubiłam, ale w końcu odnalazłam taras widokowy znany z wielu zdjęć. Z minuty na minutę robiło się coraz chłodniej, zaczął padać deszcz, a ja zaczynałam przeklinać moje wewnętrzne ADHD, które mnie tam przywiodło. Nagle usłyszałam język polski, co mnie ogromnie zdziwiło! Byłam w malutkim miasteczku, na południu Włoch, które o tej potrze było praktycznie puste. Okazało się, że obok mnie stoją trzy dziewczyny z Polski, które pomimo wiatru i deszczu dzielnie pozowały do zdjęć :) Zaczęłyśmy rozmawiać. Okazało się, że przyjechałyśmy tym samym pociągiem i mamy mniej więcej podobny plan wycieczki. Zrobiło się naprawdę zimno, więc postanowiłyśmy ukryć się w jakiejś kawiarni i wypić pobudzającą kawę. Niespodziewanie zaczęło się przejaśniać i nagle powróciło piękne słońce oraz upał. Natychmiast zmieniłyśmy plany i pobiegłyśmy na słynną plażę, która znajduje się pomiędzy skałami i grotami.
Widok był imponujący… zderzenie wielkich skał porośniętych kwiatami, z intensywnymi kolorami wody i nieba. Żadne zdjęcie nie odda tego co widziałam

[...]
Po godzinie wyruszyłyśmy dalej w miasto, chociaż jest to za dużo powiedziane. Polignano jest malutkie i myślę, że kilka godzin zwiedzania zdecydowanie wystarczy. Jestem pewna, że nie wytrzymałabym tutaj więcej niż jeden dzień, ale wszystko jest kwestią gustu. Centro storico jest zdecydowanie urocze! Wąskie uliczki, stare kamienice z okwieconymi balkonami i co zwróciło również moją uwagę to piękne okiennice. Spacerując, odniosłam wrażenie, ze czas stanął w miejscu, a ludzie żyją tak jak kilkadziesiąt lat temu.

Więcej na blogu: www. italia-mia.pl

Więcej na blogu: www. italia-mia.pl

Zdjęcia

WłOCHY / BARI / POLIGNANO / POLIGNANOWłOCHY / BARI / POLIGNANO / POLIGNANO A MAREWłOCHY / BARI / POLIGNANO / CENTRO STORICO

Dodane komentarze

Aldina13 dołączył
10.01.2019

Aldina13 2019-01-15 21:46:04

Tam naprawde warto jechac,jedno z najpiekniejszych miejsc we Wloszech

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl