Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Autostopem przez życie” Przemek Skokowski > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Już 21 maja do księgarń trafi książka „Autostopem przez życie” Przemka Skokowskiego, autora popularnego bloga o tym samym tytule.

Książka Przemka Skokowskiego "Autostopem przez życie" to niezwykła relacja z podróży z Gdańska do Birmy, ale także oryginalna, inspirująca opowieść o wolności i spełnianiu marzeń. Przemek pokazuje, że aby podróżować po świecie nie trzeba mieć wielkich pieniędzy, wystarczy wyobraźnia, odwaga i wielka pasja.

Zdjęcia: ---, ---, "Autostopem przez życie” Przemek Skokowski- patronat medialny, POLSKA
---, ---, "Autostopem przez życie” Przemek Skokowski- patronat medialny, POLSKAWedług Przemka autostop to nie tylko najlepszy sposób na tanie podróżowanie i zwiedzanie świata, ale także styl życia. W swojej książce „Autostopem przez życie” opisuje czteromiesięczną podróż do Azji, przybliża portrety spotkanych po drodze ludzi, opowiada o kulturze odwiedzanych krajów i swoich niekiedy zwariowanych przygodach. Autor, jadąc do egzotycznej Birmy przemierzył łącznie 26 tys. kilometrów i odwiedził m.in. Rosję, Kazachstan, Chiny i Tajlandię. W Kirgistanie śpiewał dla dzieci z amerykańskim muzykiem, w Laosie skakał w kaskady wody ogromnego wodospadu, zaś w Chinach zafascynowała go niezwykła mieszkanka tradycji i nowoczesności.

Książka nie przypomina klasycznych reportaży czy podróżniczych esejów, jej walorem jest szczerość i otwartość autora, to opowieść o głębokim pragnieniu wolności i przygody. Przemek dzieli się swoimi obserwacjami i emocjami, przytacza fragmenty rozmów i listów. To wszystko dzięki temu, że książka powstawała na gorąco. W TIR-ach, na poboczu drogi lub pod namiotem. – „Wszystko, co w niej znajdziecie, opisane jest dokładnie, tak jak naprawdę było, a nie po przywoływaniu odległych i zatartych już nieco wspomnień” – mówi autor.

Przemek Skokowski wyznając system wartości oparty na podstawowych zasadach, takich jak: wiara, miłość, szacunek i uczciwość, jest otwarty na spotkanie z drugim człowiekiem, życzliwy i gotowy pomagać innym. Książka „Autostopem przez życie” przesycona jest dzięki temu pozytywną energią , którą autor zaraża czytelnika. Może stanowić inspirację do własnych wyjazdów lub też być wciągającą, wakacyjną lekturą.

Podczas wędrówki, której efektem jest książka, autor realizował projekt „Postcards from Europe” odwiedzając domy dziecka i wręczając spotkanym dzieciom pocztówki od europejskich wolontariuszy. To właśnie dzieci i ich trudny los były m.in. tym, co łączyło odwiedzane kraje. Drobne gesty solidarności, którymi dzielił się Przemek, były dla niego motywacją podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Przemek Skokowski jest studentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Od kilku lat prowadzi bloga „Autostopem przez życie”. Po Polsce i innych krajach Europy oraz Azji jeździ autostopem. Od 2009 roku pokonał w ten sposób ponad 100 tys. km podróżując po Europie i Azji. W 2012 i 2013 roku był nominowany do nagrody podróżniczej Kolosy, w ubiegłym roku również na konferencji Blog Forum Gdańsk otrzymał główną nagrodę czytelników. Jego ulubionym krajem, do którego chętnie podróżuje, jest Finlandia.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

Podróże Obieżyświatki dołączył
01.07.2014

Podróże Obieżyświatki 2014-07-06 16:51:00

"tytuł bloga jest ten sam co książki ;) Autostopem przez życie . pl ;)"

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 2014-07-02 09:42:58

Osoba, która jako pierwsza napisze w komentarzu pod informacją o książce, jak nazywa się blog prowadzony przez Przemka otrzyma tę oto książkę :-)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl