Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Konferencja podróżnicza "Kurs na Świat > POLSKA


aegee-katowice aegee-katowice Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / Śląsk / Katowice / Kurs na światJuż 17 kwietnia w Katowicach odbędzie się konferencja podróżnicza "Kurs na Świat", na której prelegentami będą m.in. autostopowicze.

Uwaga, uwaga wiosna to idealna pora na obudzenie się ze snu zimowego i odkrycia w sobie nieograniczonych możliwości. Czas złapać za ster i obrać kierunek na świat ! Jesteśmy coraz bliżej! Wielkimi krokami zbliżamy się do niepowtarzalnej okazji uczestnictwa w konferencji podróżniczej organizowanej przez AEGEE Katowice, która odbędzie się 17 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej 11 B. Wstęp wolny!

Startujemy o godzinie 13.00 !!

13:15 Dr Francisco Rodriguez Abraham : Zimna Wojna w Ameryce Łacińskiej: Historia i Współczesność

O godzinie 18.30 swe przemówienie wygłosi dr Francisco Rodriguez Abraham, dziennikarz, filozof, latynoamerykanista. Nasz gość specjalizuje się głównie w kwestiach związanych z dynamiką władzy oraz procesów politycznych. Jego wykład będzie związany z przebiegiem zimnej wojny w Ameryce Łacińskiej. Omówi aspekty związane z przeszłością oraz teraźniejszością tamtejszego kontynentu.


14.10 Michał Piec: Logistyka bezdomności, najciekawsze opowieści z podróży, sposoby na tanie nocowanie

O godzinie 14.00 zagości do Nas Michał Piec, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, aktywny podróżnik, pieszo, rowerem, niskobudżetowymi środkami transportu zwiedził niemal 60 krajów świata. Jak sam mówi w podróżach ceni sobie niezależność. Zaprezentuje nam sposoby taniego podróżowania, pokaże, że ultraniskobudżetowe wyjazdy są możliwe na każdą studencka kieszeni a dodatkowo autostop z rowerem, czy też spanie bez namiotu może okazać się fantastyczną i niezapomnianą przygodą ! Z pewnością zachęci nie jednego do wzięcia plecaka i ruszenia ku odkrywaniu piękna świata, różnorodności kultur oraz poznawania ludzi.

Następnie odbędzie się krótka 20 minutowa przerwa

15.30- AEGEE Inspire

Po niej zagoszczą na naszej scenie członkowie AEGEE z inspirującymi przemówieniem, którzy dzieląc się swoimi pasjami, pomysłami oraz historiami chcą motywować innych do spełniania swoich marzeń i pozytywnego myślenia. Pokażą, że każde Twoje nieśmiałe, ukryte marzenie związane z odkrywaniem świata, Twoimi zainteresowaniami może ujrzeć światło dzienne ! Dzieląc się swoimi opowieściami staną się żywym przykładem, że chcieć to móc, a jakiekolwiek bariery są budowane tylko w Twojej głowie.

16.40 Kuba Rydkodym: Podróż Autostopem do Pekinu

Następnie powitamy kolejnego gościa Kubę Rydkodyma, student AGH jak sam mówi chciałby zobaczyć cały świat, miłośnik gór, amator fotografii. Swoją listę marzeń umieścił na swym podróżniczym blogu, stale ją realizuje oraz zamienia w rzeczywistość. Jego niecodzienne cele, są motywatorem i uzależniającą dawką pasji dla nie jednego czytelnika. Podczas spotkania z Kubą, będziemy mogli dowiedzieć się o jego niezwykłej autostopowej podroży z Polski do Pekinu !


18:30- Forum Młodych Dyplomatów: Obserwacja Wyborów w Estonii

Pierwszym naszym prelegentem będzie przedstawiciel Forum Młodych Dyplomatów, który poprowadzi wykład pt: „Estoński system wyborczy – drogowskaz dla Polski?”. Nasz gość opowie o estońskim systemie partyjnym, organizacją i realizacją tamtejszych wyborów. Forum Młodych studentów jest gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.
Główną myślą przyświecająca stowarzyszeniu jest : „Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania
zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej".


Nie zwlekaj ! Czekamy na Ciebie !Ta konferencja to niesamowita okazja do poszerzenia swoich horyzontów, zaszczepienia w sobie pasji. Świat stoi dla Ciebie otwarty, to czy wejdziesz do niego i postanowisz odkryć zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Kurs na Świat pozwoli Ci szerzej spojrzeć na możliwości, przełamać stereotypy podróżowania, spotkać niesamowitych ludzi, którzy tak samo kiedyś zaczynali jak Ty!

Zdjęcia

POLSKA / Śląsk / Katowice / Kurs na świat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl