Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych" Booth Michale > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
recenzje książek

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Jeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że mimo wysokich podatków w Norwegii, problemów z alkoholem w Finlandii i raczej chłodnych relacji z sąsiadami w Szwecji, w państwach północy mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie, to sięgnijcie po tę książkę.

"Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych"
Booth Michale, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagielońskiego

Zdjęcia: ---, ---, "Skandynawski raj", POLSKA
---, ---, "Skandynawski raj", POLSKAJeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że mimo wysokich podatków w Norwegii, problemów z alkoholem w Finlandii i raczej chłodnych relacji z sąsiadami w Szwecji, w państwach północy mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie, to sięgnijcie po tę książkę. Warto zastanowić się co decyduje o zadowoleniu społecznym w krajach skandynawskich.

Michael Booth z brytyjską ironią opisuje codzienne życie mieszkańców Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Islandii, które często wydaje się rajem na ziemi. Opowiadając o życiu na dostatniej północy, zasypuje czytelników ciekawostkami. . Przedstawia mity na temat krajów skandynawskich (od wiary Islandczyków w elfy po totalitaryzm państwa szwedzkiego) oraz wskazuje, które z nich znajdują uzasadnienie w rzeczywistości. Jednak najwięcej uwagi poświęca skandynawskiemu modelowi państwa socjalnego. "Skandynawski raj" ułatwia zrozumienie odrębności Skandynawii i jej specyfiki na tle Europy oraz wzajemnych stosunków między krajami północy.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl