Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Cyklon", Andrzej Muszyński, Wydawnictwo Czarne > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
recenzje książek

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Cyklon Polecamy książkę, która jest efektem ośmiu podróży do jednego z najbardziej odizolowanych państw na świecie. Autor przybywa do pogrążonego w ciemności kraju tuż po szafranowej rewolucji i cyklonie Nargis. Opuszcza kraj, gdy rodzi się demokracja.Niesamowite studium ludzkiej psychiki!

W maju 2010 roku światowe media obiega sensacyjna informacja o dezerterze, który ujawnia najściślej strzeżone sekrety birmańskiej junty. Major Sai Thein Win zostaje wciągnięty w misterną grę. Gdy generałowie wydają na niego wyrok, ukrywa się już w Norwegii. Wtedy Muszyński wyrusza na jego poszukiwanie. Spotyka go jednak w zupełnie nieoczekiwanym miejscu. To, co usłyszy, wykracza poza scenariusz filmu szpiegowskiego.

Zdjęcia: ---, ---, Cyklon , POLSKA
---, ---, Cyklon , POLSKAKsiążka jest wynikiem ośmiu podróży do jednego z najbardziej odizolowanych państw na świecie, w którym żyje około stu trzydziestu mniejszości etnicznych i pół miliona buddyjskich mnichów, a stolicę przenosi się z miejsca na miejsce za radą astrologów. Autor przybywa do pogrążonego w ciemności kraju tuż po szafranowej rewolucji i cyklonie Nargis, gdy rzeką Irawadi spływają ciała. Opuszcza kraj, gdy rodzi się demokracja.

Nie jest to jednak historia katastrofy naturalnej ani awanturniczej podróży, ale hipnotyczna opowieść o sile przenikającej wszystkie dziedziny życia, która niszczy, choć nie pozwala na ostateczny rozpad. Zagłębicie się we wnikliwą analizę potężnych związków religii i państwa oraz poczytajcie o brawurowej wyprawie w poszukiwaniu granic władzy. Przemierzywszy najbardziej tajemniczy rejon Himalajów, autor dociera na peryferie świata. Fani reportaży nie mogą przegapić książki, która zmienia się w studium ludzkiej obsesji oraz relacji człowieka z językiem i przestrzenią.

Książka powstała dzięki Stypendium Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrodzie im. Andrzeja Zawady ufundowanej przez Miasto Gdynia.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Cyklon

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 2016-12-16 22:19:14

Dobrze przeczytać przed wyjazdem do Myanmaru. Podobnie jak "Spustoszenie" Emmy Larkin.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl